ada159
03.04.08,06:23
Prosím vás o radu, vie mi niekto potvrdiť ako je treba vystaviť faktúru zahraničnému odberateľovi, platcovi DPH v inom člensk.štáte za prenájom vozidla, pričom začiatok cesty ja na SK, ale dlhšia časť trasy bude vykonaná na území iného členského štátu. Sme platcovia DPH: Jedná sa v tomto prípade o § 15 ods.8f a faktúru vystaviť s DPH?
azla
03.04.08,05:22
Prosím vás o radu, vie mi niekto potvrdiť ako je treba vystaviť faktúru zahraničnému odberateľovi, platcovi DPH v inom člensk.štáte za prenájom vozidla, pričom začiatok cesty ja na SK, ale dlhšia časť trasy bude vykonaná na území iného členského štátu. Sme platcovia DPH: Jedná sa v tomto prípade o § 15 ods.8f a faktúru vystaviť s DPH?

Najprv si treba ujasniť, či ide o prenájom vozidla, alebo o poskytnutie prepravnej služby, lebo zadanie otázky je nejasné.

Ak ide o prenájom:

Ak slovenský platiteľ Dph prenájme motorové vozidlo osobe, ktorá podniká v inom členskom štáte nemôže postupovať podľa § 15, odst.7 a 8, lebo v ods 8 písm. f je s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov.
Tu sa použije § 15, odst. 1 - miesto dodania je miesto, kde ma dodávateľ svoje sídlo ..... na výstupe je fa s Dph.