Ruzickova
30.03.05,06:18
Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako má vyzerať skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe,alebo môžem namiesto toho dať aj skončenie pracovného pomeru dohodou. Nebude to vadiť?Dakujem
anto
30.03.05,04:29
Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe je potrebné oznámiť pracovníkovi minimálne tri dni pre jeho ukončením. Ak ste tento termín prepásli, nie je možné ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe. Dohodu o ukončení prac. pomeru - nevidím žiadný zmysel - máte predsa škúšobnú dobu, kde môžte ukočiť prac. pomer kedykoľkvek.
Mimmi
30.03.05,05:13
Nesúhlasím s tými troma dňami. Aj v posledný deň skúšobnej doby môžem prepustiť zamestnanca, ZP hovorí " spravidla tri dni pred skončením pracovného pomeru", je to tzv. poriadková lehota, ale jej nedodržanie nemá vplyv na platnosť skončenia.
Jana Motyčková
30.03.05,05:31
Súhlasím s Mimmi. Podmienkou je len písomné oznámenie.
Luba2
30.03.05,06:41
Tak ako píše Mimi a somij, tie tri dni nemusia byť dodržané. Museli by byť dodržané len vtedy, ak by priamo v pracovnej zmluve bolo dohonuté, že prípadné ukončenie pp v skúš. dobe bude oznámené 3 dni vopred. Inak nie. No a dohodou je možné ukončiť prac. pomer kedykoľvek, teda i počas skúšobnej doby, hoci to možno vyzerá troška čudne.
blondy
30.03.05,11:47
Súhlasím s tým že je čudné dávať výpoveď dohodou. Najjednoduchšie je napísať výpoveď v skúš.dobe podľa $72 ZP napr. takto :
UKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU V SKÚŠOBNEJ DOBE





Zamestnávateľ : xxx, IČO : yyy




zamestnanec : bbb

bytom : vvv

R.č. : ccc



Dňa xxx sme s Vami uzavreli pracovnú zmluvu, v ktorej bola dohodnutá skúšobná doba v trvaní X mesiacov. Oznamujeme Vám, že podľa § 72 ZP končíme s Vami pracovný pomer v skúšobnej dobe a to ku dňu fff.






V jjj

Dňa : xxx



.................................................. .....

zamestnávateľ


Prevzal : ...................................
Dňa : ...................................
Ervin
30.03.05,15:40
Ide jednoznačne o poriadkovú lehotu, jej nedodržanie nemá právne následky, iba ak by si to zamestnanec a zamestnávateľ dohodli priamo v pracovnej zmluve. Ale takéto dojednanie by mohol súd pokladať za neplatné, vzhľadom na to že možnosť odchýliť sa od ustanovení ZP dohodou zmluvných strán je mimoriadne problematická a podľa mnohých názorov aj vylúčená (narozdiel od sféry občianskeho a najmä obchodného práva)
Titi
05.04.05,09:11
Dobrý deň, prosím Vás o radu.

Ako by bolo najrozumnejšie ukončiť pracovný pomer s tým, aby som mohol plynule zo dňa na deň uzatvoriť nový pracovný pomer.

Ide mi o to, že mám prísľub o prijatí do nového zamestnania po vyhratí konkurzu na pracovnú pozíciu. Momentálne pracujem na inom pracovnom mieste.
Môžem podpísať pracovnú zmluvu do nového zamestnania ešte pred ukončením starého pracovného pomeru, s tým, že nástup do novej práce bude plynulým prechodom zo starej do novej práce.
Obávam sa toho, že ak zo starej práce odídem a ak zamestnávateľ v novej práci si to s mojím nástupom rozmyslí, ja ostanem bez práce.
Existuje niečo, čím by som si mohol novú prácu zabezpečiť dopredu, myslím písomne v medziach zákona, alebo aký by bol najlepší postup.

Srdečná vďaka.
vladan
05.04.05,09:31
plynule prejsť z jedného zamestnania do druhého je možné dohodou o skončení pracovného pomeru, ktorú podpíše zamestnanec aj zamestnávateľ, kde bude určený (dohodnutý) jeden deň, resp. jeden dátum, ku ktorému sa PP skončí ...
Titi
05.04.05,09:43
Ďakujem Vladan za rýchlu odpoveď,

ide mi hlavne o to, ako si postrážiť nové zamestnanie, aby si to tesne pred nástupom nový zamestnávateľ nerozmyslel. Staré zamestnanie ukončím dohodou a čo ak sa stane, že nový zamestnávateľ mi povie, že momentálne ma nepotrebuje. Jeho súhlas o mojom zamestnaní mám len ústne, toho sa obávam, aby som neostal úplne bez práce, ak by som natrafil na neférového nového zamestnávateľa.
Vďaka za rady.

PS - alebo sa s tým skutočne nedá nič robiť a treba sa spoľahnúť na ústny prísľub.
Ďakujem.
DanielaSL
05.04.05,10:18
Ďakujem Vladan za rýchlu odpoveď,

ide mi hlavne o to, ako si postrážiť nové zamestnanie, aby si to tesne pred nástupom nový zamestnávateľ nerozmyslel. Staré zamestnanie ukončím dohodou a čo ak sa stane, že nový zamestnávateľ mi povie, že momentálne ma nepotrebuje. Jeho súhlas o mojom zamestnaní mám len ústne, toho sa obávam, aby som neostal úplne bez práce, ak by som natrafil na neférového nového zamestnávateľa.
Vďaka za rady.

PS - alebo sa s tým skutočne nedá nič robiť a treba sa spoľahnúť na ústny prísľub.
Ďakujem.
Najprv by som si zistila , či mi starý zamestnávateľ nebude robiť problémy a pustil by ma na "dohodu" . A potom by som pýtala nového podpísať novú pracovnú zmluvu. Pracovná zmluva môže byť podpísaná aj dopredu - trebárs aj pol roka . Dôležitý je v nej deň nástupu. Neviem či máš ešte aj inú možnosť.
Čosi sa raz hovorilo na nejakom školení o predzmluvných vzťahoch , ale nepamätám si to už. Nevie nikto bližšie - milí kolegovia z porady???
Titi
05.04.05,11:45
Prosím Vás, môžete mi ešte niekto poradiť?
Je to súrne, potrebujem sa ešte dnes rozhodnúť.

Srdečná vďaka.
Ervin
05.04.05,16:48
Súhlasím so znalcom, prakticky jediná možnosť v oblasti prac. práva je podpis prac. zmluvy so špecifickou klauzulou. T.j. platnosť a účinnosť by prac. zmluva nadobudla dňom podpísania (týmto dňom by prac. pomer bol založený), a účinnosť až dňom nástupu do práce, kedy by aj vznikol pracovný pomer. Neviem ale či zamestnávateľ na také niečo pristúpi, v zásade taký postup ZP nevylučuje, hoci, na druhej strane- nie je obvyklý. V praxi sa omnoho viac využívajú tzv. "akceptačné listy", ktoré však nemajú z hľadiska pracovného práva žiadnu záväznosť. Bolo by možné využiť aj inštitút zmluvy o budúcej pracovnej zmluve podľa Občianskeho zákonníka.
Vevey
05.06.05,22:10
Casto tu riesite problem ako sa zbavit zamestanca, len nenastal pravny dovod. Jednoducho ho nechcete a nechcete mu ani zaplatit nejake odstupne ci odchodne. Nejde o univerzalnu radu, ale v istej cokofabrike sa pouzije metoda, ze nezelanemu zamestnancovi pri prechode vratnicou objavia v kabelke alebo hoci vo vrecku cokoladu, o ktorej zamestnanec netusi, a ide o hrube porusenie pracovnej discipliny.
V mnohych inych firmach sa uz pri nastupe podpisuje nejaky papier, netusim presne akeho obsahu a pravneho dopadu, ale asi nieco na sposob dohody o ukonceni pracovneho pomeru a doplni sa uz len datum, v pripade ak vas tam nechcu.
vladan
06.06.05,08:32
V mnohych inych firmach sa uz pri nastupe podpisuje nejaky papier, netusim presne akeho obsahu a pravneho dopadu, ale asi nieco na sposob dohody o ukonceni pracovneho pomeru a doplni sa uz len datum, v pripade ak vas tam nechcu.
... z uvedeného vyplýva, že zamestnanci nevedia ČÍTAŤ??? :eek: ... tak to je fakt smutné!
tomare
06.06.05,09:06
Mám zamestnanca, prijatého do pracovného pomeru na skúšobnú dobu. Po uplynutí skušobnej doby s ním chceme pracovný pomer ukončiť. Koniec pracovného pomeru je 10.06.2005 Zamesnanec 06.06.2005 ide na PN-ku. Môžem skončiť pracovný pomer k 10. alebo musím počkať kým sa s fiktívnej PN vráti?
Chobot
06.06.05,09:33
Nenapísal si, kedy vznikol prac. pomer a aká bola dohodnutá skús. doba (predpokladajme, ze 3 mesiace). Po skúsobnej dobe uz môzes ukoncit prac. pomer jedine výpovedou alebo dohodou. Ak chces ukoncit jednostranne, tak to musís urobi v rámci skús. doby.

V skúsobnej dobe neplatí ochranná doba pocas PN. Tá platí pre prípad výpovede v riadnom pracovnom pomere. Takze je len na rozhodnutí firmy. Môzte ukoncit aj hned, nemusíte cakat kým sa vráti z PN alebo na posledný den skús. doby. Ak nie je v práci, poslite mu oznámenie o ukonciní prac. pomeru v skús. dobe doporucene, uvedte tam nejaký dátum a je to.
Vevey
06.06.05,14:24
... z uvedeného vyplýva, že zamestnanci nevedia ČÍTAŤ??? :eek: ... tak to je fakt smutné!
Nie, ide o to, ze s nim ani nepodpisu pracovnu zmluvu, kym nepodpise nieco ako dohodu o ukonceni PP bez datumu. Taka nemierna forma vydierania:((
Vevey
06.06.05,14:27
Koniec pracovného pomeru je 10.06.2005 Zamesnanec 06.06.2005 ide na PN-ku. Môžem skončiť pracovný pomer k 10. alebo musím počkať kým sa s fiktívnej PN vráti?
Praveze necakaj, kym sa vrati, lebo to uz by bolo asi i po skusobnej dobe. Presne ako pise chobot, posli mu to doporucene do vlastnych ruk. Ale s tym sme raz mali problem, ze to prevzala manzelka a bola to potom neplatna vypoved.
vladan
06.06.05,14:30
Nie, ide o to, ze s nim ani nepodpisu pracovnu zmluvu, kym nepodpise nieco ako dohodu o ukonceni PP bez datumu. Taka nemierna forma vydierania... a nie je náhodou vydieranie trestný čin? ... takže pri nástupe podpisujú vlastne svoj výstup? :eek: ... tak to je viac než smutné! ... a tichý bonz by nepomohol?
pochemi
06.06.05,15:08
Potrebovala by som poradiť, mám pracovníka ktorý pracuje u mňa na dobu určitú do 30.6.2005. Pracovnú zmluvu už nechcem predlžovať, musím mu to oznámiť písomne? Ďakujem
lenkak
06.06.05,15:11
Ak ho s tým neoznámiš, a má PP na dobu určitú a ty mu nedáš papier, že mu zmluvu nepredlžuješ a ak príde 1.7. do roboty pracovný pomer sa predlžuje na dobu neurčitú. Ak mu nedáš papier, to znamená že súhlasíš s tým , aby pracoval aj ďalej.
pochemi
06.06.05,15:26
ďakujem za rýchlu odpoveď, mám s tým pracovníkom problémy začal sa vyhrážať a čaká zrejme na chybu ktorú spravím.Ten oznam je na základe nejakého paragrafu alebo stačí oznámiť že pracovná zmluva vystavená dňa sa končí uvedeným dňom a nebude predĺžená.
Nemusím nič vysvetľovať? ďakujem
lenkak
06.06.05,15:32
Nakoľko je zmluva na dobu určitú, netreba nič vysvetlovať, stačí takéto oznámenie:
VZOR:
FIRMA





MENO
Adresa






VEC
Skončenie pracovného pomeru

Dňa xx.xx.xxxx som uzavrel s Vami pracovnú zmluvu, v ktorej bol dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú - do 30.06.2005.
Oznamujem Vám, že podľa § 71 ZP ruším s Vami pracovný pomer a to ku dňu 30.06.2005.


V ..................., 28.06.2005
pochemi
06.06.05,15:38
Lenka si skvelá pekne ďakujem
__________________________

Gabika
Vevey
08.06.05,03:42
... a nie je náhodou vydieranie trestný čin? ... takže pri nástupe podpisujú vlastne svoj výstup? :eek: ... tak to je viac než smutné! ... a tichý bonz by nepomohol?
Tichy bonz nepomaha, inspektorat prace radi obratit sa na okresnu prokuraturu, nie na sudy, to trva dlho, kdezto prokuratura kona ihned. Ale nic sa z toho neda robit anonymne, na to kaslu. Cize vsetko musis podpisat, uviest svoje vsetky udaje, ku ktorym pocas vysetrovania ma obvinena strana pristup.
towdie
21.06.05,10:53
Prosím o pomoc!!!!
Môj zamestnanec nastúpil do práce 23.3.2005. Mal skúšobnú dobu na tri mesiace. Chcem sa opýtať kedy má skončiť jeho prac.pomer v skúšobnej dobe 23.6.2005 alebo 22.6.2005 (dôvodom skončenia sú neuspokojivé výsledky).
Prosím o rýchlu odpoveď!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Denda
21.06.05,11:01
Prosím o pomoc!!!!
Môj zamestnanec nastúpil do práce 23.3.2005. Mal skúšobnú dobu na tri mesiace. Chcem sa opýtať kedy má skončiť jeho prac.pomer v skúšobnej dobe 23.6.2005 alebo 22.6.2005 (dôvodom skončenia sú neuspokojivé výsledky).
Prosím o rýchlu odpoveď!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§Končí dňom 22.6.2005. Včera si mal posledný termín na poriadkovú lehotu na oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej lehote.

Potvrdzujem opravu dátumu.
marek32
21.06.05,11:02
Koniec skúšobnej doby nastane dňa 22.06.2005.
Jura
21.06.05,11:07
Súhlasím s Marekom32.
Chobot
21.06.05,11:30
Končí dňom 22.6.2005. Včera si mal posledný termín na poriadkovú lehotu na oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej lehote.
ZP § 72 ods. 2 síce hovorí, ze oznámenie sa má dorucit spravidla 3 dni pred skoncením prac. pomeru, ale nie je to hmotnoprávnou podmienkou. To znamená, ze skoncenie prac. pomeru mu môzes oznámit aj v den skoncenia prac. pomeru v rámci skús. doby, tj 22. 6.
Denda
21.06.05,11:34
ZP § 72 ods. 2 síce hovorí, ze oznámenie sa má dorucit spravidla 3 dni pred skoncením prac. pomeru, ale nie je to hmotnoprávnou podmienkou. To znamená, ze skoncenie prac. pomeru mu môzes oznámit aj v den skoncenia prac. pomeru v rámci skús. doby, tj 22. 6.
Súhlasím, ale sluší sa.
WorkingPedro
22.07.08,06:11
Ja by som mal otázku, ktorá možno zaujíma nielen mňa. Včera, t.j. 21.7.2008 mi zamestnávateľ oznámil, že so mnou ukončuje pracovný pomer v skúšobnej dobe ku dňu 24.7.2008 ... je to vrámci skúšobnej doby (pracujem od 1.6.), takže s tým problém nemám, ale ktorý deň už nemusím prísť? keď je ukončený pp ku dňu 24.7., počíta sa ešte tento deň ako posledný deň pp, alebo je to už deň, v ktorom pp zaniká, a do práce už prísť nemusím? lebo všade som sa dozvedel iba "tento deň je dňom skončenia pracovného pomeru"... ďakujem sa skorú odpoveď...dosť to ponáhľa, kedže som sa to včera dozvedel a možno už zajtra som tu posledný krát a neviem na čom som :confused:
VERONIKA6
22.07.08,06:13
Ja by som mal otázku, ktorá možno zaujíma nielen mňa. Včera, t.j. 21.7.2008 mi zamestnávateľ oznámil, že so mnou ukončuje pracovný pomer v skúšobnej dobe ku dňu 24.7.2008 ... je to vrámci skúšobnej doby (pracujem od 1.6.), takže s tým problém nemám, ale ktorý deň už nemusím prísť? keď je ukončený pp ku dňu 24.7., počíta sa ešte tento deň ako posledný deň pp, alebo je to už deň, v ktorom pp zaniká, a do práce už prísť nemusím? lebo všade som sa dozvedel iba "tento deň je dňom skončenia pracovného pomeru"... ďakujem sa skorú odpoveď...dosť to ponáhľa, kedže som sa to včera dozvedel a možno už zajtra som tu posledný krát a neviem na čom som :confused:
24.7. je posledný deň ktorý budeš v práci a tento Ti bude aj preplatený.
WorkingPedro
22.07.08,07:37
ďakujem veľmi pekne, konečne to viem, už som bol nervózny :)
erika_H
07.09.08,07:49
Dobrý deň,
musí prosím Vás dať zamestnávateľ zamestnancovi nejaké oznámenie,keď s ním končí prac.pomer-ale jedná sa o Dohodu o pracovnej činnosti?
táto dohoda je uzatvorená na dobu neurčitú.
Ďakujem
azuz
08.09.08,05:02
Dobrý deň,
musí prosím Vás dať zamestnávateľ zamestnancovi nejaké oznámenie,keď s ním končí prac.pomer-ale jedná sa o Dohodu o pracovnej činnosti?
táto dohoda je uzatvorená na dobu neurčitú.
Ďakujem
Tak končí pracovný pomere alebo dohoda o pracovnej činnosti? Ak ide o DoPČ, tak postupuj podľa § 228a ods. 3:
Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej zrušenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
erika_H
09.09.08,06:50
Tak končí pracovný pomere alebo dohoda o pracovnej činnosti? Ak ide o DoPČ, tak postupuj podľa § 228a ods. 3:
Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej zrušenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
Ďakujem. Končí sa Dohoda o prac.činnosti-uzatvorená na dobu neurčitú.
Ale možno by stačila aj ústna dohoda o ukončení?PRacovník na dohodu nenamieta..
azuz
09.09.08,06:59
Urobte dohodu písomne.
kačer
12.09.08,04:20
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť, nie som si istá.
Zamestnanec má pracovný pomer na dobu určitú. Teraz je PN a končí mu pracovný pomer 30.9.2008. Ak bude ešte PN , môžeme ukončiť s ním PP k 30.9.2008 aj napriek PN?
Díky za odpoved
VERONIKA6
12.09.08,04:22
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť, nie som si istá.
Zamestnanec má pracovný pomer na dobu určitú. Teraz je PN a končí mu pracovný pomer 30.9.2008. Ak bude ešte PN , môžeme ukončiť s ním PP k 30.9.2008 aj napriek PN?
Díky za odpoved
Pracovný pomer ukončíte 30.9.2008. Neplatí ochranná doba pri pracovnom pomere dohodnutom na dobu určitú.
kačer
12.09.08,04:39
ďakujem
janulinka
16.09.08,13:26
Môžete mi poradiť, či je možnosť rozviazať pracovný pomer zo strany organizácie s čiastočným invalidom a keď áno tak za akých podmienok? ďakujem
Tweety
16.09.08,13:32
Môžete mi poradiť, či je možnosť rozviazať pracovný pomer zo strany organizácie s čiastočným invalidom a keď áno tak za akých podmienok? ďakujem
Skončenie pracovného pomeru
§ 59 ZP

(1) Pracovný pomer možno skončiť

a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe.
Len si treba vybrať.
annika
16.09.08,18:24
V zmysle ZP § 66 :

Zamestnancovi so zdravotným postihnutím môže dať zamestnávateľ výpoveď len s predchádzajúcim súhlasom príslušného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, inak je výpoveď neplatná. Tento súhlas sa nevyžaduje, ak ide o výpoveď dávanú zamestnancovi, ktorý dosiahol vek určený na nárok na starobný dôchodok, alebo z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a) (sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť), a písm. e). (porušenie prac. disciplíny)
mareko
16.09.08,19:24
annika, ty si istotne odbornicka (ja vobec nie som) na danu temu, ale "pocula" som, ze to vraj uz tak nie je (nikde som to nepreverovala). Nebola daka zmena v ZP? Tato otazka zaujala aj mna, takze vyuzivam tuto temu, aby som sa dozvedela fundovanu odpoved. Dakujem .
MGiti
17.09.08,08:11
Milí poraďáci chcela by som sa s Vami poradiť v jednej veci. Máme pracovníka ktorého sme len nedávno prijali, ale nakoľko s jeho pracovnými výsledkami a vynechávaním pracovnej doby nebol vedúci spokojný ( predtým ho už viackrát slovne upozornil ), chcel s ním od 16.9.2008 ukončiť okamžite pracovný pomer v skúšobej dobe. Kým som mu vypísala ukončenie pracovnej zmluvy už prišiel s PN od 16.9.2008. Výpoveď mi odmietol podpísať a prevziať, že to urobí až po skončení PN. Chcela by som od Vás radu ako to je teraz vlastne s tým ukončením pracovného pomeru? Mám mu uznať tú PN - ku a skúšobná doba sa mu posunie o tie dni PN, alebo ako by som mala ďalej postupovať? Za všetky Vaše rady vopred ďakujem.
azuz
17.09.08,08:15
Milí poraďáci chcela by som sa s Vami poradiť v jednej veci. Máme pracovníka ktorého sme len nedávno prijali, ale nakoľko s jeho pracovnými výsledkami a vynechávaním pracovnej doby nebol vedúci spokojný ( predtým ho už viackrát slovne upozornil ), chcel s ním od 16.9.2008 ukončiť okamžite pracovný pomer v skúšobej dobe. Kým som mu vypísala ukončenie pracovnej zmluvy už prišiel s PN od 16.9.2008. Výpoveď mi odmietol podpísať a prevziať, že to urobí až po skončení PN. Chcela by som od Vás radu ako to je teraz vlastne s tým ukončením pracovného pomeru? Mám mu uznať tú PN - ku a skúšobná doba sa mu posunie o tie dni PN, alebo ako by som mala ďalej postupovať? Za všetky Vaše rady vopred ďakujem.
Ak skúšobná doba trvá, môžete so zamestnancom ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe aj keď je PN. Ukončenie pracovného pomeru sa považuje za doručené aj v prípade, že to zamestnanec odmietne prevziať.
MGiti
17.09.08,09:22
Ďakujem, takže darmo mi doniesol PN-ku - výpoveď mu platí od tohoto 16.9.2008 ako mu to povedal vedúci? :o A teraz mu tu PN mám uznať aj keď si ju vybavil v ten istý deň a ešte k tomu až potom ako mu vedúci povedal, že s ním končí pracovný pomer? Výpoveď som mu síce písala hneď ako mi to povedal vedúci, len ten pracovník bol v tomto smere prefíkaný a hneď si išiel vybaviť PN.
MGiti
17.09.08,10:11
Prosím,skúste mi ešte niekto odpovedať.
drobeceva
17.09.08,10:15
Ďakujem, takže darmo mi doniesol PN-ku - výpoveď mu platí od tohoto 16.9.2008 ako mu to povedal vedúci? :o A teraz mu tu PN mám uznať aj keď si ju vybavil v ten istý deň a ešte k tomu až potom ako mu vedúci povedal, že s ním končí pracovný pomer? Výpoveď som mu síce písala hneď ako mi to povedal vedúci, len ten pracovník bol v tomto smere prefíkaný a hneď si išiel vybaviť PN.
Zbytočne je tu hovoriť o výpovedi, pokiaľ z-c je ešte v skúšobnej dobe. V SD je možné ukončiť PP aj počas PN. Ak s ním končíte k 16.9. a on má týmto dňom PN, tak jeden deň náhrady príjmu mu zaplatíte a ostatné dni mu platí SP.
MGiti
17.09.08,10:41
Ďakujem, ďakujem...
annika
17.09.08,18:47
ZP § 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

V skúšobnej dobe môžeš prac. pomer ukončiť aj počas PN, neplatí tu ochranná doba.

§ 38
Doručovanie

(1) Písomnosti zamestnávateľa týkajúce sa vzniku, zmeny a skončenia pracovného pomeru alebo vzniku, zmeny a zániku povinností zamestnanca vyplývajúcich z pracovnej zmluvy musia byť doručené zamestnancovi do vlastných rúk. ...

(4) Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju pošta vrátila zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.
MGiti
18.09.08,06:17
Ešte raz Vám všetkým ďakujem, Vaše rady mi veľmi pomohli.:)
martina282
16.02.09,07:50
poradcovia,prosim poradte mi.som na rodicovskej dovolenke a mam u zamestnavatela TPP,ale nasla som si ine zamestnanie do ktoreho chcem cim skor nastupit.potrebovala by som poradit podla ktoreho paragrafu mam ukoncit PP.dakujem velmi pekne za rady
Tweety
16.02.09,08:09
poradcovia,prosim poradte mi.som na rodicovskej dovolenke a mam u zamestnavatela TPP,ale nasla som si ine zamestnanie do ktoreho chcem cim skor nastupit.potrebovala by som poradit podla ktoreho paragrafu mam ukoncit PP.dakujem velmi pekne za rady
Najskôr PP skončíš dohodou podľa § 60 ZP.
Dohoda o skončení pracovného pomeru
(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.
(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.
(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.