Valika
30.03.05,09:36
Poradte mi prosím. Manžel mal príjmy zo živnosti 0,- Sk. Ostatné príjmy mal 15000,-. Do výkazu o príjmoch a výdavkoch sa dávajú údaje týkajúce sa len živnosti??? Z ostatných príjmov údaje tam vôbec neuvediem??? Tie ostatné príjmy dám len do daň.priznania??? A to isté sa týka výkazu o majetku a záväzkoch, teda tu ide len čo sa týka podnikania??? Dakujem.
Zita5
30.03.05,09:50
Poradte mi prosím. Manžel mal príjmy zo živnosti 0,- Sk. Ostatné príjmy mal 15000,-. Do výkazu o príjmoch a výdavkoch sa dávajú údaje týkajúce sa len živnosti??? Z ostatných príjmov údaje tam vôbec neuvediem??? Tie ostatné príjmy dám len do daň.priznania??? A to isté sa týka výkazu o majetku a záväzkoch, teda tu ide len čo sa týka podnikania??? Dakujem.

Valika do tlačiva "Výkaz o majetku a záväzkoch" zapisuješ len údaje týkajúce sa podnikania . Neviem aké sú tie ostatné príjmy , ale pokiaľ sa netýkajú živnosti tak do výkazov ich neuvádzaš .
Valika
30.03.05,09:56
Sú to príjmy príležitostné napr. maľovanie mimo živnosti. Dakujem Ti.
Valika
30.03.05,09:59
Ešte sa jednu vec opýtam lebo nemám s tým skúsenosti. Zo živnosti mi vyšla danová strata na r.44. Potom mám príjmy zo záv.činnosti a tie príležitostné príjmy. Tá strata zo živnosti sa má uviesť na r.58 DP ???. A čo potom dalej s ňou v daň.priznaní pre FO ???. Prosím porad.
Zita5
30.03.05,10:18
Sú to príjmy príležitostné napr. maľovanie mimo živnosti. Dakujem Ti.

Neviem čo sa uvádza v živnostenskom liste u uvedenej SZČO , ale aby maľovanie bol príležitostný príjem ??? to dáko odporuje realite . Buď som maliar ako živnostník a vykazujem príjmy zo živnosti alebo preštuduj §8 čo sú ostatné príjmy .
vladan
30.03.05,10:32
Zo živnosti mi vyšla danová strata na r.44. Potom mám príjmy zo záv.činnosti a tie príležitostné príjmy. Tá strata zo živnosti sa má uviesť na r.58 DP ???. A čo potom dalej s ňou v daň.priznaní pre FO ???. Prosím porad.
abstrahujem od všetkých iných skutočností a odpovedám iba na otázku: stratu zo živnosti (§ 6) dávaš do riadkov 44, 58 a riadku 64 (čiže si ju môžeš "zarátať" s príjmami podľa § 7-8)