1gabika1
04.04.08,10:44
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnankyňu, ktorá bola na RD a mala jej trvať do 05/08, ale rozhodla sa, že nastúpi skôr. Nastúpila 26.03.2008. Je potrebné aby si dala žiadosť, že chce nastúpiť skôr? Čo ja ako mzdová mám všetko urobiť?
Ďakujem Vám veľmi pekne
jankasm
04.04.08,08:49
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnankyňu, ktorá bola na RD a mala jej trvať do 05/08, ale rozhodla sa, že nastúpi skôr. Nastúpila 26.03.2008. Je potrebné aby si dala žiadosť, že chce nastúpiť skôr? Čo ja ako mzdová mám všetko urobiť?
Ďakujem Vám veľmi pekne

Pokiaľ ste sa ústne dohodli a zamestnávateľ s tým súhlasí, vôbec žiadna písomná žiadosť byť nemusí.
Keď nastúpi do práce tak len nahlásite na ZP ukončenie RD, rovnakým spôsobom ako ste nahlasovali začiatok. A na SP vyplníte RLFO, ktorým ukončíte RD, vlastne prerušenie poistenia.
Od jej nástupu do práce ju vy, ako zamestnávateľ, pokladáte za zamestnanca ako všetkých ostatných, žiadne rozdiely. ;)

Ešte doplním, že ona musí ísť nahlásiť na OÚPSVaR, že nastúpila do práce, myslím, že treba doniesť aj kópiu pracovnej zmluvy, a ak ide dieťa do štátej skôlky, tak tým dňom prestáva poberať rodičovský príspevok.
Bionda
04.04.08,09:55
Jani, mne pani na OÚPSVaR zas povedala, že nepotrebuje žiadnu kopiu prac. zmluvy , záleží len na tom, kde je dieťa umiestnené. t.j. ak ide do štát. zariadenia, vtedy prestanú vyplácať rodičovský príspevok, inak ho budú vyplácať až do 3rokov veku dieťaťa.
1gabika1
04.04.08,10:17
Ďakujem veľmi pekne