mardz
02.04.08,08:15
mal by som otazku k obratovemu "limitu" aby mohla byt firma platcom DPH -momentalne sme zaregistrovani (od okt. 2007) ako platcovia, pri registracii sme uviedli ze predpokladany obrat bude tusim milion...co sa stane ak nedosiahneme takyto obrat? co sa povazuje za relevantne obdobie - 1 rok od zaregistrovania, kalendarny rok ? dakujem
calawen
02.04.08,06:41
Nie som si istá, ale takto ste sa registrovali ako dobrovoľný platca DPH.

K tomu obratu... treba sledovať 12 mesiacov po sebe či dosiahnete 1,5 mil. SKK obrat.

Osobne si myslím, že aj keď ten obrat nedosiahnete, platcom zostanete.

Ak sa mýlim, prosím "služobne" starších kolegov nech ma opravia.;)
azla
02.04.08,06:44
mal by som otazku k obratovemu "limitu" aby mohla byt firma platcom DPH -momentalne sme zaregistrovani (od okt. 2007) ako platcovia, pri registracii sme uviedli ze predpokladany obrat bude tusim milion...co sa stane ak nedosiahneme takyto obrat? co sa povazuje za relevantne obdobie - 1 rok od zaregistrovania, kalendarny rok ? dakujem
Ak nedosiahnete obrat - môžte byť naďalej dobrovoľným platiteľom Dph.
Ak budete chcieť zrušiť registráciu, môžte najskôr po uplynutí jedného roka (vo Vašom prípade od októbra 2008)
Zrušenie registrácie
§ 81
(1) Platiteľ registrovaný podľa § 4 môže požiadať o zrušenie registrácie pre daň najskôr po uplynutí jedného roka odo dňa, keď sa stal platiteľom, ak jeho obrat nedosiahol za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov sumu 1 500 000 Sk. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.