KIKA28
03.04.08,21:05
chcela by som nejaké super recepty pre hladošov chlapov,ako im ulahodiť.
Darina1234
03.04.08,19:16
ja som im v sobotu ulahodila živánskou, zemiaky,klobasa, slanina a cibuľa, všetko do alobalu v pekači a bola veru aj hádka lebo manželovi sa skoro neušlo.
betyna8
04.04.08,05:16
myslim,ze im staci vediet,ze konzumuju masko a su spokojni:)

Ak mas tych papkacov viac,najlepsia je k tomu masku omacka, nejaky gulas a pod.Receptov je tu kopec a ak mas cas popozerat spatne, iste najdes velke mnozstvo inspiracii...
evka-janekova
04.04.08,05:35
moj papkác miluje bryndzové halušky, tym mu ulahodím vzdy. vela slaninky a je to.
a potom všeliaké maská na 100 spôsobov
lejka
04.04.08,14:10
Aj ja trávim svoj život v kuchyni,samí chlapi /3 synovia,muž a otec/.Už neviem čo variť a každý deň.
damati
04.04.08,16:16
Aj ja sa z tej kuchyne celý deň nemôžem vymotať a dvom chlapom hladošom musím variť diétu. Poviem Vám hladní chlapi a diéta to je úplne super.
Ala08
05.04.08,09:50
Mám doma dvoch dospelých synov a tiež sú veľký papkáči. Keď nemám nič navarené a času je málo urobím im zapekané chleby. Je to rýchle a majú to radi. Recept je úplne jednoduchý : starý( môže byť aj čerstvý) chleba nakrájame, natrieme maslom, dáme šunku, kolieska uvarených vajíčok, na každé koliesko dáme trochu kečupu a posypeme nastrúhaným syrom. Dáme zapiecť ( pokiaľ sa syr dobre nerozpustí). Podávame teplé. U nás doma by som ich mohla robiť aj každý deň.
martakremnica
05.04.08,10:45
Mám doma dvoch dospelých synov a tiež sú veľký papkáči. Keď nemám nič navarené a času je málo urobím im zapekané chleby. Je to rýchle a majú to radi. Recept je úplne jednoduchý : starý( môže byť aj čerstvý) chleba nakrájame, natrieme maslom, dáme šunku, kolieska uvarených vajíčok, na každé koliesko dáme trochu kečupu a posypeme nastrúhaným syrom. Dáme zapiecť ( pokiaľ sa syr dobre nerozpustí). Podávame teplé. U nás doma by som ich mohla robiť aj každý deň.
Ja robim tiez nieco podobne ked sa ponahlam: topinku potriet cesnakom,urobit na to volske oko a vela kecupu.Tiez to chuti super!!!!!!
damati
06.04.08,13:35
chcela by som nejaké super recepty pre hladošov chlapov,ako im ulahodiť.
Skús:

Zapekané zemiaky s oravskou slaninou

Zemiaky uvariť v šupke, potom nakrájať na kolieska. Do vymastenej nádoby z jenského skla naspodok dať vrstvu zemiakov, na zemiaky navrstviť nakrájanú prerastenú oravskú slaninu, na to dať vrstvu sterilizovanej bielej kapusty /ale nie kvasenej/ a kapustu posypať posekaným petržlenom, nakoniec zakryť vrstvou zemiakov. Asi 2 vajcia rozšľahať s trochou mlieka a všetko zaliať a dať zapiecť do rúry.

Dobrú chuť!
vasulka
06.04.08,15:10
damati,toto sa u nás robí 3x do mesiaca.Je to veľmi chutné.:---
damati
07.04.08,06:38
damati,toto sa u nás robí 3x do mesiaca.Je to veľmi chutné.:---
ahoj vasulka,
aj u nás to šlo na odbyt, ale odkedy mám doma chlapov dietárov tak sa žiadna oravská slanina nekoná.
Danetta
08.04.08,12:46
Ja ako rýchlovku urobím vysmažený chlieb: krajce chleba/môže byť aj starší/ omáčam v klasickom vaječnom obale ako rezne, ale dám tam vegetu,korenie trochu čer.papriky.Vysmažím to na oleji, je to rýchle a chutné jedlo.
Bionda
09.04.08,16:23
Nemôžem nepridať Heline zemiačiky- u nás od návštevy u Heli veľmi obľúbené :D
Zemiaky ošúpať, nakrájať na hrubšie kolieska, slaninku na pláky hrubšie ponakrojovať a na polovicu, cibuľu na krúžky., posoliť + korenie, nič iné netreba( myslím olej apod. slaninka sa postará :D )
Rúru na 200 a upiecť. Mňamky
Alexa.k
18.04.08,09:08
U nás keď si robíme na záhrade oslavu a je nás tam veľa, tak úplne najoblúbenejšie jedlo je tzv. kura v hlinenom pekáči.
Peče sa to v ohnisku na kovovom rošte. Veľkú výhodu máte v tom že kým sa všetci bavia vonku netrčíte v kuchyni.

Recept: tak pre 8 ľudí /papkáčov/
3-4ks kučratá - rozporcujeme
1/2kg paradajky
1/2kg paprika
1/2kg cibule
1 hlavička cesnaku
2,5kg zemiaky
1/2kg klobása alebo oravská slanina
všetko pokrájame na večšie kúsky okrem cesnaku dávame celé strúčiky a vložíme do hlinenej nádoby /robí sa v nej hus alebo morka čím väčšia tým lepšie/ jemne posolíme a premiešame.
Marináda:
1,5dl olej, vegeta, červená paprika - sladká s pálivou pomiešať
čierne korenie, rasca celá ... koreniny pridajte podľa chuti
premiešame a zalejeme pripravenú zmes, nakoniec ešte raz premiešame podlejeme vodou, zabalíme do alobalu a dáme na oheň ... podľa veľkosti nádoby pečieme 1,5-3hodiny podávame s čerstvou zeleninou a chlebom. Dá sa to robiť aj doma v rúre ale stráca to na tej atmosfére.
janaGT
18.04.08,09:50
Skús:

Zapekané zemiaky s oravskou slaninou

Zemiaky uvariť v šupke, potom nakrájať na kolieska. Do vymastenej nádoby z jenského skla naspodok dať vrstvu zemiakov, na zemiaky navrstviť nakrájanú prerastenú oravskú slaninu, na to dať vrstvu sterilizovanej bielej kapusty /ale nie kvasenej/ a kapustu posypať posekaným petržlenom, nakoniec zakryť vrstvou zemiakov. Asi 2 vajcia rozšľahať s trochou mlieka a všetko zaliať a dať zapiecť do rúry.

Dobrú chuť!

ten petržlen tam musí byť? Alebo to má byť petržlenová vňaťka?
damati
18.04.08,11:57
ten petržlen tam musí byť? Alebo to má byť petržlenová vňaťka?
Má to byť petržlenová vňať - čerstvá alebo sušená.
aduliak
23.04.08,11:51
Ahojte, tak aj ja pridám veľmi jednoduchý a pritom vynikajúci recept.Na pekáč dam trochu oleja, 2 veľké cibuľe nakrájané na kocečky, na to naukladám hríby (najčastejšie šampióny a tiež ich dám dosť), na to poukladám na plátky nakrájanú bravčovú krkovičku (vyklepanu, osolenú, okorenenú),podlejem to celé trochou vody, v ktorej rozmiešam vegetu a dám do rúry na 220. Keď už mäsko chytí farbu, pridam červenú papriku a trošku mletého chilli (ale nemusí byť). po asi 45 minútach odokryjem a prepnem na gril. k tomuto sa skvele hodí ryža.Ani sa to takto nezdá, ale je to výborné a šťavnaté:)
aduliak
23.04.08,11:55
a ešte pridám cestoviny:)...
kuracie prsia nakrájam na malé kocky, trosku osolím, trošku korenia a posypem sušeným cesnakom.na panvici osmazim cibulku a pridam mäskoa asi 3 strúčiky na jemno nakrájaného cesnaku. keď je už mäso tak akurát, pridám hríbiky a ešte tak 7-10 minút povarím. nakoniec pridám smotanu na varenie, v ktorej rozšľahám trošku hladnej múky. hodia sa k tomu hociaké cestoviny:)