sandokan3000
03.04.08,09:30
Som zamestnanec a chcem zažiaadať zamestnávateľa aby mi odpočítaval nezdaniteľnú časť dane a čítal som že na to treba nejaké vyhlásenie neviete mi poradiť kde ho najdem alebo ako presne to funguje ked chcem dosiahnúť aby mi odpočítaval nezdaniteľnú časť?
Peterika
03.04.08,07:32
Som zamestnanec a chcem zažiaadať zamestnávateľa aby mi odpočítaval nezdaniteľnú časť dane a čítal som že na to treba nejaké vyhlásenie neviete mi poradiť kde ho najdem alebo ako presne to funguje ked chcem dosiahnúť aby mi odpočítaval nezdaniteľnú časť?
Treba podpísať vyhlásenie - predloží zamestnávateľ, tam si uplatníš nezdaniteľnú časť základu dane.
sandokan3000
03.04.08,07:34
nič nepredložil ....nie je na to nejaké tlačivo? Mzdy nám robí ina spoločnosť ktorú si na to zamestnávateľ najal ktorá sa zaoberá mzdami atd....
Peterika
03.04.08,07:37
nič nepredložil ....nie je na to nejaké tlačivo? Mzdy nám robí ina spoločnosť ktorú si na to zamestnávateľ najal ktorá sa zaoberá mzdami atd....
Doplním:Vzor ti dávam vyššie, len treba doplniť údaje na strane 1 podľa zmluvy a na strane 2 dátum nástupu do zamestnania.
Ak Ti nepredložil tlačivo- môžeš mu ho dať aj Ty ale väčšinou ho predkladá zamestnávateľ.
drobeceva
03.04.08,07:37
Vypýtaj od zamestnávateľa, nech Ti doručí vyhlásenie, že si chceš uplatniť nezd.čiastku.
sandokan3000
03.04.08,07:40
Vypýtaj od zamestnávateľa, nech Ti doručí vyhlásenie, že si chceš uplatniť nezd.čiastku.ešte taká otázočka je povinny ho doručiť? lebo chcem vediet aké mám práva nech ma neodbije.....
drobeceva
03.04.08,07:48
ešte taká otázočka je povinny ho doručiť? lebo chcem vediet aké mám práva nech ma neodbije.....
No odbiť by Ťa nemala, musí Ti umožniť, máš na to právo.
hanelie
03.04.08,08:00
zamestnávateľ je povinný predložiť toto vyhlásenie k podpisu najneskôr do konca kalendárneho mesiaca po vstupe do zamestnania a potom každoročne do konca januára predkladať k podpisu,
na základe tohto vyhlásenia sa uplatňuje / neuplatňuje NČ a DB
sandokan3000
03.04.08,11:03
zamestnávateľ je povinný predložiť toto vyhlásenie k podpisu najneskôr do konca kalendárneho mesiaca po vstupe do zamestnania a potom každoročne do konca januára predkladať k podpisu,
na základe tohto vyhlásenia sa uplatňuje / neuplatňuje NČ a DBuz robim dva mesiace v tejto firme a este mi nic nedal len vyplatu mam mensiu kvoli tej dani a uz som na to upozornil a presiel mesiac a zamestnavatel nic nespravil........ a neviem ako ho ktomu dotlacit viacmenej problem je v komunikacii lebo sidlo firmy je vo Viedni a ta firma co robi na Slovensku tie mzdy je v kontakte iba s Viednou a tak to chcu aj nechat pritom ta firma sidli o ulicu dalej...je to chore preto ma zaujimaju moje prava.
drobeceva
03.04.08,11:06
kontaktuj osobu, ktorá robí mzdy-od tej si to vypýtaj
Pepa
03.04.08,11:15
zamestnávateľ je povinný predložiť toto vyhlásenie k podpisu najneskôr do konca kalendárneho mesiaca po vstupe do zamestnania a potom každoročne do konca januára predkladať k podpisu, na základe tohto vyhlásenia sa uplatňuje / neuplatňuje NČ a DB
Môžem poprosiť zákon a paragraf,na základe ktorého je zamestnávateľ povinný?
Zoltán Kovács
03.04.08,11:18
kontaktuj osobu, ktorá robí mzdy-od tej si to vypýtaj

Mám obavy, že externá firma na spracovávanie miezd nemá také kompetencie, aby túto situciu vyriešila.
sandokan3000
03.04.08,11:39
Mám obavy, že externá firma na spracovávanie miezd nemá také kompetencie, aby túto situciu vyriešila.a vtom je asi problem tz rakusaci nepoznaju nase zakony a dali to cisto robit tej firme a fakt neviem koho mam skor otravovat lebo poviem to tej v rakusku a ta mi povie ze ona to neovlada ze na to si objednali tu firmu zacarovany kruh.............a este sa chcem spytat ci nemate nejaky vzor na vyplnenie co treba vtom tlacive ktore tu je vyplnit lebo su to 4 strany....?