sisiler
04.04.08,10:05
dobry den chcem sa spitat Zistil som ze moja pracovna zmluva je bez razitka firmy ale zamestnavatel ju podpisal a aj ja JE TATO PRACOVNA ZMLUVA PLATNA.DAKUJEM ZA ODPOVED.
Zoltán Kovács
04.04.08,08:15
dobry den chcem sa spitat Zistil som ze moja pracovna zmluva je bez razitka firmy ale zamestnavatel ju podpisal a aj ja JE TATO PRACOVNA ZMLUVA PLATNA.DAKUJEM ZA ODPOVED.

Používanie pečiatky - razítka nepredpisuje žiadny zákon. Použitie je čiste dobrovoľné, a povedal by som "imidžová" záležitosť. Väčšina ľudí si myslí, že firma pôsobí serióznejšie ak používa pečiatku. Pritom nemá oporu v zákone použitie.
sisiler
04.04.08,08:21
takze je ta to zmluva platna??
azla
04.04.08,08:30
dobry den chcem sa spitat Zistil som ze moja pracovna zmluva je bez razitka firmy ale zamestnavatel ju podpisal a aj ja JE TATO PRACOVNA ZMLUVA PLATNA.DAKUJEM ZA ODPOVED.
... iba časť zo Zákonníka práce
§ 43
Pracovná zmluva
§ 42
(1) Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Jedno písomné vyhotovenie pracovnej zmluvy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

§ 43
(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

Zmluva musí obsahovať podstatné náležitosti.


Či je Tvoja zmluva platná, alebo nie, nedá sa povedať - ak ju nevidíme.
Ak pracovná zmluva spĺňa všetky náležitosti, ktoré má mať; tak chýbajúca pečiatka nie je dôvod na neplatnosť.


sisiler
04.04.08,08:32
DAKUJEM ZA RADU