R.evita
02.04.08,21:05
Dobrý deň,

nevie mi niekto poradiť ohľadom certifikácii účtovníkov.
Je niečo také v Košiciach, lebo čítam teraz na porade, že to robí nejaká firma Suvaha ale v BA a ze niečo sa malo robiť na Tech.univ. - eknonomicka fakulta KE ale to je ešte z roku 2006.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu a robím jednoduché účt. a tento rok som začala s podvojným učt. Takže už mam prvú uzávierku aj závierku za sebou, ale aj tak som zistila, že medzi školou a praxov je velmi ale velmi velký rozdiel. Preto by som chcela si urobiť niečo také ako certifikáciu - ale aby to bolo zamerané aj s problematikou z praxe.

Dakujem za skorú odpoved a prajem príjemný zvyšok večera

Evita
Zuzana T
02.04.08,19:16
Pozri stránku www.suvaha.sk, tam sa dozvieš všetko čo potrebuješ.
Pekný večer.
R.evita
02.04.08,19:26
Ale ved tu stranku pozerám - a neviem s toho pohopíť čo a ako? kde to je čo treba na začiatok a tak?
betka
02.04.08,19:34
Evita, prax a skúsenosti, (usmiala som sa popod "fúz", posudzujem hlavne podľa seba).
Len toľko Ti poviem. Nemala som prax, ale mala som certifikáty). Nevyrovnala by som sa s nimi ani len účtovníkovi, ktorý účtuje len o nákupe a predaji tovaru. A preto klobúk dole pred všetkými, čo majú prax (už ju mám i ja, a dosť pestrú :D).

Na začiatok je I.stupeň certifikácie, kt. dosiahne asi každý, kt. preukáže, že má požadované skúšky z VŠ z danej oblasti, kt.nám ponúka súvaha na 1.stupni. Takže ak si čerstvo po VŠ, chop sa toho, a máš 1. stupeň.
R.evita
03.04.08,05:35
Veď práve to nemám VŠ. A pracujem v tejto oblasti už 4 roky - aj keď ja len pripravujem všetký potrebné podklady od A po Z a poučtuje ich naša externá účtovníčka.
Ale dostala som môžnosť robiť účtovníctvo sama pre jednu spol. - ktorej som urobila účtovníctvo v roku 2007. Preto by som chcela robiť účtovníctvo - teda ziskávať prax a popri tom sa učiť.
Veď na vedenie účtovníctva netreba VŠ, keď človeka to baví a chce sa naplno tomu venovať - alebo sa mýlim?

Ešte by som sa chcela opýtať - nevie mi niekto niečo povedať o VŠ bezpečnostného manažmentu v Košiciach????? - aj ked toto je od témy
R.evita
03.04.08,08:27
Nenajde sa tu nikto
Erkon
02.06.09,15:06
Nájde sa tu niekto, kto sa práve učí na skúšky certifikácie 3. stupeň na predmet konsolidácia účtovnej závierky?
misoft
02.06.09,17:58
mimotemy "Krtek" Milanko od Alinka z Veľkého Medera :D