Sloníča
02.04.08,17:39
Ahojte,
chcem dobrovoľne registrovať novú spol. pre PDH a na Daňovom úrade mi dali tlačivo(okrem predpísaného tlačiva): Doklady potrebné k schváleniu žiadosti o dobrovoľnú reg. DPH
- odberateľské zmluvy (predbežné, zmluvy o bud. zmluve, faktúry a i.:confused:
- nájomnú zmluvu na nebytové priestory (už je na OR SR pri zápise):confused:
- obraty dosiahnuté v rámci podnikania za posl. 3 mes.:confused:
- predpoklad výšky dane z príjmu za zdaň. obdobie 2008:confused:
- počet zam. a predpoklad počtu do ďalších obd.:confused:
- kto mi vedie účtovníctvo-meno, firma, adresa (ak je to zamestnanec tak mám požadované uviesť?):confused:
- dôvod registrácie podrobne uviesť všetky skutočnosti, ktoré odôvodňujú oprávnenosť žiadosti o dobrovoľnú reg. DPH:confused:

Podľa vyjadrenia DÚ ide o informácie potrebné k posúdeniu žiadosti podľa § 4 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov - ja som to tam nenašla....
Prvé, čo zaujímalo našich dosiaľ oslovených budúcich obch. partnerov bolo, či budeme platcami DPH, ak nie, nemajú o spoluprácu záujem z pochopiteľných dôvodov. Mám obísť všetkých oslovených i tých, ktorých chcem osloviť a požiadať ich o zmluvy o bud. zmluvách alebo ako mám vyplniť žiadané informácie?Prosím poraďte. Ďakujem vopred všetkým.
liba2
02.04.08,16:10
Moja skúsenosť : stačili 2 zmluvy o budúcej zmluve :)
azla
02.04.08,16:31
Podľa vyjadrenia DÚ ide o informácie potrebné k posúdeniu žiadosti podľa § 4 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov - ja som to tam nenašla....

Máš pravdu, že v zákone, nie sú podmienky.

Ak sa nechceš naťahovať s "nariadeniami" DÚ, tak asi bude jednoduchšie predložiť nejaké dve zmluvy (skúsenosť Liba2), ako sa s DÚ dohadovať a čas beží ....

Skús si prečítať podobné skúseností (hlavne tohtoročné) majú aj iní žiadatelia

http://www.porada.sk/t75106-dobrovolna-registracia-dph-kontroly.html
http://www.porada.sk/t72034-registraciu-platcu-dph.html
http://www.porada.sk/t68104-nova-registracia-na-dph.html
Sloníča
02.04.08,17:14
Ďakujem za odpoveď (Liba2:), Azla:) ).

Prečítala som si všetky doterajšie príspevky členov a hneď sú moje "obavy"
o polovicu menšie :).
Vyplním teda čo viem, prosiť o zmluvy o budúcej zmluve nebudem, ale
uvediem svojich budúcich klientov (dúfam, že chvíľu ešte vydržia :))
a keď príde kontrola, uvidí už riadne zmluvy. Ak však čosi z toho "dodatku"
ku žiadosti o dobrov. reg. DPH bude "nadhodnotené" dúfam, že z toho
nebude problém. Po prečítaní príspevkov chápem dôvody, len či pri kontrole
pochopia aj daňováci prípadný rozdiel medzi žiadosťou a skutočnosťou.
Ešte raz ďakujem, prajem krásny večer. :)
liba2
02.04.08,18:46
........a keď príde kontrola, uvidí už riadne zmluvy. Ak však čosi z toho "dodatku" ku žiadosti o dobrov. reg. DPH bude "nadhodnotené" dúfam, že z toho nebude problém. Po prečítaní príspevkov chápem dôvody, len či pri kontrole pochopia aj daňováci prípadný rozdiel medzi žiadosťou a skutočnosťou...určite áno, veď v podnikaní nie vždy vychádzajú naše zámery....
Sloníča
09.04.08,15:59
Ahojte,

spracovala som všetky požiadavky, ktoré mal DÚ. Nepredložila som však zmluvy o bud. zmluvách - vo väčšine prípadov mi ich nemal tak rýchlo kto podpísať z oprávnených osôb. Predložila som však čestné prehlásenie s požadovanými údajmi.
Pridelené DIČ si mám prísť vyzdvihnúť o sedem kalendárnych dní od podania žiadosti, rozhodnutie o pridelení IČ DPH (dobrov.platca) vraj nevie kedy bude. Všetko som mala dvojmo, vrátane požadovaných podkladov pre reg. dobrov. platcu DPH, nepotvrdili mi však na ani jednu kópiu podania. (Neviem, či je to dobre alebo zle). Teraz musím čakať..........