erika_H
03.04.08,18:03
Prosím o radu-mám došlú faktúru za materiál+realizácia prác.
Dodávateľ predal mojej s.r.o. materiál,ktorý použil pri svojej práci. Je to vlastne niečo ako subdodávka-moja s.r.o. to neskôr predáva Ďalej.

Ako si mám správne zaúčtovať došlú faktúru?
518/321 celú sumu?Nečlením materiál 501 a službu 518..?
a predaj celou sumou 311/602

Mám to prosím správne?
Ďakujem moc.
Pekný podvečer prajem
erika_H
04.04.08,16:13
Prosím o radu-mám došlú faktúru za materiál+realizácia prác.
Dodávateľ predal mojej s.r.o. materiál,ktorý použil pri svojej práci. Je to vlastne niečo ako subdodávka-moja s.r.o. to neskôr predáva Ďalej.

Ako si mám správne zaúčtovať došlú faktúru?
518/321 celú sumu?Nečlením materiál 501 a službu 518..?
a predaj celou sumou 311/602

Mám to prosím správne?
Ďakujem moc.
Pekný podvečer prajem
posúvam
Zoltán Kovács
04.04.08,16:22
Prosím o radu-mám došlú faktúru za materiál+realizácia prác.
Dodávateľ predal mojej s.r.o. materiál,ktorý použil pri svojej práci. Je to vlastne niečo ako subdodávka-moja s.r.o. to neskôr predáva Ďalej.

Ako si mám správne zaúčtovať došlú faktúru?
518/321 celú sumu?Nečlením materiál 501 a službu 518..?
a predaj celou sumou 311/602

Mám to prosím správne?
Ďakujem moc.
Pekný podvečer prajem

Podľa mňa si nekupovala materiál, ale službu pri ktorom bol použitý materiál. Takže účtovať 518,343/321, a následný predaj, zrejme ide o službu tiež na 311/602,343.
jaja99
04.04.08,16:50
napíš, čo je predmetom dodávky
erika_H
05.04.08,09:28
napíš, čo je predmetom dodávky
Predmetom dodávky je materiál: šróby, rúry, filtre, redukcie, ventily atď + realizácia prác.
Myslím že to jednou sumou bez rozlíšenia môžem dať na 518 tak ako písal Smith však?
Ďakujem
Tweety
05.04.08,09:34
Predmetom dodávky je materiál: šróby, rúry, filtre, redukcie, ventily atď + realizácia prác.
Myslím že to jednou sumou bez rozlíšenia môžem dať na 518 tak ako písal Smith však?
Ďakujem
Áno, tak, je to subdodávka- účet 518AE. Potom následná fakturácia 311/602AE. Ak ste platiteľom dph, tak k tomu účtovaniu ešte účet 343AE.
sassanka
28.12.11,18:59
Ahojte, prosím o radu kvôli subdodávke.
Máme robiť jednu zakázku, v ktorej chce odberateľ aby sme mali na starosti celú stavbu - hlavne materiál aj práce. A chce napr. aby sme urobili sme dodali elektroinštalačný materiál + práce to nieje problém chceme to urobiť subdodávkou, ale na to nemáme oprávnenie - živnosť. Viem že sa to robí normálne subdodávkou v iných firmách ale ja neviem ako nato - hlavne faktúrovanie.
- živnosti máme dokončovacie stavebné práce v exter., inter. mohla by som to dať aj aj takto? Náklady by som mala faktúru od subdodávateľa elektroinšt.materiál+práce.
Napadlo ma či musím mať aj nejakú zmluvu medzi mnou a dodávateľom elektroinštal.?
Odberateľa to práve nezaujíma kto to bude robiť a čo to bude stáť - on to nechce mať nastarosti. Veľmi by som Vám bola zaviazaná že ste mi pomohli. Díky moc.:mee:
sassanka
28.12.11,19:35
Prosíííím o pomoc. Naozaj to potrebujem, už som zúfalá.
sassanka
28.12.11,21:51
Prosím, prosím,prosím naozaj sa nikto nenajde?:mee:
KEJKA
28.12.11,21:54
jednoducho - rozšír si činnosť, nemôžeš podnikat v tom, na čo nemáš oprávnenie.........
sassanka
28.12.11,21:58
Kejka, ďakujem Ti pekne za radu, ale nedá sa to nejako keď stou firmou ktorá to bude robiť urobím zmluvu o dielo?
A ja to budem faktúrovať ako dokončovacie stavebné práce? A ešte otázočka aká je to živnosť ak chcem robiť so subdovávateľami. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
KEJKA
28.12.11,22:26
živnosť - elektroinštalačný materiál + práce
musíš mať živnosť na to, čo máš dodať.
nemôžeš fakturovať niečo v rozpore s dodávkou, v rozpore so živnosťou.
Samozrejme - môžeš to obísť, obísť sa dá takmer všetko..........kým ti na to neprídu.
Si ochotná znášať dôsledky? ak áno, tak len obchádzaj.