zuzana
30.03.05,10:40
Prosím Vás vysvetlite mi jednu vec.
Ak mám HV účtovný-zisk.Upravím ho o pripočít.a odpoč.položky na zákl.tých polož.čo mám zaúčtov. a vypočítam daň-zaúčtujem.Ak spravím daňovú výsledovku sedí to.Ale ak pôjdem robiť daň.priznanie PO tam sú ešte položky, ktoré zvyš. a zniž. HV výsledok neúčtovne napr.ak DOsú väčšie ako účtovné, kurz.rozdiely z r.2003 nezahrň.ado zákl.dane.To som naúčtované v účtovníctve namala.Teraz ak toto všetko tie rozdiely čo zaúčtov.mám a tie čo nemám -o to upravím HV pred zdanením v daň.priznaní, tak mi vyjde iný základ ako v súvahe a v daň.výsledovkea iná daň.Ako to robíte, najprv sa robí súvaha výkaz a potom daň.priznanie, ale vlastne potom nesedí daň.výsledovka?
anto
30.03.05,08:55
Trocha to máš popletené.:

Zistiš rozdiel medzi nákladmi a výnosmi v účtovníctve. Vyhotovíš daňové priznanie, kde tento rozdiel uvedieš ako základ dane. Potom tam uvedieš všetky pripočitateľné a odpočítateľné položky k základu dane a vypočítaš daň. Tú zaúčtuješ do účtovníctva.

To je veľmi stručne, inak sa to v skrátke nedá
zuzana
30.03.05,09:30
Trocha to máš popletené.:

Zistiš rozdiel medzi nákladmi a výnosmi v účtovníctve. Vyhotovíš daňové priznanie, kde tento rozdiel uvedieš ako základ dane. Potom tam uvedieš všetky pripočitateľné a odpočítateľné položky k základu dane a vypočítaš daň. Tú zaúčtuješ do účtovníctva.

To je veľmi stručne, inak sa to v skrátke nedá

Tomu rozumiem ale ide o daň.výsledovku, ktorú mi robí program a tam je iba to teda nákl.a výnosy, ktoré sú zaúčtované, čiže tie, ktoré nie sú zaúčtované ale zniž a zvyš zákl.dane tam nie sú, a tak mi tam vidieť rozdiel medzi daň.prizn.a daň.výsled.Nemám povinnosť účtov.o odlož.dani.
ingi
30.03.05,09:46
Zuzka, nepoznám Tvoj program, ale po zdanení (zaúčtovaní dane) by ťa mal zaujímať už iba účtovný VH a teda aj výsledovka, z ktorej vychádzaš aj pri vypĺňaní výkazu.
rosemary
30.03.05,11:14
Zuzka ja to robím nasledovným spôsobom: Než ideš rátať daň máš vytlačenú výsledovku, kde je účtovný HV. Tento hodíš do daňového priznania /je to z obratovej predvahy rozdiel medzi 6 a 5 / . Teraz pripočítaš a odpočítaš / v daňovom priznaní/ čo treba. Vypočítanú daň potom zaúčtuješ. Až potom urobíš súvahu a výsledovku prislúchajúcu k daňovému priznaniu.