nextone
02.04.08,14:26
Viete mi niekto povedať - poradiť?
Pedpokladám vysoké zisky počas celého roka. Všetko samozrejme legálne z čoho samozrejme zaplatím príšlušné dane.
Otázka znie:
Môžem mať nejaké problémy, ak viem svoje zisky preukázať?
Mám tým na mysly niečo v zmysle obohacovania sa?
Existuje na to nejaký zákon?

Ďakujem za usmernenie
Martasch
02.04.08,12:37
Píšeš, že tvoj zisk je legálny a ďalej sa pýtaš, či ho treba preukázať. Ak je legálny, tak máš nejaké doklady - teda je to preukázateľné. Alebo nerozumiem tvojej otázke?
m.hladka
02.04.08,12:43
Ak je to legálne podnikanie podľa ŽL, ak je to zdokladované a riadne zaúčtované, ak je to zdanené a všetko čo s tým súvisí poplatené, tak niet sa čoho báť.
Nechápem otázke.
nextone
02.04.08,12:49
Ak je to legálne podnikanie podľa ŽL, ak je to zdokladované a riadne zaúčtované, ak je to zdanené a všetko čo s tým súvisí poplatené, tak niet sa čoho báť.
Nechápem otázke.

Počula osom totiž o nejakom zákone o obohacovaní sa...len počula.
Samozrejme budem mať všetko zdokladované , zaúčtované a zdanené.

Len som sa chcela uzrejmiť v tom, či tento štát nemá nejaké výhrady voči tým, ktorým sa darí :o)
azla
02.04.08,12:55
Počula osom totiž o nejakom zákone o obohacovaní sa...len počula.
Samozrejme budem mať všetko zdokladované , zaúčtované a zdanené.

Len som sa chcela uzrejmiť v tom, či tento štát nemá nejaké výhrady voči tým, ktorým sa darí :o)

Ak sa darí pri rešpektovaní všetkých zákonov (nielen daňových), nie je dôvod mať obavy.
nextone
02.04.08,13:01
Ak sa darí pri rešpektovaní všetkých zákonov (nielen daňových), nie je dôvod mať obavy.

snažím sa všetky dodržiavať, tak isto aj povolenia a pod...

Ďakujem za usmernenie
m.hladka
02.04.08,13:06
Ak je to tak, tak je všetko O.K. Držím palce.
Jozef Mihál
02.04.08,13:23
Približne 17.11.1989 bol zákon, na ktorý sa pýtate, bez náhrady zrušený.
Tanče
02.04.08,13:27
Pre ukľudnenie duše: (???)

§ 451 Občianskeho zákonníka:

1) Kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatí, musí obohatenie vydať.
2) Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný plnením bez právneho dôvodu, plnením z neplatného právneho pkonu alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový prospech získaný z nepoctivých zdrojov.

Štvrtá hlava Trestného zákona pojednáva o Trestných činoch proti majetku, napr:
§ 212 Krádež - ktor si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak škodu potrestá sa....
§ 213 Sprenevera - Kto si prisvojí cudiu vec, ktorá mu bola zverená a sôsobí tak na cudzom majetku škodu... potrestá sa....
§ 221 Podvod - Kto na škodu cudzieho majektu segba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa....

a § 226 Neoprávnené obohatenie - kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že neoprávným zásahom do technického alebo programového vybavenia počítača, automatu alebo iného podobného prístroja alebo technického zariadenia slúžiaceho na automatizované uskutočňovanie predaja tovaru, zmenu alebo výber peňazí alebo ....
atď atď.

Predpokladám, že svoje "bohatstvo" dosiahneš podnikaním, ktoré § 2 obchodného zákonníka definuje ako:
"sústavnú činnosť vykonávanú samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku"

... a dodržíš pri tom ostatné zákonné ustanovenia,

tak môžeš byť kľudná, ved štát si na svoje dane príde....;):)
jan.zmrhala
21.04.08,07:03
Len som sa chcela uzrejmiť v tom, či tento štát nemá nejaké výhrady voči tým, ktorým sa darí ).... jasne ze stat ma vyhrady. Ved ta zdiera danami a odvodmi. tak co este by si chcela? Ak chces mat pokoj na dusi tak mozes dake percenta posielat mne ;-)