Gong
04.04.08,10:36
Ahojte poraďáci, mám na vás takúto prosbu, ešte nikdy sme nemali zamestnankyňu, ktorá išla na materskú, preto by som vás chcela poprosiť o nasledovnú radu:
Som SZČO-FO, zamestnávam 2 ľudí na PZ a 1 na dohodu. Čo všetko musím ako zamestnávateľ vybaviť - čo mi vyplýva zo zákona predtým ako moja zamestnankyňa odíde na materskú? Zamestnankyňa má predpokladaný termín pôrodu 15.6.2008, rátam, že tak v máji pôjde na materskú.
Prosím upresnite mi všetko, čo mám spraviť, aby som na nič nezabudol.
Ďakujem
Zoltán Kovács
04.04.08,08:43
Ahojte poraďáci, mám na vás takúto prosbu, ešte nikdy sme nemali zamestnankyňu, ktorá išla na materskú, preto by som vás chcela poprosiť o nasledovnú radu:
Som SZČO-FO, zamestnávam 2 ľudí na PZ a 1 na dohodu. Čo všetko musím ako zamestnávateľ vybaviť - čo mi vyplýva zo zákona predtým ako moja zamestnankyňa odíde na materskú? Zamestnankyňa má predpokladaný termín pôrodu 15.6.2008, rátam, že tak v máji pôjde na materskú.
Prosím upresnite mi všetko, čo mám spraviť, aby som na nič nezabudol.
Ďakujem

V prvom rade treba nahlásiť na ZP a SP nástup na materskú dovolenku. Do ZP sa posiela hromedné oznámenie, totiž dňom nástupu na MD zamestnanec sa stáva poistencom štátu. Do SP sa posiela RLFO, na ktorej sa vyznačí zmena a dátum nástupu na MD. Po 1/2 roku sa nesmie zabudnúť tiež na to, že MD sa mení na RD čo sa tak isto nahlasuje.
Antonia1
04.04.08,08:44
Ahojte poraďáci, mám na vás takúto prosbu, ešte nikdy sme nemali zamestnankyňu, ktorá išla na materskú, preto by som vás chcela poprosiť o nasledovnú radu:
Som SZČO-FO, zamestnávam 2 ľudí na PZ a 1 na dohodu. Čo všetko musím ako zamestnávateľ vybaviť - čo mi vyplýva zo zákona predtým ako moja zamestnankyňa odíde na materskú? Zamestnankyňa má predpokladaný termín pôrodu 15.6.2008, rátam, že tak v máji pôjde na materskú.
Prosím upresnite mi všetko, čo mám spraviť, aby som na nič nezabudol.
Ďakujem
pozri tu:http://www.porada.sk/t75603-materska-dovolenka.html
jankasm
04.04.08,08:46