Niuška
02.04.08,08:26
Dobrý deň! Prosím Vás, kde v zákone PRESNE nájdem účotvanie stravných lístkov v jednoduchom účtovníctve. Jedná sa o to, že mám nový softwér a hádam sa s tým,čo ma doň zaúča o účt. str. lístkov. Ja som to v MRP robila :
Nákup str. lístkov - neodčítateľné výdaje /poplatok za služby samozrejme réžia/. Mesačne sa zamestnancom k mzdám 45%
55 % som dala podnikateľovi do réžie ako nepeňažný výdavok
Storno čiastky 55% z neodčítateľných výdavkov ako nepeňažnú operácia.
Teraz mi tvrdí, že mám dať:
že mi zamestnanec zaplatí celú hodnotu stravných lístkov a ja mu vyplatím 45% a všetko to má byť peňažný výdavok. Myslím, že to nie je správne,lebo PPD a VPD by som vypisovala na sumy, ktoré mi reálne do podkladne neprišli. /poznáte niekto účt. softwér BARIS?! /
Ďakujem,za to, že ste si môj príspevok prečítali a dúfam, že mi teraz i odpoviete. Pekný deň.
Tweety
02.04.08,06:41
Dobrý deň! Prosím Vás, kde v zákone PRESNE nájdem účotvanie stravných lístkov v jednoduchom účtovníctve. Jedná sa o to, že mám nový softwér a hádam sa s tým,čo ma doň zaúča o účt. str. lístkov. Ja som to v MRP robila :
Nákup str. lístkov - neodčítateľné výdaje /poplatok za služby samozrejme réžia/. Mesačne sa zamestnancom k mzdám 45%
55 % som dala podnikateľovi do réžie ako nepeňažný výdavok
Storno čiastky 55% z neodčítateľných výdavkov ako nepeňažnú operácia.
Teraz mi tvrdí, že mám dať:
že mi zamestnanec zaplatí celú hodnotu stravných lístkov a ja mu vyplatím 45% a všetko to má byť peňažný výdavok. Myslím, že to nie je správne,lebo PPD a VPD by som vypisovala na sumy, ktoré mi reálne do podkladne neprišli. /poznáte niekto účt. softwér BARIS?! /
Ďakujem,za to, že ste si môj príspevok prečítali a dúfam, že mi teraz i odpoviete. Pekný deň.
Skús tu:
http://www.porada.sk/t68111-nove-postupy-uctovania-pre-ju-od-1-1-2008-a.html
Niuška
02.04.08,07:09
ďakujem za odpoveď. dívala som sa tam, hľadala som, ale nevydedukovala som, či je správny môj postup /myslím,že áno/ a či ten "jeho postup", do kt. ma núti a síce, že mám dať, že mi zamestnanec zaplatí celú hodnotu stravného lístku a ja mu potom 45% vrátim.../blbosť podľa mňa/ doteraz som to v pohode robila, ale nový softvér ževraj nepozná VNOZ!! Nepoznáte Baris?! /som zvedavá,ako potom účtuje odpisy. ináč hrozný program!, čo sa týka JÚ/
Marína
02.04.08,07:56