BXLmiami
02.04.08,13:43
Prosím o radu a skúsenosti,v akých cenových reláciách sa pohybuje vypracovanie web stránok pre firmu.Dakujem.
luigi72
02.04.08,12:06
Ceny za vyhotovenie webstranky su vselijake (zavisi aj od toho, ci chcete len jednoduchu prezentacnu stranku, alebo stranku s dynamickymi prvkami, od narocnosti grafiky, optimalizacie stranky - SEO atd.).
Cena stranky v rovnakej kvalite zavisi este od toho, ci

1. - webstranku robi velka firma, ktora ma vela zamestnancov, viac vydavkov, vyssie naklady pre svoj chod a logicky ma pritom vyssie ceny za vyhotovenie na webstranky, na druhej strane vie v kratsom termine (aj do 24 hodin) dodat hotovu stranku,

alebo

2. - webstranku vam vyhotovi mala firma, ktora ma male prevadzkove naklady, vie ist dole nizsie s cenou (my napriklad robime webstranky uz od 2000 Sk), ale trochu dlhsie (2-5dni) trva dodanie hotovej webstranky,

pripadne

3. - webstranku spravi dajaky student vo svojom volnom case. Ten nema v podstate skoro ziadne naklady, vie stranku spravit velmi lacno, ale nedostanete od neho fakturu a mozno ho uz ani nenajdete, ak by ste potrebovali na svojej stranke dajaku zmenu.

Je aj 4. moznost, ak chcete platit mesacny pausal za svoju stranku. To je celkovy hosting webstranky v CMS systeme (stranku zostavujete sam pomocou administracneho rozhrania) u poskytovatela sluzieb. Tu su rozne moznosti, ale z dlhodobeho hladiska je to ovela drahsie, ako jedinecna webstranka spravena presne podla vasich poziadaviek. Platite mesacny poplatok za pouzivanie vygenerovanej webstranky alebo prezentacie a platite aj za hosting na ich serveri.

Tolko by som Vam vedel poradit v skratke, rozhodnutie je na Vas.
BXLmiami
02.04.08,13:58
Tak mesačný paušál platiť nechcem a ani študenta.Potrebovala by som stránku za normálnu cenu-pričom s tou normálnou cenou mám problém,pretože neviem aká je-na ktorej by som si prípadné úpravy mohla robiť sama.Dostala som ponuky vo veľmi širokej škále,takže potrebujem pozbierať skúsenosti,čo je to zdravý stred.
VladoaKatka
02.04.08,14:03
Ja platím za doménu ročne 400,- a webhosting 50,- za mesiac. Stránku robíme sami.
Richard
02.04.08,15:46
Tak mesačný paušál platiť nechcem a ani študenta.Potrebovala by som stránku za normálnu cenu-pričom s tou normálnou cenou mám problém,pretože neviem aká je-na ktorej by som si prípadné úpravy mohla robiť sama.Dostala som ponuky vo veľmi širokej škále,takže potrebujem pozbierať skúsenosti,čo je to zdravý stred.

Otázka je však nedostatočne postavená. Predstavte si že by ste sa spýtali, že koľko stojí postaviť dom.

Najprv musíte presne definovať čo od stránky očakávate, nakoľko má byť originálna atď...
Cena môže byť od skutočne 2tisíc až po 100 tisíc alebo viac, záleží od požiadaviek...
mamina h.
02.04.08,17:27
ak nevies popisat, co asi hladas, vloz sem nejake priklady cudzich stranok, ktore sa ti pozdavaju, inak ti naozaj nie je mozne odpovedat...
BXLmiami
07.04.08,10:30
www.ortoped.sk
biaaa
07.04.08,14:11
ca 10 tis. ak je bez spravovania obsahu klientom
+ hosting + domena SK od ca. 400 Sk
marian.t
11.04.08,18:54
a aka by bola cenova ponuka na stranky podobnych tejto:
www balexmetal cz ?
luigi72
14.04.08,09:23
V pripade, ak vsetky textove (popisy vyrobkov) a graficke materialy (obrazky produktov) dodaju v elektronickej forme, tak u nas cca. 8000 Sk. Konecna cena je vzdy zavisla od celkoveho poctu podstranok.
BXLmiami
14.04.08,13:52
cena stránky typu www.dost.sk?
luigi72
14.04.08,14:03
Ak som dobre videl, tak ta stranka sa teraz preraba na flash-ovu. Flash stranky su drahsie, cena zavisi od toho, kto a na akej profesionalnej urovni to robi.
BXLmiami
14.04.08,18:34
Pýtala som sa viacerých firiem a dostala som rozpatie od 6 ooo,Sk do 14O OOO ,O Sk.To ma tak vytočilo,že som dala tuto otázku.Teraz aspon približne viem,ako sa mám orientovať.Dakujem.
luigi72
14.04.08,21:07
Žiadna firma, ani my, nevieme dať presnú cenovú kalkuláciu na žiadny projekt, kým nevieme detailne, čo vlastne zákazník chce. Potrebujeme dajaké podklady, na základe čoho vieme vyrátať presnú cenu.

To je tak, ako vtipne poznamenal Richard:

Chcel by som dom, dajte mi ponuku.
Aj tam by ste dostali ponuky od 200 000 Sk (starý, malý vidiecky domček)
až po 200 000 000 Sk za superluxusnú hypermodernú novostavbu v lukratívnej lokalite.
luigi72
15.04.08,04:19
Trosku asi uz mimotemy

Ak Vas to velmi vytocilo, pozrite si toto:

http://www.zive.sk/Bleskovky/Slovensky-urad-si-objednal-webovu-stranku-za-milion-Sk/sr-1-sc-4-a-276831/default.aspx

"Cena, za ktorú bola firmou Elet táto stránka vyrobená, totiž prekročila miliónovú hranicu. Úrad taktiež platí 80 tisíc Sk za webhosting – rovnakej spoločnosti."

Spominana stranka je http://www.unms.sk/

Najzarazajucejsie na tom je, ze cela ta jednoducha stranka im bezi na uz davno existujucom vlastnom redakcnom systeme Swift.

"Napriek mnohým kritikom však Bista kontruje: Na Slovensku sú stránky aj za päť miliónov, ako napríklad o eure."

Ktore to mozu byt? http://www.euro.gov.sk/ alebo http://www.euromena.sk/ ?

Ani jedna z tych stranok nie je hoden 5 milionov Sk!

:mad: No, tak mna toto vytocilo. Ja robim stranky za par grosov a niekto ziska takuto zakazku. Je niekde spravodlivost? :mee:
BXLmiami
15.04.08,05:55
Až na to,že pri tých firmách som konkretizovala a chcela som stránku porovnateľnú s www.ortoped.sk.Všetkým som ju ukázala.Len tu som dala otázku všeobecne.Ale dobre,ja si s tým už poradím,dakujem.
padro
15.04.08,06:02
luigi72 podla mna ty ides zase pod cenu co si myslim tiez nie je dobre.... :eek: ale ten milion za tu stranku tak to je riadne prehnane :D
luigi72
15.04.08,07:40
luigi72 podla mna ty ides zase pod cenu co si myslim tiez nie je dobre....

Podla teba by som mal zacat zdierat zakaznikov?
Moja cena je od 2000 Sk pre obycajnu staticku html stranku s 5 podstrankami s jednoduchym textovym menu vlavo a jednoduchou grafikou v hlavicke, ked vsetky textove podklady dostanem v elektronickej forme. Taku stranku teoreticky viem spravit za menej ako 1 den.
padro
15.04.08,10:47
nemyslim zdierat zakaznikov, ale treba mat aj svoju cenu :) sam isto vies kolko si zapytaju IT firmy okolo prace s pc.
luigi72
15.04.08,10:56
okay, od dnes zvysujem ceny :D

;)
padro
15.04.08,12:09
dnes pisali na zive o tomto : http://www.hurican.sk/ to sa ti asi aj hlava musela zotocit pri cenniku :) tam uz ide mozno aj o to spominane zdieranie ale ak budu mat zakaznikov tak preco nie:)
luigi72
15.04.08,18:42
...to uz hej, skolenie zaklady pocitaca za 990 Sk/hod doma u zakaznika. :) Alebo zapojenie externeho zariadenia za 990 Sk, zaloha 2GB dat za 990 Sk u zakaznika doma a za kazdych 2GB este 300 Sk - t.j. 1DVD za 1290Sk.:eek:
Tusim zavediem ich polovicny cennik a nic ine nebudem robit. :D
padro
15.04.08,20:30
no vidis :cool:
s.r.o.
11.12.09,14:39
koľko stoji takáto web stránka ako je napr. táto www.datacomp.sk