adulique
04.04.08,14:01
ak som zakaznikovi poskytla sluzby popri ktorych mu fakturujem aj ubytovanie, ktore mne bolo vyfakturovane bez DPH, uctujem konecnemu zakaznikovi DPH? Logicky mi znie, ze nie, ale ako je to v zakonoch? Vlastne prefakturovanie sluzby, ktora bola poskytnuta neplatcom DPH.
xmatisova
04.04.08,12:11
Podľa mňa je to tak, že ak ste vy platcovia DPH, musíte fakturovať s DPH.
azla
04.04.08,12:12
ak som zakaznikovi poskytla sluzby popri ktorych mu fakturujem aj ubytovanie, ktore mne bolo vyfakturovane bez DPH, uctujem konecnemu zakaznikovi DPH? Logicky mi znie, ze nie, ale ako je to v zakonoch? Vlastne prefakturovanie sluzby, ktora bola poskytnuta neplatcom DPH.
§ 9
Dodanie služby
(4) Ak zdaniteľná osoba na základe komisionárskej zmluvy obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala.



Na výstupe uplatnite Dph.
adulique
04.04.08,12:28
dakujem
Vladimír Ozimý
04.04.08,12:29
Azla uvádza správne. Aby vás nemýlilo to že nemáte uzavretú komisionársku zmluvu ale pri refakturácii sa pozeráme na službu ako službu poskytnutú vo vlastnom mene a na vlastný účet. T.j. ak ste vy prijali službu od neplatiteľa neznamená že pôjde o oslobodené dodanie. ako platiteľ ste povinná danú službu zdaniť a odviesť dph na výstupe. Jedine ak by išlo o prechodné položky podľa § 22 ods. ods. 3 t.j. muselo by ísť o služby vyplatené v mene a na účet kupujúceho alebo zákazníka.