evelin30
04.04.08,13:32
pozdravujem Vas,
kto mi vie poradiť, keď je konateľ zaroveň aj zamestnanec ma narok na dovolenku a stravne lístky .
ďakujem
HankaS
04.04.08,11:41
Áno má nárok na stravné lístky aj na dovolenku.
Stavný lístok za každý odpracovaný deň , 55% z ceny lístka najviac 55% z ceny stravného pri služ.cestách v rozpätí od 5-12 hodín = 89,- SK teda najviac 55% z 89,- sk = 48,95 SK hradí firma, zbytok
môžeš dať aj príspevok zo Sociálneho fondu, a zbytok si zaplatí konateľ-teda má pozíciu zamestnanca .
mysimis
04.04.08,14:33
Daj pozor, funkciu konateľa môže vykonávať len na základe zmluvy o výkone funkcie, ak je zamestnanec nemôže byť zamestnaný ako konateľ, musí mať inú funkciu.
evelin30
09.04.08,07:28
Ahoj,
funkciu konatela vykonava na zaklade Zmluvy o vykone funkcie. Takze nie je zivnostnik ale je zaroven zamestnanec a v zmluve sa uvadza ze ma narok na stravu. Nemozem sa dopatrat ako je to z dovolenkou.
Kto mi vie poradit?
evelin30
09.04.08,07:45
a ako to je z dovolenkou odkial vychadza narok na dovolenku
dakujem za odpoved
Katija
09.04.08,08:16
a ako to je z dovolenkou odkial vychadza narok na dovolenku
dakujem za odpoved Zo zákonníka práce.
Evanka
09.04.08,08:18
a ako to je z dovolenkou odkial vychadza narok na dovolenku
dakujem za odpoved
Funkciu konateľa nerobí na základe pracovnej zmluvy. Ak je však konateľ súčasne aj zamestnanec (na inú činnosť ako vyplýva z fcie konateľa), je posudzovaný ako každý iný zamestnanec. Teda má nárok na dovolenku aj zabezpečenie stravy v súlade so Zákonníkom práce.
Maxinka
09.07.08,11:07
Funkciu konateľa nerobí na základe pracovnej zmluvy. Ak je však konateľ súčasne aj zamestnanec (na inú činnosť ako vyplýva z fcie konateľa), je posudzovaný ako každý iný zamestnanec. Teda má nárok na dovolenku aj zabezpečenie stravy v súlade so Zákonníkom práce.
Môže konateľ(zamestnanec) odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?
Tweety
09.07.08,11:09
Môže konateľ(zamestnanec) odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?
Môže, jednoducho tak, že si ich nebude nárokovať,( ale nie písomným vyhlásením- taký úkon nie je platný) vy ako firma ale musíte preukázať, že ste stravovanie, resp. stravenky zamestnancom zabezpečili.
Maxinka
09.07.08,11:18
Môže, jednoducho tak, že si ich nebude nárokovať,( ale nie písomným vyhlásením- taký úkon nie je platný) vy ako firma ale musíte preukázať, že ste stravovanie, resp. stravenky zamestnancom zabezpečili.
To znamená, že SP pre neho nemusím nakupvať?Iba pre ostatných zamestnancov?
Tweety
09.07.08,11:19
To znamená, že SP pre neho nemusím nakupvať?Iba pre ostatných zamestnancov?
Ak ich nechce, tak nie. Donútiť, aby si ich bral, ho nemôžeš.
Hanka28
03.08.08,20:00
Súhlasim so stravnými lístkami, len ta výška sa zmenila na 98,-Sk
VladoaKatka
04.08.08,04:59
Áno má nárok na stravné lístky aj na dovolenku.
Stavný lístok za každý odpracovaný deň , 55% z ceny lístka najviac 55% z ceny stravného pri služ.cestách v rozpätí od 5-12 hodín = 89,- SK teda najviac 55% z 89,- sk = 48,95 SK hradí firma, zbytok
môžeš dať aj príspevok zo Sociálneho fondu, a zbytok si zaplatí konateľ-teda má pozíciu zamestnanca .

Stravné je od 1.6.2008 - viď.

http://www.porada.sk/t82997-sumy-stravneho-od-1-6-2008-a.html
andyt
27.11.08,07:58
Ahoj,
funkciu konatela vykonava na zaklade Zmluvy o vykone funkcie. Takze nie je zivnostnik ale je zaroven zamestnanec a v zmluve sa uvadza ze ma narok na stravu. Nemozem sa dopatrat ako je to z dovolenkou.
Kto mi vie poradit?




Chcela by som poprosiť, či mi vie niekto poradiť, či sa niekde tu na Porade nachádza vzor Zmluvy o výkone konateľa a ak nie ako by mala byť písana atď.

Ďakujem veľmi pekne vopred za vaše odpovede a prajem príjemný deň
mysimis
27.11.08,08:02
andyt
27.11.08,08:07
andyt
05.12.08,05:09
Chcela by som poprosiť, či mi vie niekto poradiť, či sa niekde tu na Porade nachádza vzor Zmluvy o výkone konateľa a ak nie ako by mala byť písana atď.

Ďakujem veľmi pekne vopred za vaše odpovede a prajem príjemný deň



Ešte jedna otázka k Zmluvu o výkone konateľa - platí táto zmluva aj pri jedno osobovej SRO?
Ďakujem!! Prajem príjemný deň.
vieroslava
05.12.08,14:33
Nikde som sa tu nedočítala, či má nárok na stravné aj konateľ, ktorý vykonáva funkciu bez nejakého zmluvného vzťahu, bez odmeny, len na základe titulu funkcie konateľa, zapísanej v obchodnom registri, pretože je zároveň aj spoločníkom. Vedel by mi niekto odpovedať?

Doplnenie: Takáto odpoveď je len v DRAKOVI, kde nemám prístup, ale potešilo by ma, keby mi niekto odpovedal aj v tejto nespoplatnenej téme. Ďakujem.
liba2
05.12.08,14:54
Nikde som sa tu nedočítala, či má nárok na stravné aj konateľ, ktorý vykonáva funkciu bez nejakého zmluvného vzťahu, bez odmeny, len na základe titulu funkcie konateľa, zapísanej v obchodnom registri, pretože je zároveň aj spoločníkom. Vedel by mi niekto odpovedať?

Doplnenie: Takáto odpoveď je len v DRAKOVI, kde nemám prístup, ale potešilo by ma, keby mi niekto odpovedal aj v tejto nespoplatnenej téme. Ďakujem.Pokiaľ nie je v pracovno-právnom vzťahu, na stravné lístky nemá nárok.
Paula
05.12.08,15:04
Nikde som sa tu nedočítala, či má nárok na stravné aj konateľ, ktorý vykonáva funkciu bez nejakého zmluvného vzťahu, bez odmeny, len na základe titulu funkcie konateľa, zapísanej v obchodnom registri, pretože je zároveň aj spoločníkom. Vedel by mi niekto odpovedať?

Doplnenie: Takáto odpoveď je len v DRAKOVI, kde nemám prístup, ale potešilo by ma, keby mi niekto odpovedal aj v tejto nespoplatnenej téme. Ďakujem.


zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk/):

Ak je konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným zamestnancom spoločnosti (je v pracovnom pomere resp. po prerokovaní so zástupcami zamestnancov je rozšírený okruh osôb, ktorým je zamestnávateľ povinný poskytnúť stravovanie na pracovisku o zamestnancov napr. na dohody a pod.) a ak sú splnené podmienky definované § 152 Zákonníka práce, v tomto prípade je zamestnávateľ povinný zabezpečiť stravovanie aj konateľovi. Ak zamestnávateľ počas pracovnej zmeny prispeje zamestnancovi na stravovanie v rozmedzí stanoveného limitu podľa Zákonníka práce, zaúčtovaný náklad je daňovým výdavkom podľa § 19 ods. 2 písm. c) bod 4. zákona č. 595/2003 (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-uplne-znenie.html) Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.