Anulka
02.04.08,18:33
Asi pol roka sa snažím získať čo najviac materiálov k medzinárodným účtovným štandardom. Podarilo sa mi získať pomerne dosť materiálov nato, aby som získala aspoň základný obraz o medzinárodných účtovných štandardoch. IAS a IFRS sú aj na stranke MF SR a dokonca sa mi podarilo nájsť stránku kde sú aj v konsolidovanom (úplnom znení). Ale stále som nenašla alebo nepochopila (???) čo je Koncepčný rámec, niekde nazývaný aj Rámcová osnova - a hlavne ako by som sa k nemu mohla dostať. Ak viete, poraďte. Ďakujem!!!!
Anulka
02.04.08,18:59
Ak viete, ozvite sa .... prosím ...
Anulka
03.04.08,15:05
posúvam ....
Dav
03.04.08,15:14
Anulka
03.04.08,15:19
Ďakujem za snahu. Tieto stránky mám už zlustrované. Aj mne vychádza, že je to nejaký "dokument", v ktorom sú definované základné východiská. Ale nikde sa mi ho nepodarilo objaviť a v tom je ten problém. Ak niekto viete, kde a ako ho získať - poraďte.
Dav
03.04.08,15:45
Verlag Dashofer ponúka On-Line kurz na IFSR. Skús pozrieť aj ich stránky, či náhodou to nie je to, čo potrebuješ.
Anulka
03.04.08,17:06
Ten uvedený on-line kurz už mám aj absolvovaný. Kvalita zodpovedala cene, ale k pochopeniu podstaty medzinárodných účtovných štandardov to trochu prispelo. Z Koncepčného rámca boli v štúdijnom materiáli - ak sa to tak dá nazvať - uvedené nejaké definície. Ale ja by som ho chcela mať celý, pre lepšie pochopenie.
Ale všetkým, ktorí sa zapájajú a snažia sa mi pomôcť ďakujem!!!!
Mladek
04.04.08,05:12
Pristy tyden u agentury Mentis poradam skoleni kde tyto veci, mimo jine, vysvetluji.
Anulka
04.04.08,15:57
Pristy tyden u agentury Mentis poradam skoleni kde tyto veci, mimo jine, vysvetluji.

P. Mládek veľmi pekne ďakujem a oceňujem, že aj odborníci Vašej kvality sú ochotní zapojiť sa do takejto nezištnej debaty. Pozerala som na odporúčanej stránke Vaše školenie, rada by som sa ho zúčastnila ale momentálne mi to nevychádza ani časovo a bohužiaľ ani finančne. Musela by som si ho uhradiť z vlastného vrecka. Ale konečne som dnes objavila materiál, v ktorom je uvedené, že Koncepčný rámec je dokument, ktorý obsahuje všetky požiadavky, ktoré sa kladú na účtovnú závierku podľa IAS/IFRS a že bol schválený ešte v roku 1989 a v súčasnej dobe sa pracuje na jeho novele. Ja by som sa chcela nejakým spôsobom dostať k jeho aktuálnemu zneniu v slovenskom resp. českom jazyku.
Mladek
04.04.08,16:49
Jak jste zminovala, koncepcni ramec se novelizuje, protoze ten soucasny je dost zastaraly, tak Vam stejne moc nepomuze. Co konkretniho vlastne potrebujete zjistit?

Jinak, koncepcni ramec probiram prvni den. Pokud chcete, muzete prijit a prvniho dne se zucastnit jako muj host. Priste, az Vam za skoleni treba zaplati zamestnavatel, muzete prijit na cele 3 dny.