ivetas
30.03.05,08:50
Zdravím Vas,

chcem sa spytat, vykaz o majetku a záväzkoch, ak ma zostatok v pokladni minusovy, pisem ho do zostatku v ucte(r.11) alebo do úverov (r.18)? Teda poviem vam ze mi z toho vsetkeho uz riadne hrabe
Zuzka
30.03.05,07:03
Ak je mínusový, tak to patrí do záväzkov. Záleží na tom, či je ten mínus veľký alebo nie. Podľa toho buď do záväzkov, alebo do úverov.
lenkak
30.03.05,07:04
do úverov.
pyton
30.03.05,07:05
Ja to píšem normálne do zostatku na účte so znam. - a v súčtovom riadku sa to prejaví, že je to mínus.
ivetas
30.03.05,07:07
no ono to je okolo 42000
ivetas
30.03.05,07:09
to znamená ze v banke bude 0,a uver bude 42000?
Zita5
30.03.05,07:09
Určite je to kontokorentný úver - účty v bankách mínusom , záväzky - úvery .Takto som to uviedla vo výkaze o majetku a záväzkoch .
lenkak
30.03.05,07:10
V pokladni mínus??? V pokladni musi byť plus. To radšej daj vklad podnikateľa aby si mala pokladňu plusovú, ja som si myslela že na účte máš mínus.
ivetas
30.03.05,07:11
nie ono je to na ucte minus nie v pokladni, v pokladni som mu nechala vyssiu sumu aby nebol v minuse uplne
lenkak
30.03.05,07:13
OK, tak potom ma zmietol ten pojem v pokladni mínusový, potom ako píšeš v príspevku 6.
ivetas
30.03.05,07:13
ok, velmi pekne ti dakujem, uz aby toto sialenstvo skoncilo
lenkak
30.03.05,07:14
Bolo by na čase.
Zita5
30.03.05,07:24
Lenkak , vysvetli prosím Ťa , prečo, keď mám v skutočnosti mínusový zostatok na účte sa neuvádza do výkazu . Tam uvádzam skutočný stav majetku podľa príslušných riadkov výkazu a keď na poslednom BV mám mínus musí sa to zhodovať aj s peňažným denníkom a zároveň aj s výkazom . Prečo by som mala uvádzať nulu ? Bola by som rada keby si to vysvetlila .


Já inak som už odovzdala výkazy a mám to vypísané s mínusom . Som zvedavá ako to dopadne . Či ma predvolajú na DÚ .
lenkak
30.03.05,07:29
Ohľadom kontokorentného účtu sa tu veľa popísalo. ale skúsim:
Ako náhle máš v na účte mínusový zostatok stáva sa záväzkom, lebo ty musíš tú dlžnú čiastku banke vrátiť. Ešte Ti pozriem aj príspevky, doložím.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=7731&highlight=kontokorentn%FD
Zuzka
30.03.05,07:30
Keď je to 42 tis. tak určite do úverov, ... ja že nejaká smiešna čiastka.
Zita5
30.03.05,07:31
Ohľadom kontokorentného účtu sa tu veľa popísalo. ale skúsim:
Ako náhle máš v na účte mínusový zostatok stáva sa záväzkom, lebo ty musíš tú dlžnú čiastku banke vrátiť. Ešte Ti pozriem aj príspevky, doložím.Lenka to mi je všetko jasné , ale nie je jasné , že prečo vo výkaze nemôžem podať pravdivý obraz stavu na bankovom účte , keď ho mám v skutočnosti mínusový . Aký paragraf resp.usmernenie nám to zakazuje !!!
Danka Kosibová
30.03.05,07:57
suhlasim so zita...ved je to obraz bezného uctu.....nie uverového uctu....
jamajka
30.03.05,08:14
Mala som ten istý problém. Minulý rok som to šupla do stavu bankového účtu mínusom a nikomu to neprekážalo. Tento rok som na základe rady auditora
do stavu účtu písala nulu a vykázala som úver. Ale myslím si, že je to úplne jedno.
Zita5
30.03.05,08:14
suhlasim so zita...ved je to obraz bezného uctu.....nie uverového uctu....
Já s tým súhlasím , prečo by som mala písať do výkazov zavádzajúce informácie o stave môjho majetku .
Denny
31.03.05,06:16
pripájam sa k debate, nám tiež vyšiel mínusový zostatok na účte , nechali sme ho vo výkaze mínusový, skrátka taký aký v skutočnosti zostal
judy
31.03.05,06:46
aj mne sa to stalo. a prisla som na to ako sa to moze stat - klient na zaciatku roka mal na bankovom vypise platby, ktore zrealizoval koncom minuleho roka, tak to presunul akoze je zaplatene 31.12. kedze je po danovej kontrole musim to tak nechat.
Helenah
31.03.05,09:04
Prosím ťa povedz mi ako môžeš v pokladni vykazovať mínusový zostatok!!!!Sú to peniaze v hotovosti a ak sa niečo nakupovalo /výdavky/ tak na to museli byť v pokladni peniaze. Ak neboli, tak to musel niekto zaplatiť z vlastného vrecka a v tom prípade musíš do pokladne urobiť príjem pôžičky od toho kto to kúpil za "svoje".V pokladni môžeš mať maximálne zostatok 0, ale v žiadnom prípade nie mínus!
judy
31.03.05,09:09
Prosím ťa povedz mi ako môžeš v pokladni vykazovať mínusový zostatok!!!!Sú to peniaze v hotovosti a ak sa niečo nakupovalo /výdavky/ tak na to museli byť v pokladni peniaze. Ak neboli, tak to musel niekto zaplatiť z vlastného vrecka a v tom prípade musíš do pokladne urobiť príjem pôžičky od toho kto to kúpil za "svoje".V pokladni môžeš mať maximálne zostatok 0, ale v žiadnom prípade nie mínus!
ako som pisala jedna sa o bankovy vypis
Zita5
31.03.05,09:13
aj mne sa to stalo. a prisla som na to ako sa to moze stat - klient na zaciatku roka mal na bankovom vypise platby, ktore zrealizoval koncom minuleho roka, tak to presunul akoze je zaplatene 31.12. kedze je po danovej kontrole musim to tak nechat.

Já tomu nerozumiem , keď dám na úhradu v banke 31.12.2004 záväzky , tak dostanem výpis posledný z toho dátumu , kedy nám uhrady odišli z účtu . Čiže pokiaľ na účte boli peniaze, tak toho 31.12.2004 .
judy
31.03.05,09:25
dotycny podnikatel jednoducho tu platbu na vypise r. 2004 zauctoval do r. 2003 - uhradu. ja to beriem akoze je to jeho vec on bol za svoje uctovnictvo zodpovedny - a kedze uz ma po danovej kontrole a danovy urad mu nic nenasiel tak som sa do toho viac nevrtala. a co sa tyka pokladne ak ma minus ved moze povedat ze zabudol zauctovat vklad do pokladne.