Aldan
02.04.08,06:47
chcem si zriadiť sro. Jednou z z aktivít bude poskytovanie kozmetických služieb. Chcem sa spýtať musím mať pri založení nahlásenú zodpovednú pracovníčku v kozmetike? Ja totiž nie som v tom odbore vyučená.

Ďakujem moč za odpvoeď
pracovisko
02.04.08,04:56
Áno, ten kto vykonáva napr. kozmetickú činnosť, musí mať zdravotnú spôsobilosť-zdravotný preukaz a odbornú spôsobilosť- vyplýva buď zo vzdelania, vyučený v odbore, alebo napr. aj zdravotná sestra a ke´d nie, musí mať vykonanú na príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva skúšku na odbornú spôsobilosť pre vykonávanie epidemiologicky závažných činností.
hanelie
02.04.08,05:36
kozmetické služby patria do kategórie remeselných živností,
podmienky pre vydanie ŽL :

Za remeselné živnosti sú podľa § 21 živnostenského zákona považované také činnosti, ktorých vykonávanie je podmienené preukázaním odbornej spôsobilosti získanej vyučením v odbore. Odborná spôsobilosť sa preukazuje:
- výučným listom
- iným dokladom o riadnom ukončení učebného odboru alebo študijného odboru (maturitné vysvedčenie, vysokoškolský diplom, osvedčenie o vykonaní kvalifikačnej skúšky)
- dokladom o vykonaní najmenej trojročnej praxe v odbore
ZMENA: Od 1. 10. 2007 už nie je potrebné preukazovať prax 3 roky. Požadovaná prax je nasledovná:
- výučný list/maturitná skúška/vysokoškolský diplom v odbore a jednoročná prax v odbore
- stredná škola mimo odboru, akreditovaná vzdelávacia ustanovizeň v odbore a dvojročná prax v odbore
- výučný list/maturitná skúška/vysokoškolský diplom/akreditovaná vzdelávacia ustanovizeň v odbore, kvalifikačná skúška pred skúšobnou komisiou a žiadna prax
- bez vzdelania v odbore a desaťročná prax v odbore
Namiesto praxe v odbore je možné preukázať prax v príbuznom odbore, ktrá musí byť najmenej dvojročná, ak má žiadateľ výučný list/maturitnú skúšku/vysokoškolský diplom v odbore, alebo najmenej trojročná, ak má žiadateľ vzdelanie na strednej škole mimo odboru a v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni v odbore.
zalobaba
02.04.08,09:02
chcem si zriadiť sro. Jednou z z aktivít bude poskytovanie kozmetických služieb. Chcem sa spýtať musím mať pri založení nahlásenú zodpovednú pracovníčku v kozmetike? Ja totiž nie som v tom odbore vyučená.

Ďakujem moč za odpvoeď

Ak ty sama nemáš príslušné vzdelanie a prax, alebo aspoň jedno z toho, musíš mať zodpovedného zástupcu, ktorý toto spĺňa, inak Ti ŽL na tento predmet podnikania nevydajú. Ak nebude zodpovedný zástupca v tejto SRO štatutárom, bude musieť byť v tejto SRO zamestnaný.
Aldan
04.04.08,17:42
dakujem za opovede a vedel by mi ešte niekto poradiť, kde by som sa mala obrátiť ak by som chcela nejakú nenávratnú pôžičku pre začínajúceho podnikateľa? - ide o kozmetický dosť drahý prístroj
ďakujem
iva1986
12.10.09,16:03
Štátny príspevok na začatie podnikania. Treba sa obrátiť na príslušný úrad práce v mieste začatia podnikania. Ale ak máš záujem o tento príspevok musíš splniť jednu z podmienok a to byť vedený na úrade práce ako nezamestnaný a to viac ako 3 mesiace. Po uplynutí tejto doby podať prihlášku na tom príslušnom úrade a týmto sa to ešte len začína. Musíš vlastne absolvovať 5-dňové školenie. Po tomto školení ďalej musíš spraviť testy najmenej však musíš získať 10 bodov z 20-tich. Ďalej po úspešnom absolvovaní testov predstupuješ pred komisiu a obhajuješ si podnikateľský zámer, s ktorým ti pomôžu počas školenia. A najmenej bodov získaných z obidvoch musíš mať 50 čím viac bodov tým lepšie pre teba aby si získal príspevok, pretože tieto príspevky schvália iba 20-tim. Výška príspevku je najviac 2.416 EUR. Podnikať musíš 2 roky a počas týchto 2 rokov nesmieš živnosť zrušiť ani pozastaviť, pretože automaticky príspevok musíš vrátiť.Moc ľudí tento spôsob dostať sa teoreticky k peniazom na ktoré má nárok každý z nás odrádza. Tento rok to dosť aj sprísnelo.