Kozakovaj
03.04.08,08:06
Ahojte poradaci!
Mám známeho, ktorý trpí diagnózou lezia plexus brachialis po havárii na motorke, čo znamená - úplné odumretie ramenného pletetenca, dôsledkom čoho má z neznámych príčin nesmierne bolesti. Stretol sa už niekto s touto diagnózou? Vie mi niekto poradiť? Dá sa stlmiť bolesť?. Za Váš názor budem len rada... Ďakujem
BXLmiami
07.04.08,13:30
Riešenie problému patrí na ambulanciu chronickej bolesti.
Galius
21.01.09,14:23
Mám otázku, či je možné zmierniť, alebo (čo by sme boli najradšej) úplne sa dostať z uvedeného zdravotného problému. Moja sesternica, ktorá na dôvažok je po DMO-ľává strana-ruka a noha, mali s manželom v novembri 2008 autohaváriu (zapričinil ju taxikár tak, že ich auto da už nedá použiť). Ona utrpela dvojitú zlomeninu kľúčnej kosti. Doteraz je vypísaná, absolvovala aj rehabilitáciu, ale z dôvodu neustálych bolestí nielen v ramene, či pri nádychu, ale aj bolestí celej lopatky, chrbta a ruky, dokonca aj v kľudnom stave bola lekárom poslaná na EMG. Výsledok z EMG preukáza "léziu plexus brachiális" a doporučujú jej hospitalizáciu na rehabilitačné oddelenie FN. Bude mať trvalé poškodenie?§-na dôvažok všetkého jej utrpenia, Ak je trvalé potom aká je tá možná najnepriaznivejšia miera. Alebo ako jej pomôcť, kde sa s vidinou zlepšenia obrátiť.
Ďakujem Julo