Aprilia
03.04.08,07:51
Poraďte mi prosím, z oleandra mi opadli všetky spodné listy (strihám ho do stromčeka). Má to tak byť, alebo robím niekde chybu? Som začiatočník v jeho pestovaní. Dík za akékoľvek rady ohľadom pestovania.
Elke
03.04.08,11:45
Oleander chce predovšetkým veľa vody, v zimnom období chlad, ale dostatok svetla. Ostrihané konáriky najbližší rok nekvitnú. Ja svoj koncom apríla vykladám na slnečný balkón. Kým nekvitne, teploty okolo nuly mu nevadia. Pravidelne prihnojovať s hnojivom pre kvitnúce rastliny. Opadajúce lístky mi zatiaľ vždy dorastli.
david93
03.04.08,13:47
mne na mojom v zime uplne opadaju a na jar dorastu,aj dalsie vyhonky.. staci troska pristrihnut a vsetko bude ok....:):):)
Bionda
08.04.08,17:32
mne tie moje, tiež už nalievajú púčiky na kvitnutie, niektoré listy opadli, ale tiež dorastú teraz v lete a strašne sa mi jeden plný maslovej farby rozrastá a je skoro ako kríček má mnoho kvetov a kvitne celé leto, ja ich nestrihám, údajne veľmi nemajú radi radikálny rez
arizona
11.04.08,18:06
Mne raz doporučila jedna "babenka z dediny"pridať do zeminy množstvo vápnitého štrku. Pri presadení som zeminu s bielym štrkom premiešala asi 1:4.
Oleandre viditeľne skrásneli.Vyskúšajte.
aisa
15.04.08,17:48
Oleander mení list každý druhý rok. Nič sa nedeje, pustí nové keď naň zasvieti slniečko. A moje zniesli vždy i radikálne rezy. Pestujem ich už roky. Niekedy ich i sama oberiem, keď sa mi nepáčia. Narastú krásne zelené. Oleander považujem za nezmar, prežije všetko, i škodcov. Nič sa nebojte. A kvitnú na dvojročných výhonkoch.