zabenka
04.04.08,06:44
Prosím Vás. Chcela by som si presadiť muškáty. Počula som, že je dobre presadiť keď je mesiac v splne. Prosím Vás? ako je to vlastne? A ak je to tak, tak je to?, vtedy keď je ten mesiac v lun... kalendári biely, alebo čierny.
Katka19
04.04.08,05:05
Ahoj teraz v nedeľu začína nov takže mesiačik začína rásť a to je pozitívne pre vysev v záhrade ale aj na presadzanie kvietkov v črepníkoch zapamätaj si to asi takto ak mesiac je biely teda je nov tak začína dorastať vtedy aj priberáme na váhe :-))) to je pozitívny čas pre rastlinky,a ked je mesiačik čierny teda je spln ,udúda, vtedy chudneme ,to nie je pozitívne pre kvietky ani pre rastlinky ,takže ak budeš mať čas a určite si ho nájdeš v pondelok začni presadzať kvietky
zabenka
04.04.08,05:52
Ďakujem. V pondelok presadím.
Tanče
04.04.08,07:13
vasulka
13.02.09,10:50
Kalendárik pre všetkých i pre pavol54.
vasulka
13.02.09,11:06
Ahoj teraz v nedeľu začína nov takže mesiačik začína rásť a to je pozitívne pre vysev v záhrade ale aj na presadzanie kvietkov v črepníkoch zapamätaj si to asi takto ak mesiac je biely teda je nov tak začína dorastať vtedy aj priberáme na váhe :-))) to je pozitívny čas pre rastlinky,a ked je mesiačik čierny teda je spln ,udúda, vtedy chudneme ,to nie je pozitívne pre kvietky ani pre rastlinky ,takže ak budeš mať čas a určite si ho nájdeš v pondelok začni presadzať kvietky
V príspevku od Katky19 je závažná chyba:
Čierny mesiac - nový mesiac ( nov ). Teraz začíná mesiac pribúdať a nám viacej chutí jesť a vtedy sa aj priberá.
Biely mesiac - spln. Po splne mesiac ubúda, nám menej chutí jesť a môžeme aj schudnúť. Hneď po splne sa začínajú odtučňovací diéty.
pavol54
13.02.09,12:07
Veľmi pekne ďakujem,
wabi
14.02.09,08:58
Snáď by ste tomu naozaj neverili. Jasným príkladom toho že sú to len povery je to, že si to niekto zmýli a presádza keď mesiac zmenšuje a darí sa mu pri jeho pozitívnej viera aj tak. Chudneme vtedy, keď menej jeme, alebo viac športujeme a priberáme, keď jeme viac kalorické jedlá - napríklad chclieb alebo ryžu. Najzdravšie sú v tomto smere zemiaky. A neverte na povery!
Poznal som záhradkárov, ktorý to doržovali a darilo sa im. Ja to síce nedodržujem, ale nesťažujem sa, netvrdím že na tom niečo nie je, ale veľký vplyv to zrejme nemá, inak by sa tým predsa riadil každý.
vasulka
14.02.09,09:10
Pokiaľ tomu neveríš tak sa ti to ani nemôže dariť.
wabi
14.02.09,09:32
Viera je dôležitá, a vlastne závidím v dobrom tým, čo ju majú. Vyžaduje ale naivitu a príliš o tom nepremýšľať, a to žiaľ nedokážem. Život postavený na viere bez kritického premýšľania je o hodne jednoduchší a preto vám úprimne závidím a držím palce aby vám všetko vyšlo a ak náhodou nie, tak si to nevšímajte a verte aj tak ďalej!:);)
hanelie
14.02.09,09:53
Snáď by ste tomu naozaj neverili. Jasným príkladom toho že sú to len povery je to, že si to niekto zmýli a presádza keď mesiac zmenšuje a darí sa mu pri jeho pozitívnej viera aj tak. Chudneme vtedy, keď menej jeme, alebo viac športujeme a priberáme, keď jeme viac kalorické jedlá - napríklad chclieb alebo ryžu. Najzdravšie sú v tomto smere zemiaky. A neverte na povery!
Poznal som záhradkárov, ktorý to doržovali a darilo sa im. Ja to síce nedodržujem, ale nesťažujem sa, netvrdím že na tom niečo nie je, ale veľký vplyv to zrejme nemá, inak by sa tým predsa riadil každý.


trošku znalosti z astronómie nezaškodí :)
http://www.velkaepocha.sk/content/view/3512/61/
wabi
14.02.09,10:17
Zbežne som prezrel článok na ktorý ma odkazujete a dovolil som si výpis z neho:
Astrológovia sa domnievajú, že počas splnu Mesiaca na organizmus pôsobí zvláštne vyžarovanie, pretože Zem vtedy stojí medzi Slnkom a Mesiacom. Naša psychika sa týmto pôsobením môže stať nevyrovnaná a potom dochádza častejším bolestiam hlavy, vnútornému nepokoju i k zlému spaniu.
Astrológovia skúmajú rôzne vplyvy pôsobenia mesačných fáz na život človeka a zohľadňujú to i pri vypracovávaní horoskopov. Luna ovláda podľa západnej astrológie podvedomú stránku človeka, intuíciu, fantáziu, snivosť, inšpiráciu a jeho citové rozpoloženie. Podľa nej Slnko predstavuje aktívny mužský princíp a na strane druhej Mesiac pasívny ženský princíp. Mesiac sa takisto v čínskom astrologickom chápaní spája so ženskou stránkou – jin.
Vedecké odpovede a dôkazy pôsobenia Mesiaca na ľudský organizmus podľa jeho konštelácii na oblohe neexistujú. Bude teda na každom z nás vytvoriť si svoje vlastné pochopenie v hľadaní pravdy o vplyvu pôsobenia nebeských telies na našu Zem.

Chcel by som upozorniť na slovné spojenie Astrológovia sa domnievajú...
Neviem si dosť dobre predstaviť, ako by vesmírne telesá mohli ovplyvniť život jednotlivca. Súvisí to s vypracovaním horoskopov a vieru v ne. Pritom každá veštica a astrológ vám dá iný horoskop a to sú veci ktoré padria do stredoveku, ak tomu niekto ešte verí, neberiem mu to, a nebudem ho presviedčať, že to talk nie je pretože mám aj zmysluplnejšie využitie svojho času. Na druhej strane ak ja pripúšťam že na tom niečo byť môže, nemyslím tým v žiadnom prípade ducharinu a horoskopy, to je len podvod na naivných "veriacich". Mesiac ale spôsobuje príliv a odliv, tiež ovplyvňuje možno rast húb a nejaký vplyv na rastliny by mať mohol ale iba z čisto fyzikálneho hľadiska. Ak ale by tento vplyv naozaj existoval, bude zrejme iba nepatrný.
pavol54
16.02.09,18:53
To nie je o viere alebo poverách ale využitie prírodných zákonov v praxi. V každom tvrdení je treba hľadať racionálno, a iniciatívne pridávanie niečoho. Treba si predstaviť ako sa chová elementárna časť rastliny pod vplyvom mesiaca. Aj príliv a odliv je v tom prípade len výsledok povery nie pôsobenie mesiaca, a iných síl pôsobiacich na vodnú masu
wabi
17.02.09,20:23
Prečo potom nie je publikovaná na túto tému nejaká seriózna vedecká štúdia a neustále sa toho chytajú iba astrológovia?
romiii
18.02.09,10:31
Viera je dôležitá, a vlastne závidím v dobrom tým, čo ju majú. Vyžaduje ale naivitu a príliš o tom nepremýšľať, a to žiaľ nedokážem. Život postavený na viere bez kritického premýšľania je o hodne jednoduchší a preto vám úprimne závidím a držím palce aby vám všetko vyšlo a ak náhodou nie, tak si to nevšímajte a verte aj tak ďalej!:);)

Vidis kamos sam si odpovedas. Naivnu tvrdohlavost nehajme pre sprostych, krajsia je pekna naivna viera jak sam zikas a uvidis ze tych komplexov hned ubudne, a bude vsetko krajsie. Sory pisemmimotemy
wabi
18.02.09,20:02
Vidis kamos sam si odpovedas. Naivnu tvrdohlavost nehajme pre sprostych, krajsia je pekna naivna viera jak sam zikas a uvidis ze tych komplexov hned ubudne, a bude vsetko krajsie. Sory pisemmimotemy

Tak nejako mi uniká čo si chcel povedať. Pretože ja som to myslel tak trocha aj ironicky dvojzmyselne...:);)
húžva
21.02.09,15:40
Vážený "neveriaci",
na takéto a podobné pochybnosti ohľadom akéhokoľvek pôsobenia, či už mesiaca, alebo čohokoľvek z vesmíru, alebo pochybnosti ohľadom iných nespočetných a úzko s našim bytím súvisiacich paranormálnych javov jestvuje jedna krásna a pravdivá myšlienková sentencia.

"Skôr než sa stane zázrak musí prísť viera!"

Takže ak tomu raz niekto neverí nepresvedčí ho nič a nikto.
Vlastne, bolo by to celej veci iba na škodu.
Ja tomu verím už niekoľko rokov a mám s tým nie málo skúseností a verte mi niekoľko rokov aj stretám ľudí ktorý tomu veriť jednoducho nedokážu. Literatúra o tom na slovenskom trhu tiež jestvuje už niekoľko rokov a dostupná, možno nie vedecká, ale ani to že jestvuje Pán Boh zatiaľ nikto vedecky nedokázal. A predsa v Boha verí už takmer 90 % vedcov.
Vlastne som chcel iba napísať, že mesiac na nás skutočne pôsobí. Ale o tom sa musí presvedčiť každý sám a vlastnými skúsenosťami.
vasulka
09.01.10,12:55
Lunárny kalendár 2010 pre pavol54 a ostatných. :)V.
pavol54
10.01.10,13:16
Lunárny kalendár 2010 pre pavol54 a ostatných. :)V.

Ďakujem, chcel som oceniť nedá sa.
foza
10.01.10,17:37
Veľmi dobré knihy ohľadom Luny - Pod vplyvom Luny a Luna našepkáva / Johanna Paunggerová, Thomas Poppe /súčasťou ktorých sú aj kalendáre až do roku 2011.
pavol54
12.01.10,13:03
Veľmi dobré knihy ohľadom Luny - Pod vplyvom Luny a Luna našepkáva / Johanna Paunggerová, Thomas Poppe /súčasťou ktorých sú aj kalendáre až do roku 2011.

Ďakujem za info, veď práve že ju mám, len kalendár sa už vyčerpal
wagner
12.01.10,15:59
Ďakujem za info, veď práve že ju mám, len kalendár sa už vyčerpal
Ja si kupujem lunárny kalendár Krásna pani, je k nemu aj zvlášť príručka. Je to síce finančne viac náročné ( cca 11 €) ako bežný lunárny kalendár, ale je tam veľa veľmi podrobných informácií. Nedá sa to porovnať s tým, čo tu bol priložený.
tina1
12.01.10,18:53
Ja si kupujem lunárny kalendár Krásna pani, je k nemu aj zvlášť príručka. Je to síce finančne viac náročné ( cca 11 €) ako bežný lunárny kalendár, ale je tam veľa veľmi podrobných informácií. Nedá sa to porovnať s tým, čo tu bol priložený.

Pokial mas knihu Zivot podla luny nepotrebujes kupovat kazdy rok tak drahy kalendar. V nej je prilozeny kalendar do r. 2011 so zvieratnikom pre orientaciu. Podla tejto knihy a prilozenych kalendarov da sa skvelo orientovat.
wagner
12.01.10,21:19
Pokial mas knihu Zivot podla luny nepotrebujes kupovat kazdy rok tak drahy kalendar. V nej je prilozeny kalendar do r. 2011 so zvieratnikom pre orientaciu. Podla tejto knihy a prilozenych kalendarov da sa skvelo orientovat.
Ale v knihe nie je to, čo v tomto kalendári a príručke. Preto radšej kalendár a nie knihu
pavol54
13.01.10,13:32
Netreba ísť do vedeckých extrémov, myslím si že som ju už pred pár rokmi čítal a zdá sa mi tak veľmi prekombinovaná, Mne pre moju prax bohate postačuje dátum jednotlivých fáz mesiaca, dni podľa zvieratníka, ostatné čo bolo vysvetlené v knihe Pod vplyvom luny platí ako pre 10 rokmi tak aj teraz.
foza
14.01.10,05:58
Ja osobne si už niekoľko rokov kupujem stolový kalendár kde je stučná charakteristika, ohľadom záhrady a aj starostlivosti o telo. Ku kalendáru je priložený aj kalednár na stenu na formáte A4 kde je vypísaný lunárny kalendár pre záhradkárov. Stojí cca 6€. A ak mi neni niečo jasné rada nazriem aj do kníh.:)
osky
15.11.11,08:07
viete mi poradit-zajtra mam ist na operaciu-taky maly zakrok,hysteroskopia.
je z hladiska lunarneho kalendara na to vhodna doba?
kamoska1
15.11.11,17:07
viete mi poradit-zajtra mam ist na operaciu-taky maly zakrok,hysteroskopia.
je z hladiska lunarneho kalendara na to vhodna doba?
Tak ako pozerám do lun.kalendára,dnes a zajtra je ,,voda-list".Rak vplýva na pluca,žalúdok,hruď a pečeň.V týchto dňoch nezatažujeme traviaci systém.
http://www.abcknihy.sk/Kniha/lunarny-kalendar-krasnej-panej-2012-2559577.aspx