cimox
03.04.08,19:56
zdravim

potreboval by som radu. mam na pozemku VN 22kV a este aj NN a idem tam stavat. original je tam ochranne pasmo 10m ale poziadal som si o vynimku a dostal som ju oficialne pisomne,takze ochrannne pasmo mam teraz len 6 m.
Chcem ale teraz skusit trochu pritlacit na elektrarne a dat ziadost o prelozenie VN a NN.
No a otazka je, ci mozu nejakym sposobom potom zneprijemnit vydanie stav.povolenie alebo zrusit tu vynimku??

dakujem
tom_NR
03.04.08,18:29
Ak je tá výnimka potvrdená na papieri, musí platiť. Zrušiť ju môžete len po dohode oboch strán. Preložka vedenia VN je dosť nákladná záležitosť, no ale elektrárne by ju v tomto prípade určite nefinancovali...
lakon
04.04.08,05:12
Takveru a nieje to len s energetikmi ale i telefonistami, a vodarmi. Najskor sa tomu budu branit kym ta privedu do zurivosti a potom ti navrhnu ze to velmi radi urobia ak to prefinancujes. neviem ako to je s VN vedenim, ale ja mam skusenost s 60r kanalizaciou, ktora mi vedie rovno popred vchodove dvere cca 70 cm od domu, pricom odstupova vzdialenost v sucasnej norme je 1.5m. k tomu rozsypana kanalizacna sachta trocha bokom na mojom pozemku 30cm pod urovnou okoliteho terenu nad ktorou som spravil debnenie ak som nechcel aby do nej niekto zhucal. A pri uprave pristupu do dvora co s touto castou nema ziaden priamy suvis ale vedie tam vodovodna pripojka mi dali do vyjadrenia podmienku osadit kanalizacne poklopy do urovne terenu.
Donutit ich ale nemozes nakolko by mali mat na tvojom pozemku vecne bremeno vo verejnom zaujme.
Composite
04.04.08,13:45
Ak to zaplatíte tak to radi spravia.
Ale nechcel by som bývať pod VN. Dosť to poškodzuje organizmus.
cimox
04.04.08,15:16
no to aj repraky z hifi,aj mikrovlnka,aj tv,a urcite to doma mas,takze to problem nie je,ale dakujem vsetkym,dam vediet ako to dopadlo.
Composite
05.04.08,10:30
smiech, chceš porovnávať zariadenia na 220 a 22kV?
Tak sa nečuduj o 20 rokov, hovorím to zo skusenosti, susedia to mali nad hlavami. Ich matka zomrela na zničenie organizmu, resp. dlhodobím pôsobením, magnetického pola. A pýtal sa ich či niesu vedľa trasformátora, alebo či niesu pod VN, príčina smrti bola hned známa, ale ako chceš.

Ale 220 a 22kV môže provnávať iba nezbalec.
To ako ked si niekto s fabiou 1.4 TDi myslí, že sekne BMW 330 xD.
cimox
05.04.08,21:51
jasne,daco na tom bude,ja to chapem,len som tym chcel povedat ze takym veciam sa velmi neda vyhnut,je to vsade,a nemusis to vidiet,
pitu2
17.02.12,16:03
Dobry den, chcel by som sa opytat, aky dovod ste uviedli v ziadosti o vynimku, aby ste ju dostali? CO som pocul tak tuto vynimku je dost velky problem dostat. Osobne by som tiez tuto vynimku potreboval aby som mohol stavat. Vopred dakujem za odpoved.
Peter
pitu2
17.02.12,16:03
Dobry den, chcel by som sa opytat, aky dovod ste uviedli v ziadosti o vynimku, aby ste ju dostali? CO som pocul tak tuto vynimku je dost velky problem dostat. Osobne by som tiez tuto vynimku potreboval aby som mohol stavat. Vopred dakujem za odpoved. Pete
cimox
26.02.12,13:28
ja som dal ako dovod vystavba RD, a velky problem s tym nebol,len to trvalo, kedze elektrarne maju na vsetko cas.
tienik
26.02.12,16:52
ja by som sa k 22kV vedeniu netlacil, fakt to nie je sranda. 6m sa mi vidi malo na dlhodoby pobyt.
A to som elektrikar :-)
misoft
26.02.12,16:59
6m je podľa mňa už krajná hranica (z hľadiska života - veď preto dávajú 10m, je to ešte nejaká rezerva) - bližšie by som sa radšej netlačil.
BTW: tým, že má cez pozemok vedené VN vedenie (+ ochranné pasmo) - pozemok stráca na cene. Ak postaví dom len 6m od VN vedenia - ten dom potom má takú hodnotu, že je viac-menej nepredajný (už kvôli VN). A to tam má ešte NN vedenie - bohovská kombinácia!
arizona
26.02.12,18:03
To vyznacenie ochrannych pasiem je na nieco dobre.
Nechapem, preco ludia hladaju vynimky,ako v takychto pasmach postavit domy na celozivotne byvanie :confused:

O vplyvoch na organizmus a zdravie je robenych vela studii,ziadna nedopadla dobre. Nehovoriac o roznych "tarchach",ci obmedzeniach...
tienik
26.02.12,18:53
tak tak chlapi, aj budovy pre obsluhu v ramci rozvodni sa buduju tienene - tie € tam zo srandy nepchaju.
Este keby to tak bol 30 m dlhy pozemok a 22jka je na konci, dajme tomu. Ale 6m je len pre fakt odvaznych.
A nezabudajte, do ochranneho pasma mozu KEDYKOLVEK vstupit pracovnici udrzby z hocijakym mechanizmom.