Dafo44
02.04.08,22:29
Dobrý deň,

chcem kúpiť jeden pozemok, ktorý je v liste vlastníctva vedený mimo zastavaného územia obce. Do budúcnosti by som však rád staval a starosta mi povedal že mám zlú informáciu : "Veď to je v zastavanom území obce a okolo na pozemkoch sú domy veď on mi to odklepne. Že to nie je problém."

Ako a kde si môžem overiť jeho slová? Na katastrálnom portáli to je mimo a on tvrdí že to je v zastavanom území obce.

ďakujem
D
NInive
02.04.08,20:44
Nech ti to dá písomne. Moja známa mala to isté. Starosta najprv tvril, že to bude stavebné, tak to dala spísať. Keď chcela zažiadať o stavebné na tomto pozemku, tak to už stavebný pozemok nebol. Zobrala projektanta i právnika za starostom a už nebol problém.......:D
VladoaKatka
03.04.08,03:01
Takto sa budú od júla riešiť pozemky mimo zastavanej časti obce - poponáhlaj sa, aj Váš starosta bude chcieť naplniť obecnú pokladňu

http://tvojepeniaze.pravda.sk/odvody-zdrazia-stavebne-pozemky-doh-/sk_phypo.asp?c=A080228_111955_sk_phypo_p01



mimotemyTému si zadal 2x, požiadaj administrátora o zrušenie tej druhej.
vieroslava
03.04.08,05:38
Požiadaj obec o územnoplánovaciu informáciu na pozemok. V nej ti musia písomne oznámiť, na aký účel je možné podľa územného plánu využiť pozemok. Územnoplánovacia informácia má platnosť jeden rok. To znamená, ak ti dajú písomne, že je pozemok určený na výstavbu rodinného domu, minimálne rok platí, že ti musia aj stavbu povoliť.
To, či je pozemok mimo zastavného územia, alebo v intraviláne zistíš najlepšie na katastri. Aj v mapách je vyznačená hranica medzi intravilánom a extravilánom a aj v liste vlastníctva by mal byť tento údaj uvedený.
Chobot
03.04.08,06:21
Dobrý deň,

chcem kúpiť jeden pozemok, ktorý je v liste vlastníctva vedený mimo zastavaného územia obce. Do budúcnosti by som však rád staval a starosta mi povedal že mám zlú informáciu : "Veď to je v zastavanom území obce a okolo na pozemkoch sú domy veď on mi to odklepne. Že to nie je problém."

Ako a kde si môžem overiť jeho slová? Na katastrálnom portáli to je mimo a on tvrdí že to je v zastavanom území obce.

ďakujem
D

oprava:Kataster ti tie informácie neposkytne, či daný pozemok je v intraviláne alebo nie. Nájdi si na stránke obce (alebo si vypýtaj) územný plán rozvoja. Tam to je uvedené aj s prípadným výhľadom do budúcnosti. Aby si vedel o čom točím, tu máš odkaz na jeden taký plán obce - konkrétne Stupavy:

http://www.stupava.sk/src/aktualita.php?aid=55
vieroslava
03.04.08,11:37
Kataster ti tie informácie neposkytne, či daný pozemok je v intraviláne alebo nie.

Prepáč, ale nesúhlasím s tebou. Kataster má povinnosť viesť údaj o umiestnení parcely, či je v zastavanom území obce alebo nie (intravilán, extravilán). Pozri si nejaký výpis z katastra nehnuteľností a určite tam ten údaj nájdeš.
olybaba
03.04.08,15:21
pozdravujem,
- sprava katastra zodpoveda za udaje o nehnutelnostiach, udaje katastra su zavazne
- v grafickom podklade katastra nehnutelnosti je zakreslena hranica intravilanu
- v LV je uvedena prislusnost parcely k intravilanu, alebo k extravilanu
- doporucujem, aby ste sa informovali na obci, obec vlastni evidencny program nehnutelnosti a mohli by vam ukazat ako to oni tam maju evidovane (mali by mat totozne udaje s udajmi katastra)
- ked v LV je uvedny v legende - Umiestnenie pozemku kod 2 -Pozemok je umiestneny mimo zastavaneho uzemia obce, tak nie je o com diskutovat, pozemok je mimo intravilanu, je v extravilane