evka-janekova
04.04.08,15:55
Dobrý deň,

danovník si nepodal DP k DPH v zákonnej lehote, do kedy musí podat, aby nemal pokutu a podáva sa opravné ci dodatočné.

Ma v tom strasny neporiadok, z takých ludí ma raz šlak trafí. :)

DAKUJEM
abel
04.04.08,14:09
Ak do lehoty na podanie nepodal žiadne tak teraz podáva riadne a už to bude aj s pokutou.
Opravné DP sa podáva vtedy, ak ste podali riadne a do termínu na podanie ste zistili, že je nesprávne, tak podáte opravné. Na riadne sa v tomto prípade neprihliada.
Dodatočné sa dáva vtedy, ak ste podali riadne a až po lehote na jeho podanie zistíte, že je nesprávne, tak podávate dodatočné.
Zuziana
04.04.08,14:11
Opravné podáva do termínu na podanie riadneho DP, potom dodatočné.
Pokuty sa udeľujú za nepodané DP.
Za nedoplatok mu narátajú penále.
azla
04.04.08,14:17
Dobrý deň,

danovník si nepodal DP k DPH v zákonnej lehote, do kedy musí podat, aby nemal pokutu a podáva sa opravné ci dodatočné.

Ma v tom strasny neporiadok, z takých ludí ma raz šlak trafí. :)

DAKUJEM
Ak ešte nebolo podané - dávate riadné DP (síce neskoro, ale riadné)

Ak už bolo podané riadné, ale ešte neuplynula lehota na podanie a opravuje sa riadné tak to druhé v poradí je opravné DP

Ak už prešla lehota na podanie DP a opravuje sa riadné, prípadne opravné, tak to ďalšie je dodatočné DP

Mojim cieľom nie je Ti celkom citovať zákon, len Ťa naviesť správnym smerom

§ 78
Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
(1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie ......

§ 39
Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie
(1) Pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania alebo hlásenia môže daňový subjekt podať opravné priznanie alebo hlásenie. Pre vyrubovacie konanie sa použije opravné priznanie alebo hlásenie a na predchádzajúce priznanie alebo hlásenie sa neprihliada.

(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

(3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia.......

PS: ... a nech Ťa netrafí (sú aj horšie vecí)
Gabi03
28.05.08,08:24
Uvažujem správne, ak poviem, že pri opravnom daňovom priznaní vypisujem všetko, ako keby to bolo riadne DP, a pri dodatočnom DP vypisujem len rozdiely, ktoré mi vznikli?

Vopred vďaka za odpovede.
paťuška
28.05.08,08:39
Aj pri dodatočnom priznaní vypisuješ všetko, ale na rozdiel od opravného, máš celkom dole na priznaní riadky 35 a 36, kde uvedieš rozdiel + alebo - oproti riadnemu priznaniu