aťka šebová
02.04.08,08:42
Potrebujem vymaľovať dom a cena ktorú mi povedal maliar sa mi zdá trochu vysoká. Jedna izba 72 m2 - práca aj materiál spolu cena 5.500,-Sk , som z Levíc. Nájde sa niekto kto by sa mi mohol vyjadriť k tejto sume.
aťka šebová
21.04.08,10:58
Len pre informáciu všetkým, ktorí si chcete dať maľovať byt. Izby sme premerali sami a namiesto 72 m2 sme namerali 50m2. Oslovila som ďalšieho maliara ktorý sa bol pozrieť a pomeral všetko čo som chcela vymalovať /naše merania sa zhodli/ na plochu 240m2 som kúpila materiál ktorý ma stál 6.000,- Sk a maliar si za prácu zobral 30Sk/ m2 a robil na stenách 3 nátery. Bol to živnostník, ktorý nemal problém vypísať mi príjmový doklad bez toho aby som si ho vypýtala a ten prvý "majster" bol nezamestnaný ktorý robí na čierno. Myslím že bol presvedčený o tom, že dobre zarobí.
hector
18.08.08,17:43
...maliari zvyčajne merajú celú plochu vrátane okien,dverí,výklenkov,krbov a pod To preto že okolo týchto častí je zvyčajne najviac práce,takže pravdepodobne tam vznikol rozdiel v meraní.A ceny maľovania idú okolo 30-50 sk/m2 A to že Ti dal niekto príjmový doklad na tom nezaváži.
durisovad
18.08.08,18:06
My sme prednedavnom malovali, maliar vzal za m2 60 Sk, ale v tom bol vsetok material, pokryvny material, oblepenie zasuviek a vypinacov, maloval 2 alebo 3 krat, podla potreby, po malovani vsetko spakoval a ja som len povysavala a utrela prach. Bol velmi sikovny a cistotny. Bola som spokojna. Steny pomeral maliar, ale sedelo to na 1-2 metre s tym, co som vypocitala ja.
aťka šebová
21.08.08,11:33
To že mi maliar dal príjmový doklad u mňa zavážilo veľmi. Málokedy sa totiž nájde nejaký majster, či už elektrikár, maliar, vodár ktorý pracuje na živnosť a príde k Vám domov niečo opraviť, Vám sám bez vyzvania dá aj príjmový doklad. Mám vlastnú skúsenosť kedy som potrebovala statický posudok kôli rekonštrukcii bytu. Bytovým družstvom mi bol odporučený pán Ing. ktorý mi statiský posudok vystavil. Z počítača si za ani nie 5 min.vytlačil pôdorys bytu aj celý posudok , nakoľko byty sú typizované a na byt ako mám už stat.posudok robil niekoľkokrát vypýtal si odomňa 2.500,-Sk . V momente keď som si pýtala príjmový doklad bola cena 1.000,-Sk. Tým som chcela povedať, že niekedy sa takýto ľudia pokúšajú o riadne zdieranie svojich zákazníkov a je na nás či im to dovolíme. Ešte sa vrátim k domu, celá maľovka ma stála 31.000,- /4-izby+kuchyňa, chodba, 10 dverí, 10 zárubní, 4 drevené okná/ ten prvý "pán" majster by zinkasoval 20.000,- len za chodbu a 2 izby.
Bastian
21.08.08,14:08
My sme prednedavnom malovali, maliar vzal za m2 60 Sk, ale v tom bol vsetok material, pokryvny material, oblepenie zasuviek a vypinacov, maloval 2 alebo 3 krat, podla potreby, po malovani vsetko spakoval a ja som len povysavala a utrela prach. Bol velmi sikovny a cistotny. Bola som spokojna. Steny pomeral maliar, ale sedelo to na 1-2 metre s tym, co som vypocitala ja.
Asi to bol profesionál, čo berie svoju robotu vážne. Niekto ale pozerá iba na cenu. Čo sa niekedy vypomstí. Napr. keď sa ukáže, že na niektorých miestach presvitá pôvodná malovka, alebo keď treba po ňom týždeň umývať zásuvky, lampy, okná... Tie metre sedeli možno preto, lebo vedel že robíš s číslami :) a netrúfol si skúšať Ťa :)
durisovad
21.08.08,16:28
Maliar je zivnostnik, pracuje naozaj cisto a dobre. Poradila mi ho kolegyna, vedel, ze sme uctovnicky, ale vyzeral tak poctivo, ze myslim, ze ani cloveka, ktory nevie pouzivat meter by neoklamal.
hector
22.08.08,22:05
...ale väčšina ľudí pozerá na ceny a nie na to či im niekto vypíše doklad,ten Ti kľudne vypíšem aj sám.Samozrejme že si vypýtajú viac keď sa od nich vyžaduje papier...veď potom musí posielať a vypracovať faktúru a platiť dane a nie každému sa chce po "remeselnej" práci v noci robiť tú kancelársku...Ale pokiaľ si to potrebovala kvôli posudku tak to beriem.