MichaelaMA
04.04.08,12:29
Prosím Vás poraďte mi. Ak som kúpila softwér za 13000 Sk(v roku 2007) ako som to mala účtovať? Ja koza som to dala ako nákup DHM a potom preúčtovala cez ID, aby som to mala vo výdavkoch. :( Lenže keď som sa učila PU tak sa to účtovalo ako spotreba materiálu. To som mala aj v JU tak? A potom kartu(keď to je ako materiál) treba prosím ako založiť? To sme sa neučili. Ďakujem za pomoc.
Tweety
04.04.08,10:31
Prosím Vás poraďte mi. Ak som kúpila softwér za 13000 Sk(v roku 2007) ako som to mala účtovať? Ja koza som to dala ako nákup DHM a potom preúčtovala cez ID, aby som to mala vo výdavkoch. :( Lenže keď som sa učila PU tak sa to účtovalo ako spotreba materiálu. To som mala aj v JU tak? A potom kartu(keď to je ako materiál) treba prosím ako založiť? To sme sa neučili. Ďakujem za pomoc.
Sú to služby 518- v PÚ, v JÚ-VOZD.
MichaelaMA
04.04.08,10:33
Áno ano pardon. TO bol hmotný majetok ako 501... A už som to našla aj v JU. Má sa to účtovať ako prevádzková réžia. A čo teraz, keď to mám vo výkaze zle?:mee:
Tweety
04.04.08,10:35
Áno ano pardon. TO bol hmotný majetok ako 501... A už som to našla aj v JU. Má sa to účtovať ako prevádzková réžia. A čo teraz, keď to mám vo výkaze zle?:mee:
Ak si to preúčtovala ID do výdavkov, tak to potom máš v konečnom dobre.
MichaelaMA
04.04.08,10:38
No ale vo výkazoch odovzdaných na DU mám DM v hodnote 13000,-:eek: To je predsa blbosť. To môžem hneď čakať kontrolu..
Tweety
04.04.08,10:41
No ale vo výkazoch odovzdaných na DU mám DM v hodnote 13000,-:eek: To je predsa blbosť. To môžem hneď čakať kontrolu..
Ale veď píšeš si to potom preúčtovala do nákladov, tak ako to bolo, dala, alebo nedala?
MichaelaMA
04.04.08,10:43
Však dala, takže ako výdavok to bolo. Lenže vo výkaze o majetku a pohľadávkach mám uvedený dlhodobý majetok v hodnote 13000sk.
MichaelaMA
04.04.08,10:44
A keď by to bolo účtované správne ako prevádzková réžia, tak sa to vo výkaze predsa ako DM neobjaví, takže mám výkaz zle!!
Tweety
04.04.08,10:46
A keď by to bolo účtované správne ako prevádzková réžia, tak sa to vo výkaze predsa ako DM neobjaví, takže mám výkaz zle!!
Ahá, takže máš aj tam, aj tam, potom to je zlé, je potrebné prepracovať výkaz. Vo výkaze to nemá čo hľadať.
MichaelaMA
04.04.08,10:47
A dá sa odovzdať iba opravený výkaz, keďže to DP neovplyňuje alebo musím aj nejaké opravné DP. Bude za to nejaká sankcia, keďže je už po lehote? :mee: Ďakujem za radu.
Tweety
04.04.08,10:50
A dá sa odovzdať iba opravený výkaz, keďže to DP neovplyňuje alebo musím aj nejaké opravné DP. Bude za to nejaká sankcia, keďže je už po lehote? :mee: Ďakujem za radu.
AK sa mení len výkaz o majetku, tak pošli len ten. Sankcia nehrozí.
MichaelaMA
04.04.08,10:52
Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Chvalabohu. :) Lebo som zistila, že ešte jednu drobnosť mám zle.:o Samozrejme, že som dotáciu neúčtovala do záväzkov... Fuh. Takže aj to musím opraviť.:mee: Strašné so mnou. Ešte raz ďakujem.
HankaS
04.04.08,12:56
Dávaš opravný iba výkaz, lebo DP sa ti nezmenilo, a vôbec sa nemusíš báť, pretože za toto není žiadna sankcia, ani pokuta. Pokutu by si mala iba vtedy, keby sa ti dodatočným DP navršila základ dane a ty by si DU neodviedla daň v správnej výške, teda odviedla by si menej a mala by si viac.
MichaelaMA
04.04.08,16:27
Ďakujem, ukludnili ste ma.:) Hneď v pondelok ho tam zanesiem.:)
HankaS
06.04.08,14:55
Dáš iba opravný výkaz, pokuta není žiadna lebo sa ti nezmení - nezvýši základ dane