Petra66
04.04.08,14:11
Čaute,
akým spôsobom hodnotíte zamestnancov Vašej firmy???
Daxis
08.04.08,06:20
Ahoj. V mojej firme vykonávame hodnotenie formou pracovných pohovorov. Ja zamestnancom prezentujem svoje hodnotenie ich práce (klady a zápory) a oni majú možnosť sa k tomuto hodnoteniu vyjadriť. Taktiež od svojich zamestnancov očakávam (a zvyčajne aj dostávam) námety na ich ďalšie vzdelávanie a nápady, čo by sa vo firme dalo zlepšiť. S takouto formou mám zatiaľ veľmi dobré skúsenosti.
Petra66
08.04.08,20:14
Ahoj Daxis
a nemali ste nejaký problém, ktorý sa riešil vo Vašej firme týkajúcu sa hodnotenia??? a ako ste to riešili???
Daxis
09.04.08,06:19
Potreboval by som vedieť, o aký problém sa jedná. Problémy sa vyskytnú vždy. Moja firma sa zaoberá poradenstvom pre manažment a jedným z produktov sú aj systémy hodnotenia zamestnancov.
Petra66
09.04.08,15:57
Tak že či si nezistil nejaké nedostatky u Tvojich zamestancov pri ich hodnotení a že ako ste to ďalej riešili.. Napríklad že niekto robil veľké chyby a potom že si ho napríklad upozornil alebo rovno vyhodil...
Daxis
09.04.08,16:19
Ahoj. Teraz je mi Tvoja otázka jasnejšia. Nedostatky u zamestnancov mám zistené a pomenované ešte pred samotným hodnotením. Hodnotenie u nás prebieha formou pohovoru. So zamestnancom v prvom rade hľadáme príčiny nedostatkov a spôsoby, ako tieto nedostatky odstrániť. Na základe toho po vzájomnej dohode určíme patričné kroky, ako budeme ďalej postupovať a pri nasledujúcom hodnotení určíme, či realizované opatrenia priniesli želaný efekt. Môže sa ľahko stať, že príčinu sme zle stanovili (nie som vyštudovaný psychológ), alebo sme nenavrhli účinné opatrenia. V takomto prípade hľadáme ďalej,veď neexistuje neriešiteľná situácia. Ale taktiež sa môže stať, že zamestnanec nemá záujem sa zlepšovať (resp. odstrániť svoje nedostatky), v takomto prípade to riešim rýchlym postupom (výpoveď). Ale zatiaľ som nemusel nikoho prepustiť, dôležitý je totiž výber spolupracovníkov a tomu venujem zvlášť veľkú pozornosť.

Stačí?
Petra66
09.04.08,17:54
Ahoj Daxis,
okey, zatiaľ stačí. A aký nedostatok ste napr. riešili konkrétne?