idulienka
04.04.08,13:19
Chcela by som sa opýtať, či už bol niekto z Vás na skúške, ktorá sa robí pred začiatkom podikania v súvislosti s príspevkom na začatie podnikania. Vie mi niekto poradiť, na ktoré veci z rôznych zákonov sa zamerať? Bolo mi povedané len toľko, že si mám naštudovať dôležité veci zo živnostenského zákona, obchodného zákona a iných s týmto súvisiacich zákonov, ako aj základy ekonomiky...ale, je toho dosť, čo študovať
Dav
04.04.08,11:34
No, tak presne to treba študovať.:)

Ale naozaj základy - čo je živnosť, ako sa vybavuje, aké doklady treba,
čo živnostník musí platiť, čo on z toho dostane, dačo o daniach,...
Je z toho 15 otázok, a je k tomu osnova . Aspoň u nás ju dávajú. A ešte kde tu sa robia kurzy pred začatím podnikania, sú bezplatné a dobré.
idulienka
04.04.08,11:42
Ja som nedostala osnovu, ani ziadne info o kurze :( Snažím sa zákony študovať, len mám pocit, že je v nich všetko dôležité...nie je?
kukučka
04.04.08,11:45
:) je to formalita, pár jednoduchých otázok, nebojte sa, dotáciu dostanete
balunka
04.04.08,11:45
Ja som nedostala osnovu, ani ziadne info o kurze :( Snažím sa zákony študovať, len mám pocit, že je v nich všetko dôležité...nie je?
Samozrejme,že je tu všetko dôležité,keby to bolo také jednoduché,tak si každý urobí účtovníctvo sám a nemusí mať účtovníka, a nemusela by byť ani táto stránka
balunka
04.04.08,11:46
:) je to formalita, pár jednoduchých otázok, nebojte sa, dotáciu dostanete
Dotáciu samozrejme dostanú ,ale potom sa už budú musieť trápiť
idulienka
04.04.08,11:50
Nebojím sa, že dotáciu nedostanem...len som xcela vedieť, na ktoré veci sa v zákonoch zamerať...nechcem na ten test prísť totálne vygumovaná a spoliehať sa na to, že mi tam snáď niekto pomôže
zanetth
04.04.08,12:15
idulienka
04.04.08,12:31
Super, vdaka:) To je to, co som potrebovala. Este raz velmi pekne dakujem za navigaciu:)