Petra66
04.04.08,10:29
Čaute,
chcela by som vedieť, čo si myslíte o reklame spoločnosti T-Com (myslím tým, televízna reklama, billbordy, reklama v tlači, na internete)?
Zaujímali by ma názory na tieto otázky:
1. Poznáte nejaké reklamy od T-Comu? Páčili sa Vám, nepáčili, pobavili Vás, otravujú Vás? Akú reklamu si pamatáte od nich?
2. Kúpili ste si nejaký ich produkt, službu na základe reklamy?
2. Nemá tu niekto Magio alebo net cez T-Com? Ak áno, ste spokojný?
3. Všimli ste si reklamu na súťaž 250 000 alebo ste sa priamo zapojili?
4. A čo vravíte na Fiesta pláž alebo Magio klzisko? Hovorí Vám to niečo?

Ďakujem vopred za odpovede:):):), robím si totiž taký malý prieskum do bakalárky.
PROSÍM O ČO NAJVIAC NÁZOROV, ŽE MÁM TO AKO ZHODNOTIŤ... Plsssss
xBORISx
04.04.08,09:17
alebo pre t-com :D
Petra66
04.04.08,10:17
Ľudkovia, nie, je to pre moju bakalárku. Proste robím dotazníky, ale chcela som vedieť nejaké názory. Ja som ešte len študentka. Názov mojej bakalárky je " VPLYV REKLAMY T-COMU NA CIEĽOVÚ SKUPINU ZÁKAZNÍKOV ". Chcela som tam uviesť aj názory z netu, aby to bolo zaujímavejšie. Myslím, že T-Com ma dosť dobre rozpracovanú túto problematiku a výskumy im robia špecializované spoločnosti. Ale ja ku týmto informáciám nemám prístup, takže budem veľmi rada, ak sa niečo zaujímavé dozviem... ďakujem.
Kazu
04.04.08,11:22
Ľudkovia, nie, je to pre moju bakalárku. Proste robím dotazníky, ale chcela som vedieť nejaké názory. Ja som ešte len študentka. Názov mojej bakalárky je " VPLYV REKLAMY T-COMU NA CIEĽOVÚ SKUPINU ZÁKAZNÍKOV ". Chcela som tam uviesť aj názory z netu, aby to bolo zaujímavejšie. Myslím, že T-Com ma dosť dobre rozpracovanú túto problematiku a výskumy im robia špecializované spoločnosti. Ale ja ku týmto informáciám nemám prístup, takže budem veľmi rada, ak sa niečo zaujímavé dozviem... ďakujem.

Ak ti to pomôže pridám svoj názor. Pre takých ako som ja je reklama zbytočným plytvaním peňazí. Ani ju neregistrujem. Pre mňa je reklama niečo čo sa iba hýbe, iba rozpráva, prípadne iba nejaké nehybné pozadie. Pri reklame sa mi automaticky v hlave vypína obraz aj zvuk.
hanelie
04.04.08,11:35
mimotemy jediná reklama, ktorá ma zujala

http://www.youtube.com/watch?v=WGJCeRVgGqA

ostatné podobne ako:

Ani ju neregistrujem. Pre mňa je reklama niečo čo sa iba hýbe, iba rozpráva, prípadne iba nejaké nehybné pozadie. Pri reklame sa mi automaticky v hlave vypína obraz aj zvuk. :)
Ibaka
04.04.08,11:53
Pri reklame sa mi automaticky v hlave vypína obraz aj zvuk.
Mne sa vypína aj pamäť a prst na pravej ruke automaticky stlačí iný kanál.
Naivný to zadávatelia reklám, ak si myslia že veľká väčšina ludí sa pozerá na reklamu 15 minút a pritom sa nepresvedčí, či niekde na inom kanály nie je niečo zaujímavejšie. Veľmi často sa stane, že sa už na pôvodne rozpozeraný kanál nevrátim, lebo práve počas reklamy najdem čosi lepšie.
Ale to si asi nechcela počuť, ak ano, platí to aj pre reklamy T-comu.
P.S. Netvrdím že reklama nemá význam, ale mne stačí vidieť raz a nie do nemoty pozerať stále to isté.
Stanislav 1975
04.04.08,11:59
Neviem, neviem- ale ja musím sebakriticky priznať, že na mňa reklama má fakt dosť podstatný účinok- nie síce tak, že niečo vidím a už aj to utekám kúpiť ale v prípade pochybností- máme všetci uloženú reklamu v podvedomí a rozhodneme sa podľa reklamy
Keby reklama nefungoval, tak by si ju firmy za velke peniaze nedali vyrábať- určite to má obrovský vplyv na ľudí...
Muška
04.04.08,12:00
Milujem reklamu :D

Počas nej si chodím variť koťogo :cool:
luigi72
04.04.08,12:02
Urcite ma vplyv na ludi, su reklamy, ktore zaujmu cloveka, ale fakt je, ze ked sa to opakuje viackrat, tak uz prepinam na iny kanal aj ja.
Malo je takych reklam, ktore naozaj predaju ten-ktory tovar alebo sluzbu, niektore su vyslovene len vyhodenim penazi.
Muška
04.04.08,12:03
Hanelie,
škoda, že sa mi nedá tá reklama spustiť /neviem prečo/, ale bez mučenia priznávam, že túto reklamu ozaj milujem....vždy si totiž spomeniem na môjho "drahého", ktorý je presne takto na cestách, len dúfam, že na neho nemusia trúbiť. :D
Zoltán Kovács
04.04.08,12:05
Pre skupinu ľudí, ako som ja (bez pevnej linky) si myslím, že konkrétna reklama je otravná. A čo sa týka internetových produktov som presvedčený, že existujú aj kvalitnejšie riešenia, aké ponúka T-Com.
Stanislav 1975
04.04.08,12:07
Milujem reklamu :D

Počas nej si chodím variť koťogo :cool:
čo to je to "koťogo"?
Muška
04.04.08,12:19
Stanko,
koťogo je káva z kávovaru z Maďarska.
Proste dole voda, v strede mletá káva....a hore Ti vylezie supr kávička.

A ináč.....je to už aj káva poraďákov :D
Petra66
04.04.08,12:21
Ľudkovia, skúste sa skôr vyjadriť konkrétne aj k tomu T-Comu.

1. Poznáte nejaké reklamy od T-Comu? Alebo si viete spomenúť? Alebo aspoň akú reklamu si pamatáte od nich?
2. Nemá tu niekto Magio alebo net cez T-Com? Ak áno, ste spokojný?
3. Všimli ste si reklamu na súťaž 250 000 alebo ste sa priamo zapojili?
4. A čo vravíte na Fiesta pláž alebo Magio klzisko? Hovorí Vám to niečo?

Kus sa snažte, že si dám Vaše názory do bakalárky.
Muška
04.04.08,12:24
Peťka, pláž si pamätám, lebo....Kde by už moja dcéra chýbala? :D

Teraz tá reklama asi na Magio sa mi docela páči.

Ale reklama na ktorej sa zasmejem je nejvíc :D a to je väčšinou reklama od Kooperatívy.
Stanislav 1975
04.04.08,12:27
Stanko,
koťogo je káva z kávovaru z Maďarska.
Proste dole voda, v strede mletá káva....a hore Ti vylezie supr kávička.

A ináč.....je to už aj káva poraďákov :D
Aha, dík za objasnenie...pa
Stanislav 1975
04.04.08,12:28
Milujem reklamu :D

Počas nej si chodím variť koťogo :cool:
A ja si počas reklamy, idem dať cigaretku na balkon...
luigi72
04.04.08,12:52
Ľudkovia, skúste sa skôr vyjadriť konkrétne aj k tomu T-Comu. Aspoň poznáte nejaké reklamy od T-Comu? Alebo si viete spomenúť? Nemá tu niekto Magio alebo net cez T-Com? Ak áno, ste spokojný? Alebo aspoň akú reklamu si pamatáte od nich? A čo súťaž 250 000? Všimli ste si reklamy na túto súťaž alebo ste sa priamo zapojili?
A čo vravíte na Fiesta pláž alebo Magio klzisko? Hovorí Vám to niečo? Kus sa snažte, že si dám Vaše názory do bakalárky.

Myslim si, ze T-com zabuda na ludi, ktori ziju mimo par vacsich miest, kde maju Magio. Mozno (?) by som aj ja chcel, len v nasom okoli to bude asi v nedohladne.

Net by som bral od UPC, ale aj to maju len cez kablovku. U nas nie je dostupna tato sluzba.

A tak je to s viacerymi sluzbami. Potom to cloveka uz nebavi a zoberie to len cas, ktory radsej vyuzijem na nieco ine - rozumnejsie. Napriklad si zahram sachy so synom. :D

Pravdu povediac, ani telku nepozeram tak casto, ako volakedy.
Zuziana
04.04.08,13:00
Milujem reklamu :D

Počas nej si chodím variť koťogo :cool:

Potom má reklama pre teba nesmierny význam. Bez nej by bol vážne narušený tvoj pitný režim....teda kávový:D
Zuziana
04.04.08,13:05
Ľudkovia, skúste sa skôr vyjadriť konkrétne aj k tomu T-Comu. Aspoň poznáte nejaké reklamy od T-Comu? Alebo si viete spomenúť? Nemá tu niekto Magio alebo net cez T-Com? Ak áno, ste spokojný? Alebo aspoň akú reklamu si pamatáte od nich? A čo súťaž 250 000? Všimli ste si reklamy na túto súťaž alebo ste sa priamo zapojili?
A čo vravíte na Fiesta pláž alebo Magio klzisko? Hovorí Vám to niečo? Kus sa snažte, že si dám Vaše názory do bakalárky.

Mám cez nich 4G. Ja som spokojná. O dve ulice ďalej má kamarátka balík Mágio + 4G.Údajne časté výpadky. A to sme veľké mesto, priam krajské. Viac sa mi páčia reklamy od Orangu.
Fiesta pláž a Mágio klzisko neviem čo je. Súťaž 250 000 mi chodila do e-mailu - na to že bol marec, sa mi to nechcelo ani čítať.
Richard
04.04.08,13:13
Petra ak si chceš urobiť prieskum, daj len jednu konkrétnu otázku do jednej témy, alebo zadaj body ku ktorým sa ti ľudia majú vyjadriť.

Ak sa spýtaš všeobecne, tak sa aj ľudia začnú vyjadrovať všeobecne a stačí jeden dva príspevky a už sa ide mimo-témy :)
Petra66
04.04.08,13:20
Ok, diky za radu.
Zuziana
04.04.08,13:30
Ak sa spýtaš všeobecne, tak sa aj ľudia začnú vyjadrovať všeobecne a stačí jeden dva príspevky a už sa ide mimo-témy :)

A robia z toho mrník:D
bepo
04.04.08,13:44
A robia z toho mrník:D
Veď o tom je celá bakalárka,nie? :)
Ibaka
04.04.08,14:01
Tak aby som bol trochu konkrétny:
1.Reklamy od T comu poznám, žeby nejak mimoriadne zaujali, to nie, bežný štandard ako u iných reklám
2.Produkt mám- telefóm pevnú linku dávno , 4G internet som kúpil na základe letákovej reklamy, leták prišiel s faktúrou
3. Magio nie je u nás prístupné, s pripojením na internet som zatial spokojný, drobné problémy som riešil cez telefónneho operátora
4. Do reklamy s cenou 250000 som sa zapojil, ale som nič nevyhral- ej bisťu
5. Fiesta pláž či klzisko- akosi mi to uniklo, nič mi to nehovorí ale to asi preto , že som mal forfy posledný mesiac.

Toť vsio
Anik
04.04.08,14:08
môj malý príspevoček k tejto téme
1.reklamy od T - comu sa mne osobne páčia, podľa mňa sú milé
napr. tie vianočné a vôbec skoro všetky sú v pohode
2. nekúpila som si a ani nekúpim -opäť môj názor na všetky
telekomunikačné org. je ťažko v nich hľadať ktorá z nich
klame menej /reklamy/pripadajú mi síce vcelku v pohode ale
hrozne klamú a ja osobne to považujem za veľmi nefér voči
obyčajnému smrteľníkovi
nedá sa veriť ani jednej vete
-o mágio som mala záujem, ale oni nemajú záujem o mňa
ale čo viem od tých čo ho majú zo začiatku dosť vypadával
na tvoju 3 a 4 otázku nespomínam si žeby som také niečo zaregistrovala
Anik
trisestri
20.04.08,15:09
reklamy ma neovlyvnuju,velmy rychlo zabudam na to kedy ktora aký produkt ponuka,na t-com som alergicky odkedy som si u nich zakupil pc a je dost poruchovy,moj všeobecny nazor na reklamu je že dobre sa chvali samo/v prenesenom vyzname ak je dobry produkt alebo služba,rychlo si získa dobre meno medzi spotrebitelmy/miesto reklamy by sa mohlo investovat do zlacnovania,pripadne skvalitnovania produktov,jedine reklamu uznavam pri uvadzani noviniek na trh,pripadne nastupu novej firmy,alebo služby-aj ked na druhej strane kontextove reklamy od etarganet a google na nete pomaha k financovaniu a prežitiu mnohým slov.webstrankam
Doktor0
25.04.08,15:12
super..reklamy..:)))..ale zbytocne ich je vela
panki
08.05.08,15:26
na jednu reklamu si pametám a pametať budem už celí život, v zlom, až na toľko, že s T...c, skončím hneď po uplinutí viazanosti, V reklame bol počítač za korunu a rýchli internet, ale podmienený aj s pevnou linkou, kde minúta hovoru stojí 12,50,-, a dalšími hlúpimi službami, najhoršie je obmedzenie 2MB čo napriek tomu, že nič nesťahujem vždy prekročím o 100;200% záhada.
arizona
30.05.08,12:50
Peťka, neviem, či ešte potrebuješ vyjadrenia k otázke,ale teraz som túto tému objavila.:D
Mám z Tcomu Mágio+vianočný balík.Hoci bývam iba 5km od okr.mesta, je to jediné dostupné riešenie "normálne fungujúceho" internetu...žiaľ:rolleyes:
-reklamy zväčša nepozerám žiadne, znervózňujú ma,prepínam, príp.odchádzam.
-ale najviac ma štvali tie Tcomácke -vianočné. Od polovice novembra som mala objednávku na vianočnú akciu.Mala byť hotová za cca 14 dní.Ale v skutočnosti to trvalo do polovice januára,t.j.3mesiace.
Preto mi tá ich reklama cez vianoce doslova pripadala ako výsmech a provokácia! Ostatné z tvojho príspevku mi nič nehovoria...sorry.

-občas majú výpadky, ale nie je to zase tak často. Chválihodné, že majú zriadené zdarma linky-keď už je človek nútený si vypočuť najskôr včeličo , čo nechce. Ale hnevá ma že musím najskôr diktovať všeliaké identifikátory atď.Akoby nestačilo rodné číslo, príp. nejaký údaj čo viem spamäti, aby som nemusela vždy hľadať zmluvu...
-ešte jeden môj názor na ich stránku a produkty: tých produktov je veľmi veľa,sú pre bežného človeka "španielskou dedinou". Používajú v nich kopu cudzích a ťažko zapamätateľných názvov, takže CHAOS!!!
Možno som Ti v ničom pomohla, ale asi moc nie...
poisonkatka
30.05.08,13:11
co z toho, ze maju nehorazne vela peknych slubujucich reklam, ked ich sluzby zakaznikom su dost slabe a vybavit nieco u nich trva celu vecnost...
janasv
30.05.08,13:28
na jednu reklamu si pametám a pametať budem už celí život, v zlom, až na toľko, že s T...c, skončím hneď po uplinutí viazanosti, V reklame bol počítač za korunu a rýchli internet, ale podmienený aj s pevnou linkou, kde minúta hovoru stojí 12,50,-, a dalšími hlúpimi službami, najhoršie je obmedzenie 2MB čo napriek tomu, že nič nesťahujem vždy prekročím o 100;200% záhada.

Pokiaľ viem, z obmedzeného internetu sa dá prejsť na neobmedzený internet. Čo sa týka záhady, už som sa stretla s ľuďmi, čo nič nesťahovali, žiadne hry, či filmy alebo pesničky... Len zabudli na to, že každý deň čítajú časopis cez internet, počúvajú rádia, či majú zapnuté aktívne ICQ, aby videli, kto ich známych je on line :D.... to sú tiež dáta, ktoré sa zarátavajú do spotreby. Ešte je jedna možnosť - vírus, ktorý ani nemusíš postrehnúť, len Ti zrazu spomaľuje počítač .... viem, mali sme ......:mad:

Čo sa týka reklám, občas je ich veľa, v nevhodnom čase a nepovedia to, čo by mali. Niekedy sú mimotemy. Akurát tie vianočné boli milé. A ešte tá palička, palička, snehuliak, palička .... 1181, či ako presne :rolleyes:.

Mágio nám nenamerali, s netom to újde. Do súťaže sme sa nezapojili, lebo sme boli leniví, Fiesta a klzisko sú od nás ďaleko, direk len pre Blavu a zvyšok Slovenska môže len pregĺgať. Zbytočne vyhodené peniaze len pre jednu lokalitu.:-(