Bambi23
03.04.08,11:13
Ake doklady mame pytat od zamestnanca k naroku na danovy bonus, ktory si u nas uplatnuje v pripade ak ide o dieta - studenta na VS? Do kedy, resp. do kolkych rokov ma narok rodic na danovy bonus?

Ide mi o to, ze zamestnanec, ktoreho syn studuje na VS 3 rocnik si u nas uplatnuje danovy bonus. Teraz mi kolegyna povedala, ze vraj jeho syn uz na VS nestuduje, pretoze ho vyhodili a robi niekde na cechach na cierno. Ako to mam od zamestnanca zistit, alebo ako ho prinutit aby nam zmeny hlasil? Moze sa tvarit, ze jeho syn nadalej studuje na VS a brat bonus aj ked to tak nie je. My ako zamestnavatel predsa nemusime zistovat reci "jedna pani povedala" co je a co nie je pravda.
Potvrdenie o navsteve skoly nam davaju zaciatkom skolskeho roku, ale ako je to v priebehu roka?
ZuzanaP
03.04.08,09:21
Všetky zmeny nahlasuje zamestnanec zamestnávateľovi. Na zač. šk. roka by mal doniesť potvrdenie o návšteve školy, na základe ktorého budete DB uplatňovať. Zároveň vám to podpisuje aj vo vyhlásení. Vy sa nemôžete hrať na detektíva a zisťovať, či dieťa aj skutočne tú školu navštevuje.. Takže v tomto prípade je to na zodpovednosti zamestnanca...