budicek
02.04.08,09:28
Mám vlastný spravodajský internetový portál, ktorý je slušne navštevovaný. Ponúkam regionálne spravodajstvo z kultúry, športu, publicistiky, ekonomiky a podobne, realizujem rozhovory s regionálnymi kapelami, so zaujímavými ľuďmi, ponúkam katalóg firiem-registrácia firiem zdarma, inzeráty, fotogalérie, diskusie, súťaže, ankety a tiež aj online mp3 prehrávač.
Na portáli mám reklamné miesta, ktoré ponúkam na prenájom firmám. Firmy oslovujem e-mailom a ponúkam im možnosť ich prezentácie, avšak s veľmi malým úspechom, dokonca by som povedal, že skoro so žiadnym efektom.
Vedeli by ste mi poradiť, čo mám robiť, ako prezentovať svoj portál, aby bol o reklamu na portáli zo strany firiem väčší záujem, ako by som mohol naozaj zaujať? Ďakujem Vám
mardz
02.04.08,08:10
asi sa pytam trochu zbytocne :) ale predsa google adsense ste skusali ?
hanelie
02.04.08,08:17
čo mám robiť, ako prezentovať svoj portál, aby bol o reklamu na portáli zo strany firiem väčší záujem,

rozhoduje cena a hlavne návštevnosť tvojho portálu,/ hlavné argumenty /
prezentácia najmä vo vyhľadávačoch - je to bežná služba poskytovať na vlastnom webe priestor pre reklamu, čiže je evidentné, že existuje aj záujmová skupina o takúto reklamu
Filip Glasa
02.04.08,08:38
skús reklamu cez Adsense, alebo Etarget. Tam budeš mať ihneď výsledky a nemáš s tým žiadnu robotu - nikoho nemusíš oslovovať. Čo sa týka priameho predaja reklamy, tak si tam niekde zobraz štatistiky návštevnosti a napíš o možnostiach inzerovať na tvojej stránke. Komu sa bude páčiť, tak ten sa ozve.
Pozri si napríklad tento web:
http://www.fandor.cz/jak-zacit-vydelavat-na-internetu/
budicek
02.04.08,09:49
takže si myslíte, že priamo oslovovať firmy a potenciálnych klientov prostredníctvom mailu a tak prezentovať a dávať vedieť o svojom projekte nemá zmysel?
mardz
02.04.08,10:06
tych ponuk sa na kazdeho vali tolko, ze si to len malokto precita...a museli by ste mat fakt stastie ze tu ponuku poslete prave niekomu, kto uvazuje o reklame na internete ..prave na to je dobry adsense, ktory pozaduje len miesto na stranke a inzerentov (ktori chcu inzerovat tymto sposobom) vybera na zaklade isteho kluca..vy uz len inkasujete :)
budicek
02.04.08,10:48
Mardz, to mate pravdu, ze sa na kazdu firmu vali strasne velke mnozstvo ponuk. Avsak moj portal sa zameriava hlavne na levicky okres a na nitriansky kraj a okolie, preto chcem oslovovat firmy z tohto regionu, ale ako ste pisali, asi je to velmi mala pravdepodobnost, ze poslem tuto moju ponuku nejakej firme, ktora ma prave zaujem o reklamu na internete.
Ja by som potreboval oslovit hlavne podniky a firmy v tomto regione. Co si myslite, ako by som mohol dosiahnut to, aby o mne vedeli a aby u mna aj inzerovali?
Proste, ponukam reklamu ako ostatne velke portali ako hosp.noviny, pravda, sme, bleskovky a podobne...mojo portal je korektny spravodajsky portal, ponuka naozaj korektne a overene informacie z regionu. Myslite, ze by som ciel zarobit mojim portalom cca 5000-7000Sk mesacne nedosiahol? Navstevnost mojho portalu je zatial cca vyse 7000 unikatnych navstev a vyse 34000 zobrazeni stranok portalu mesacne. Viem, ze to nie je bohovieco, ale na to, ze portal nema skoro ziadnu reklamu v regione, sa dostal uz trochu do povedomia....dakujem za odpoved
mardz
02.04.08,11:20
hmm, ked sa este raz vratim k adsense, myslim ze tam je aj nejaky regionalny filter..ale otazka je preco sa zameriavat len na reg. firmy - ked mate 7000 navstevnikov mesacne urcite nie vsetci hladaju sluzby len firiem z vasho regionu..su predsa firmy s celoslovenskou posobnostou, sidliace inde atd...ktorych sluzby mozu byt zaujimave pre vasich navsetvnikov a naopak vasa stranka zase zaujimava pre tieto firmy..ak chce niektora zacielit kampan prave v leviciach a okoli a ukazete jej cisla o navstevnosti z tohto regionu, mozno ju presvedcite o inzerovani u vas...kolko sa tym ale da zarobit netusim - skor si myslim ze su to korunove ciastky(adsense)
skuste prip. "inzerovat" inzerciu cez google adwords, etarget.. prave vase zameranie na levice, nitru mozno bude niekto hladat..
Filip Glasa
02.04.08,12:15
skúste ponúkať firmám zaradenie do levického katalógu firiem a služieb s firemnou vizitkou. Nemusí to byť priamo bannerová reklama. Adsense aj Etraget reklamy tam môžete mať aj keď popritom budete skúšať tú Vašu klasiku. Za skúšku nič nedáte.
budicek
02.04.08,12:42
Dakujem Vam za Vase prispevky, mate pravdu, popri tej mojej klasike by som mohol predsalen vyskusat ten adsense a adwords, moze to byt zaujimave. Okrem toho, chcem rozbehnut aj internetove radio, tak dufam, ze sa mi to podari.
Okrem etarget, adsense a adwords nepoznate aj nejake dalsie podobne moznosti?
Filip Glasa
02.04.08,18:47
adwords je obrátená strana adsense. Adsense je služba pre majiteľov webov, a adwords je služba pre inzerentov. Je to ale tá istá reklama.
Okrem adsense a etarget určite niečo existuje, ale asi nemá význam zaoberať sa nerozšírenými systémami.
Diskusia na tému webovej reklamy je napr. tu:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=14
dmadar
05.04.08,10:05
Prezentovat internetovu stranku nemusite nutne len na internete.
Rozmyslali ste uz nad bilboardami..?
VladoaKatka
05.04.08,11:45
Mám vlastný spravodajský internetový portál, ktorý je slušne navštevovaný. Ponúkam regionálne spravodajstvo z kultúry, športu, publicistiky, ekonomiky a podobne, realizujem rozhovory s regionálnymi kapelami, so zaujímavými ľuďmi, ponúkam katalóg firiem-registrácia firiem zdarma, inzeráty, fotogalérie, diskusie, súťaže, ankety a tiež aj online mp3 prehrávač.
Na portáli mám reklamné miesta, ktoré ponúkam na prenájom firmám. Firmy oslovujem e-mailom a ponúkam im možnosť ich prezentácie, avšak s veľmi malým úspechom, dokonca by som povedal, že skoro so žiadnym efektom.
Vedeli by ste mi poradiť, čo mám robiť, ako prezentovať svoj portál, aby bol o reklamu na portáli zo strany firiem väčší záujem, ako by som mohol naozaj zaujať? Ďakujem Vám

Chcela som sa pozrieť na Tvôj internetový portál ale tu na porade ho nemáš uverejnený.
budicek
08.04.08,10:20
Ahoj, moj portal je na adrese www (bodka) infolev (bodka) sk Budem rad, ked mi ho okritizujes a pripadne poradis co na nom zlepsit :) Ja som uz mal niekolko platenych reklam na mojom portali, ale nie je to v takom mnozstve, ako by som si predstavoval. Verim, ze portal ma ambiciu pre ziskanie vacsich zakazok od inzerentov...ty by si mi nevedela poradit, ako ziskat viac inzerentov? dik :)
a13
12.04.08,13:15
no kedze som tak trochu webdesigner ... tak okomentujem ...
za strankou je strasne vela roboty ale nepaci sa mi pride mi to proste rozhodzane a take ze ten kto to programoval tak len popouzival triky a ako zakaznik by som sa na web nevratil lebo je to take farebne a strasne vela veci tam na mna vybehne hned o kliknuti a neviem sa v tej stranke nejako zorientovat rychlo...
lava a stredny stlpec este su v poriadku no vsak pravy stlpec je hrozny poprve nieje to zarovnane a je tam nejako vela nepotrebnych odkazov napriklad google vyhladavac ... , a boo by dobre aj porozmyslat ci to poradie z vrchu na dol je dobre usporiadane co som si vsimol tak registracia je niekde v strede a preto uzivatel ju ani nemoze odhalit ak nescrolluje dole preto by som j udal na vrch a ak sa naozaj chcete len informaciami z levic zivit potom odstrante bleskovky ... , berte to ako konstruktivnu kritiku cenim si kazdy web ktory je na internete avsak ked si zoberete kritiku ako konstruktivnu zakaznikov prilakate este viac.
ludo_centrum
15.04.08,12:44
Trošku možno poradím aj ja. Ber to prosím ako konštruktívnu kritiku.
Po prvej návšteve by som sa už asi len dosť ťažko vrátil za informáciou na tvoj web. Možno aj preto, lebo nie som z Levíc ani z Ni3.

Daj pozor na príliš veľa farieb. Môžeš ich tam mať aj celú farebnú škálu, ale daj tomu nejaký zmysel. Ľahšie sa bude človek orientovať. Prvý dojem ma úplne ohúril a nepamätám si z toho skoro vôbec nič. Len toho hava na obrázku myslím v strede.

Ako pritiahnuť firmy? Hmm. Jednoduché a súčasne zložité. Nám sa to v celku dosť dobre začalo dariť, ale zhasli sme z iných dôvodov.
Je dôležité totiž, že:
- čo ponúkaš firme okrem toho že bude vidno jej logo?
Vedz toľko, že každá firma (majiteľ) chce zarábať. A to ide len vtedy, keď predáva (tovar, služby...). A predaj sa deje prostredníctvom ZÁKAZNÍKOV. Takže priveď zákazníkov a radi prídu firmy za tebou aj do ľadovej doliny len aby si im dal zákazníka (trošku preháňam :-)).
Takže koncept je ALFA & OMEGA. Z toho vyplýva, aby ak chceš inzerentov, tak daj im dôvod inzerovať. Už nestačí to, že máš návštevnosť. Nestačí to, že veď len firmy z okolia ....
Viem priviesť zákazníka. To sa nám podarilo. Ale je za tým dosť drobnej práce, ale ak si vybudoval takúto návštevnosť, tak by to bola pre teba asi len hračka :-).

Spôsobov je vždy veľa.
Ako som spomínal, viem priviesť zákazníka ale sa nám nepodarilo to, čo si zas urobil ty (veľa info z regiónu)... Nám zdochla koza (aspoň zatiaľ) a hľadáme spôsob ako to oživiť znovu.
Nebudem písať sem adresu web-u. Len majlom ak máš záujem.
budicek
18.04.08,12:25
Dakujem Vam za ohodnotenie mojej stranky a som velmi rad, ze ste zareagovali, ako ste zareagovali. Vasa konstruktivna kritika mi velmi pomohla a urcite aj pomoze v buducnosti. Len pre informaciu, sam viem, ze ta stranka nie je bohovieco, hlavne co sa tyka po technickej stranke. Tiez viem, ze aj v sucasnej podobe by sa s nou dalo spravit dizajnovo ovela viac, len ja to dizajnove citenie velmi nemam, preto by som urcite potreboval niekoho, kto by mi v tejto oblasti poradil.
Samozrejme, tento system, na ktorom moj portal funguje je PhpRs, cize volne siritelny redakcny system, len sme si zaplatili za realizaciu niektorych konkretnych pridavkov, ktore vo volne siritelnej verzii nie su. Sme radi, ze nam to funguje tak, ako to funguje. Samozrejme, keby sme chceli nejaky plateny redakcny system spolu aj s dizajnom, je to otazka mozno aj viac ako 100.000Sk, co je moc, preto ostavame zatial pri tejto verzii.
Ide nam hlavne o obsah, o spravodajstvo...samozrejme, nechceme ostat iba regionalnym portalom, ale chceme sa stat aj nadregionalnym portalom, ale to by sa nase sluzby, dizajn a podobne mali ovela skvalitnit, len na to vsetko su potrebne tri veci...peniaze, dolare a ruble :)) Je tazke najst nejakeho investora,ktory by zainvestoval do takehoto projektu, aj ked vizii a cielom s portalom mame velke, financne zdroje su obmedzene. Ako sa vravi, z nicoho sa zacat da, ale s nejakym balikom urcite lepsie, no nie? Ak by ste vedeli o nejakom potencialnom investorovi, ktory by do nasho projektu mal zaujem vstupit, dajte mi vediet :))
A samozrejme, budem sa tesit na Vase odpovede.
ludo_centrum
18.04.08,13:52
Dakujem Vam za ohodnotenie mojej stranky a som velmi rad, ze ste zareagovali, ako ste zareagovali. Vasa konstruktivna kritika mi velmi pomohla a urcite aj pomoze v buducnosti. Len pre informaciu, sam viem, ze ta stranka nie je bohovieco, hlavne co sa tyka po technickej stranke. Tiez viem, ze aj v sucasnej podobe by sa s nou dalo spravit dizajnovo ovela viac, len ja to dizajnove citenie velmi nemam, preto by som urcite potreboval niekoho, kto by mi v tejto oblasti poradil.
Samozrejme, tento system, na ktorom moj portal funguje je PhpRs, cize volne siritelny redakcny system, len sme si zaplatili za realizaciu niektorych konkretnych pridavkov, ktore vo volne siritelnej verzii nie su. Sme radi, ze nam to funguje tak, ako to funguje. Samozrejme, keby sme chceli nejaky plateny redakcny system spolu aj s dizajnom, je to otazka mozno aj viac ako 100.000Sk, co je moc, preto ostavame zatial pri tejto verzii.
Ide nam hlavne o obsah, o spravodajstvo...samozrejme, nechceme ostat iba regionalnym portalom, ale chceme sa stat aj nadregionalnym portalom, ale to by sa nase sluzby, dizajn a podobne mali ovela skvalitnit, len na to vsetko su potrebne tri veci...peniaze, dolare a ruble :)) Je tazke najst nejakeho investora,ktory by zainvestoval do takehoto projektu, aj ked vizii a cielom s portalom mame velke, financne zdroje su obmedzene. Ako sa vravi, z nicoho sa zacat da, ale s nejakym balikom urcite lepsie, no nie? Ak by ste vedeli o nejakom potencialnom investorovi, ktory by do nasho projektu mal zaujem vstupit, dajte mi vediet :))
A samozrejme, budem sa tesit na Vase odpovede.

Ak chceš, môžeme hodiť reč ohľadne spolupráce. Mňa zas baví dizajn atď...
Písal som, že zákazníka vieme priviesť a teda aj firmy mali záujem inzerovať u nás.
Ak chceš tak sa ozvi.
caf
Sukino
19.04.08,11:23
Aj ked do dizajnu nechces investovat, zapamataj si, ze v jednoduchosti je krasa, aspon pre zaciatok. Takze vyhod odtial zbytocne farby, obrazky a polozky a zlepsi orientaciu.
budicek
19.04.08,11:34
Práve kvôli tej orientácii som tam dal tie obrázky, aby si tie konkrétne položky návštevník všimol, pretože som mal pocit, že boli tie položky neprehľadné. Ako by to mohlo byť oveľa prehľadnejšie?
mamina h.
26.04.08,21:35
pripajam sa, ta stranka vyzera velmi "lacno" (budicek nic v zlom, ber to ako konstruktivnu kritiku)

ja takyto design nazyvam "moja prva stranka" alebo "moje prve logo" atd, cize pouzijem vsetko co poznam naraz
gazopeter
04.11.08,06:03
Jedna z absolutne zasadnych chyb je, ked si niekto mysli, ze poslanim neohlaseneho mailu moze niekto ziskat. Ak niekto dostane neohlaseny mail s akoukolvek ponukou, takmer na 100% ho neprecita, takmer na 90% ho otravuje, takmer na 80% ho to nastve a takmer na 70% ho zaradi do SPAM listu.
Ak to nejaka firma s posielanim takychto mailov robi dlhsie, riskuje, ze sa dostane do spamovej databazy a uz nikdy nikomu nic neposle.
Pritom pri takomto jednani staci zapojit sedliacky mozog. Vy citate vsetko, co vam pride do mailovej schranky? Teda aj to, co ste dostali od neznamej osoby a na prvy pohlad je to ponuka?
Na reklamu je dolezite si najat odbornika. Aj ked na prvy pohlad to moze vyzerat ako draha zalezitost. Odbornik dokaze cloveku usetrit vela penazi spravnym vyberom reklamy.
gazopeter
04.11.08,06:14
Riesenim pre majitela stranky by mohol byt Adsense alebo Etarget. Ja by som volil skor Etarget. Ceny klikov su tam vyssie a aj moznosti formatu reklamy su vacsie. Tu je vsak tiez viac veci, ktore treba zabezpecit.
v prvom rade je to realna navstevnost. Teda navstevnost uzivatelov, ktori chodia na stranku z dovodu zaujmu o obsah. Ziskavanie a udrzovanie kvalitnej navstevnosti je vsak samostatna kapitola.
Dalej treba spravne umiestnit reklamnu plochu etargetu, zvolit spravny format, urcit pomocou kodov v zdrojaku, ku ktorym klucovym slovam sa ma reklama etarget viazat atd. atd. Je to hotova veda. Myslim ze o tom bude dobre napisat aj clanok.