erika_H
01.04.08,20:35
Prosím o váš názor-neviem či je toto celkom správne..:

firmy vykonávajúca stavebnú čínnosť. Nakúpi si materiál-účtujem 501/321.
poskytne stavebnú činnosť- na faktúre uvádza rozpis presne materiálov aj s cenami
a samostatne fakturuje službu.
Účtujem všetko na 602 jednou sumou?

a ešte k tomu: na dodacom liste uvedie sumu materiálu bez DPH..
Je to takto prosím správne?
Poradí mi niekto?
Ďakujem veľmi moc
erika_H
02.04.08,06:21
Prosím o váš názor-neviem či je toto celkom správne..:

firmy vykonávajúca stavebnú čínnosť. Nakúpi si materiál-účtujem 501/321.
poskytne stavebnú činnosť- na faktúre uvádza rozpis presne materiálov aj s cenami
a samostatne fakturuje službu.
Účtujem všetko na 602 jednou sumou?

a ešte k tomu: na dodacom liste uvedie sumu materiálu bez DPH..
Je to takto prosím správne?
Poradí mi niekto?
Ďakujem veľmi moc
pomôžete mi prosím s týmto niekto?:mee:
Tweety
02.04.08,06:24
Prosím o váš názor-neviem či je toto celkom správne..:

firmy vykonávajúca stavebnú čínnosť. Nakúpi si materiál-účtujem 501/321.
poskytne stavebnú činnosť- na faktúre uvádza rozpis presne materiálov aj s cenami
a samostatne fakturuje službu.
Účtujem všetko na 602 jednou sumou?

a ešte k tomu: na dodacom liste uvedie sumu materiálu bez DPH..
Je to takto prosím správne?
Poradí mi niekto?
Ďakujem veľmi moc
AK fakturuje stavebnú činnosť, nie predaj materiálu, použije účet 602. DL s materiálom nie je potrebný- neide o jeho predaj.
erika_H
02.04.08,17:20
AK fakturuje stavebnú činnosť, nie predaj materiálu, použije účet 602. DL s materiálom nie je potrebný- neide o jeho predaj.
Ďakujem ti za odpoveď tweety.Takže môžem materiál+služby jednou cenou zaúčtovať 602001 Tržby za služby-stavebné práce..?
erika_H
03.04.08,11:40
môžem materiál+služby jednou cenou zaúčtovať 602001 Tržby za služby-stavebné práce..?
môžem prosím?
zuzana
03.04.08,11:54
Áno keďže nejde o predaj materiálu a tovaru ale o namontovanie a stavebné práce účtuješ všetko teda materiál aj práce jednou sumou na 602.
erika_H
03.04.08,14:01
Ďakujem Ti Zuzka
kolariko
04.04.08,10:38
Ahojte poraďáci, chodím sem krátko, ešte neviem ako to tu chodí, nechcela som zakladať tému s rovnakým názvom...aj keď moja otázka sa týka inej problematiky.
Poradíte mi, kde správne má byť priložený dodací list, pri faktúre alebo pri príjemke? Na príjemke by mala byť poznámka, ku ktorej faktúre to patrí?
Ďakujem:).
erika_H
05.04.08,09:40
Ahojte poraďáci, chodím sem krátko, ešte neviem ako to tu chodí, nechcela som zakladať tému s rovnakým názvom...aj keď moja otázka sa týka inej problematiky.
Poradíte mi, kde správne má byť priložený dodací list, pri faktúre alebo pri príjemke? Na príjemke by mala byť poznámka, ku ktorej faktúre to patrí?
Ďakujem:).
Ja si myslím, že dodací list patrí ku faktúre. Na príjemku si môžeš dať poznámku,ku ktorej faktúre to patrí - je to na sprehladnenie účtovníctva..
(môj názor)
erika_H
05.04.08,09:43
AK fakturuje stavebnú činnosť, nie predaj materiálu, použije účet 602. DL s materiálom nie je potrebný- neide o jeho predaj.
oni vystavujú dodacie listy-kde vyfakturujú nákupné ceny+DPH+marža.. na dodacom liste uvádzajú iba cenu za matriál, vo faktúre je plus cena za služby.. Takže dodací list - suma nesedí s faktúrou. Môžem aj v takomto prípade pripnúť dodací list k faktúre? (oni ho vytláčajú vlastne aby zákazník videl cenu materiálu a cenu práce..)
Tweety
05.04.08,09:48
oni vystavujú dodacie listy-kde vyfakturujú nákupné ceny+DPH+marža.. na dodacom liste uvádzajú iba cenu za matriál, vo faktúre je plus cena za služby.. Takže dodací list - suma nesedí s faktúrou. Môžem aj v takomto prípade pripnúť dodací list k faktúre? (oni ho vytláčajú vlastne aby zákazník videl cenu materiálu a cenu práce..)
Áno ,veď je prílohou spomínanej faktúry.
erika_H
05.04.08,09:58
Áno ,veď je prílohou spomínanej faktúry.
Ďakujem Ti Tweety:)
Zita5
05.04.08,10:10
Mne tam chýba doklad o prevzatí služby .To je len okrajovo moja poznámka.Sú služby , kde je daná aj napr. záručná doba , neviem o akú službu sa jedná v tomto prípade .

Ja účtujem firmu , ktorej som vypracovala Montážnu správu a okrem popisu vykonaných prác, mám tam údaje v cene celkom o dodanom materiále/položkovito rozpísaný / , o cene za dodanú službu ,prípadnom vyučtovaní cestovného a výške DPH.Suma celkom sa mi zhoduje s fakturáciou .Podpis dodávateľa a odberateľa, dátum odovzdania .

Takže treba posúdiť o aké dodanie a čoho sa jedná a čo majú potvrdené od odberateľa , že prevzal .
Ak dávam túto Montážnu správu ako prílohu k FA , tak netlačím DL.
zuzanask
29.01.09,09:40
Je dodací list povinne zakladať k faktúre?