ZUZANA0804
01.04.08,20:18
Preštudovala som si skoro všetko čo sa tu popísalo o taxikároch, no môj problém je trochu iný. Mám živnostníka, ktorý je aj konateľom vo svojej vlastnej sro., a dostal skvelý nápad o prevádzkovaní tzv. "Drink taxi", čo znamená, "vypiješ si v bare trochu viac, odvezieme ťa domov aj s tvojim autom". Som trochu mimo, lebo neviem ako pokračovať ďalej. či aj na toto treba koncesiu, či mu ako plátcovi DPH na s.r.o. treba reg.pokladňu atď.
Za každý postreh, alebo skúsenosť budem veľmi vďačná.
zalobaba
01.04.08,18:26
Preštudovala som si skoro všetko čo sa tu popísalo o taxikároch, no môj problém je trochu iný. Mám živnostníka, ktorý je aj konateľom vo svojej vlastnej sro., a dostal skvelý nápad o prevádzkovaní tzv. "Drink taxi", čo znamená, "vypiješ si v bare trochu viac, odvezieme ťa domov aj s tvojim autom". Som trochu mimo, lebo neviem ako pokračovať ďalej. či aj na toto treba koncesiu, či mu ako plátcovi DPH na s.r.o. treba reg.pokladňu atď.
Za každý postreh, alebo skúsenosť budem veľmi vďačná.

Ten "skvelý" nápad je už niekoľko rokov starý, poznám firmy, ktoré sa týmto zaoberajú...... Podľa mňa to nie je "klasická" taxislužba na základe koncesnej listiny, ale postačuje na to predmet podnikania, ktorý je zaradený medzi voľnými predmetmi: "nepravidelná osobná cestná doprava ...... atď." Ohľadom potreby registračnej pokladne neviem poradiť, je to skôr otázka pre niekoho z obl. ekonomiky.
Chobot
02.04.08,06:40
Preštudovala som si skoro všetko čo sa tu popísalo o taxikároch, no môj problém je trochu iný. Mám živnostníka, ktorý je aj konateľom vo svojej vlastnej sro., a dostal skvelý nápad o prevádzkovaní tzv. "Drink taxi", čo znamená, "vypiješ si v bare trochu viac, odvezieme ťa domov aj s tvojim autom". Som trochu mimo, lebo neviem ako pokračovať ďalej. či aj na toto treba koncesiu, či mu ako plátcovi DPH na s.r.o. treba reg.pokladňu atď.
Za každý postreh, alebo skúsenosť budem veľmi vďačná.

Táto služba, ako už bolo povedané, existuje už dávnejšie. Funguje to tak, že si zavoláš klasický taxík, kde sú dvaja šoféri. Jeden ťa v taxíku odvezie domov a druhý ti odšoféruje auto až k domu.

Keby si to chcela urobiť tak, ako píšeš, bude tam trochu problém s tým, ako dopraviť toho šoféra na miesto objednávky čo najrýchlejšie, keď nemá vlastné auto (zákazník nebude čakať hodinu, kým príde autobusom) a následne ako sa dopraví z cieľového miesta späť (napr. pôjde do Rusoviec o druhej ráno). Keby išiel taxíkom na miesto objednávky a z cieľového miesta späť, tak by to boli enormné náklady a nevyplatilo by sa mu to (musel by účtovať minimálne 50 SK/km, čo je nelogické, to by si ten opitý šofér radšej zobral taxíka a auto nechal zaparkované). Preto sa to robí ako klasická taxiskužba, kde ako druhý šofér sa zoberie iný voľný taxikár.

A potom, tých opitých vodičov, ktorí si nechajú odviezť auto domov nie je až tak veľa, tak len samotná táto služba by ho neuživila.
palinka
03.04.08,10:37
Kto bude potom zodpovedný za prevážané vozidlo pri prípadnej havárii?
Chobot
03.04.08,11:43
Kto bude potom zodpovedný za prevážané vozidlo pri prípadnej havárii?

Predpokladám, že ten, kto vozidlo vedie ... :confused: Takže ten druhý taxikár. Ale len za predpokladu, že haváriu zapríčiní on.
Doktor0
18.07.08,10:55
taxi sluzba tam musim mat listinu...to vobec nepatri do volnej zivnosti...do volnej zivnosti patri len preprava do 3,5ton..inac vsetky prtepravi patria do koneciovanej listiny ... bacha nato..niekto napise ze taxi sluzba patri do volnej zivnosti a uz to kazdy pise..keby ze je to tak tak kazdy na taxi sluzbu a v poiatok a sobotu by si privirabali a cez tyuden bx robili nieco ine...a to je v tom problem uz v tejto doprave ked ides do taxi sluzby tak musis vedoet a byt ista ci budes mat zakaznikov ... vela taxi sluizieb krachovalo co im nesli biznisi..a este teraz pri tych cenach na benzine a diesel....neoplati sa...uz ked maju probleny nejaky dopravcovia ... tak co potom hovori prevadzkovatel taxi sluzby...treba davatbacha do coho ides