mivera
03.04.08,23:09
Prosím radu. Včera nás navštívil buď pracovník alebo jednateľ za firmu SLOV-ENERGIA a oznámil nám, že táto firma sa rozhodla zastupovať občanov pri vymáhaní nesprávne účtovaných faktúr za odber plynu pre rodinné domy za obdobie 2004,2005,2006, čo bolo na rod.dom cca 30.000 SKK v náš neprospech. To znamená, že táto firma veľmi reálne počíta s výhrou na súde a teda aj vymôže slušný balík pre občanov a ako províziu si nechá 40%. Nás by nezaťažili žiadnymi popl., nakoľko by mali tú províziu. K tomu je potrebné dať súhlas s overeným podpisom. Zdá sa to byť "super", ale ... Ja tomu neverím. Môže mi tu niekto poradiť?
slavkasig
08.04.08,11:22
U mojej mamy bol tiež niekto a ten si nechá províziu 60% . Mama mi hneď volala aby sme si to aj mi podali ale tiež sa mi to nechce veriť zatial som nikoho nekontaktovala ale dá sa to aj cez internet . Nemám sa s kým poradiť.
anklar
08.04.08,11:46
Aj u nás boli zástupcovia tejto firmy. Ich provízia má činiť 40%, čo je dosť veľa..
U vás sa niekto nabaľuje (+20 %). Ale, nielen u vás...
Môj názor je že, konkrétne v tejto veci vyhrať súd proti štátu nie je až tak reálne. Prepáčim každému, kto si o mne pomyslí, že trepem.
durisovad
08.04.08,12:49
Dost by ma zaujimalo, odkial maju zastupcovia firmy, resp. agenti udaje o spotrebe a platbach za plyn v jednotlivych domoch.
Chobot
08.04.08,13:00
Aj u nás boli zástupcovia tejto firmy. Ich provízia má činiť 40%, čo je dosť veľa..
U vás sa niekto nabaľuje (+20 %). Ale, nielen u vás...
Môj názor je že, konkrétne v tejto veci vyhrať súd proti štátu nie je až tak reálne. Prepáčim každému, kto si o mne pomyslí, že trepem.

Tiež si myslím, že nemajú veľkú šancu vyhrať ten súd. Oni sa cyhtajú jednej "slamky" a to faktu, že tie ceny neboli zverejnené v zbierke zákonov, preto sú podľa nich neplatné. Keby to súd uznal, narobil by v hospodárstve strašný zmätok a nebezpečný precedens. Preto si myslím, že bublina spľasne skôr, než napadne prvý sneh. V minulosti si pamätám, že tu už boli také podobné iniciatívy a ako prišli, tak odišli (zastupovanie sterilizovaných rómskych žien (http://www.beo.sk/domace-udalosti/34-t/462-nezakonne-sterilizacie-dalsi-nezmysel-tolerantnych), zastupovanie poškodených akcionárov fondov z 1. vlny kup. privatizácie a pod.).
JankaO
08.04.08,13:05
Tiež si myslím, že nemajú veľkú šancu vyhrať ten súd. Oni sa cyhtajú jednej "slamky" a to faktu, že tie ceny neboli zverejnené v zbierke zákonov, preto sú podľa nich neplatné. Keby to súd uznal, narobil by v hospodárstve strašný zmätok a nebezpečný precedens. Preto si myslím, že bublina spľasne skôr, než napadne prvý sneh. V minulosti si pamätám, že tu už boli také podobné iniciatívy a ako prišli, tak odišli.

Určite súhlasím.
mimotemyNa Slovensku neplatí právny systém precedensov. Dva súdy, posudzujúci stav môžu rozhodnúť opačne.