renkulka
02.04.08,11:39
Dobry den. Mam dvoch zamestnávateľov. Teraz v marci mam OČR, ktorú si uplatnujem cez zamestnávateľa A /cez SP/. Neviem, čo si môžem vykázať u zamestnávateľa B v období poberania OCR u zamestnávateľa A. Lebo by som nemala poberať príjem v období poberania nemoc.dávky, v tomto prípade OČR. T.z., že nemôžem mať ani dovolenku. Neviete poradiť, čo vykázať v takomto prípade? Dakujem.
ZuzanaP
02.04.08,09:43
Uplatniť si OČR aj u druhého zamestnávateľa...Treba zájsť k lekárke a vypýtať si ešte jeden OČR lístok.....
veronikasad
02.04.08,09:44
Dobry den. Mam dvoch zamestnávateľov. Teraz v marci mam OČR, ktorú si uplatnujem cez zamestnávateľa A /cez SP/. Neviem, čo si môžem vykázať u zamestnávateľa B v období poberania OCR u zamestnávateľa A. Lebo by som nemala poberať príjem v období poberania nemoc.dávky, v tomto prípade OČR. T.z., že nemôžem mať ani dovolenku. Neviete poradiť, čo vykázať v takomto prípade? Dakujem.
Myslím, že máš nárok na ošetrovné u obidvoch zamestnávateľov. /pokial súčet príjmov nepresahuje max. vymer.základ/, Treba si dať tlačivo u lekára vystaviť 2x a odovzdať ho na potvrdenie príjmu aj druhému zamestnávateľovi.

-------
Veronika
renkulka
02.04.08,12:43
Dakujem za odpoved. Ale praveže ja mám u toho zamest.A maximálny možný vymer.základ. Čiže si uplatňujem len od neho. Čo teraz s tým druhým, neviem. Dakujem za radu.
Kolejová
02.04.08,12:51
Tak vyčerpala si si všetko. OČR má totiž strop ako pri odvodoch tak aj pri výplate dávky.
renkulka
02.04.08,13:20
Ano, Kolejová, tomu rozumiem. Len neviem, čo vykázať u zamestnávateľa B vo výplatnej páske. Tiež OČR, ale s tým, že si ju nenárokujem cez neho od SP. Môžem doložiť kopiu OČR od toho zamesnávateľa A, aby som mala doklad a nemala vlastne vymeškané dni. Ide mi hlavne o to, čo vykázať vo výplate u zam.B, lebo v tom období, ked poberam OCR od A, nemôžem mať príjem u iného zamestnávateľa? Vzali by mi OČR? Ďakujem.
veronikasad
02.04.08,14:14
Dakujem za odpoved. Ale praveže ja mám u toho zamest.A maximálny možný vymer.základ. Čiže si uplatňujem len od neho. Čo teraz s tým druhým, neviem. Dakujem za radu.
Napriek tomu by som si dala vystaviť od lekára OČR aj pre druhého zamestnávateľa - kvoli evidencii odpracovanej doby a odovzdala ju v SP. SP rozhodne, že dávka bude vyplatená len jedna z max. VZ.

--------
Veronika