martina333
04.04.08,12:06
Dobrý deň, mám trochu netypickú otázku. Treba oznamovať na daňový úrad ak sme kúpili motorový čln, ktorý bude firma prenajímať a bude ho mať v obchodnom majetku? Daň z motorových vozidiel sa z neho asi neplati však, či hej? :rolleyes: A do akej odpisovej skupiny by ste ho zaradili? Ďakujem.
betka
04.04.08,10:10
KP:35.12 - 2.OS

Nie. To sa jedná o nehnuteľnosti. (par. 31 Správa daní a poplatkov)
martina333
04.04.08,10:19
nehnuteľnosť? čln? to vážne? A čo v prípade prívesného vozíka za auto, na ktorom sa tento čln bude prevážať to už asi treba registrovať nie?
betka
04.04.08,11:11
nehnuteľnosť? čln? to vážne? A čo v prípade prívesného vozíka za auto, na ktorom sa tento čln bude prevážať to už asi treba registrovať nie?

Martinka, zrejme polopate.
Čln nie je nehnuteľnosť.
Moja odpoveď - netreba sa registrovať na DU v prípade prenájmu hnuteľnej veci, registrujem sa ak idem prenajímať nehnuteľnosť.:).

Dala si dokopy: správu daní a poplatkov-registrácia
Miestne dane-daň z MV
martina333
04.04.08,11:15
no zjavne sme sa nepochopili, nemyslela som registráciu pri prenajímaní nehnuteľnosti. Myslela som či sa vzťahuje povinnosť oznamovať na daňový úrad, že sme obstarali motorový čln a budeme ho používať na podnikanie v súvislosti s daňou z motorových vozidiel. Predpokladám že asi nie, ale pre istotu som si to tu chcela odobriť.
Zoltán Kovács
04.04.08,12:14
no zjavne sme sa nepochopili, nemyslela som registráciu pri prenajímaní nehnuteľnosti. Myslela som či sa vzťahuje povinnosť oznamovať na daňový úrad, že sme obstarali motorový čln a budeme ho používať na podnikanie v súvislosti s daňou z motorových vozidiel. Predpokladám že asi nie, ale pre istotu som si to tu chcela odobriť.

Motorový čln nepremáva po pozemných komunikáciach, že. A nemá kolesá, takže na motorový čln sa nevzťahuje daň z motorových vozidiel.
bepo
04.04.08,13:40
A povolenie od Štátnej plavebnej správy máte?