damati
04.04.08,18:22
Ahojte poraďáci!

Dal si niekto z vás ušiť poťahy do auta u predajcu? Ak máte skúsenosti, tak sa s nimi podeľte.
petmar
04.04.08,17:04
Predajca obyčajne nešije, ale predáva.
Šiť poťahy nemôže hocikto, pretože všetko, čo ide do auta musí byť homologizované, poťahy napríklad na odolnosť proti požiaru, statickú elektrinu a podobné veci. Tak si myslím, z počutia a médií. Pred tými 20-30 rokmi sa poťahy veselo šili, aj ja som mal v prvej škodovke "krásne" ako z gauča...:)
Liptáčik
04.04.08,17:25
My sme si dali šiť poťahy u firmy, ktorá sa tým zaoberá. Výsledok? Na zadné sedadlá - operadlá 1+2 nám ušili poťahy 1+1, na sedadlá ušili 1+2. Šitie bolo nekvalitné - z dvoch zošitých látok jedna látka ležala rovno, druhá sa jemne vlnila, poťahy elektrizovali - hoci pri kúpe sme sa na to pýtali a dostali sme informáciu, že toto nám nehrozí.

Jediná kladná vec, ktorá nás postretla pri kúpe takýchto poťahov bolo to, že nám reklamáciu uznali a peniaze vrátili.

Odteraz si poťahy šiť nedávame. http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
Freddy
04.04.08,17:40
My sme si tiez dali sit potahy u firmy, ktora sa s tym zaobera. Dali sme si ich usit z rovnakej latky, ake su originalne potahy. Sedia perfektne, a ani nevidno, ze by sme mali potahy... Ako original...

Takze zatial je to asi 1:1... :)
camelfly
04.04.08,18:26
My sme si tiez dali sit potahy u firmy, ktora sa s tym zaobera. Dali sme si ich usit z rovnakej latky, ake su originalne potahy. Sedia perfektne, a ani nevidno, ze by sme mali potahy... Ako original...

Takze zatial je to asi 1:1... :)

ja sa tiež pripájam, máme dobré skúsenosti, sedeli ako uliate ;)
hanelie
05.04.08,06:33
1. široký výber poťahových látok / originál tkaniny, z ktorých sa šijú poťahy do nových vozidiel
2. prijateľná dodacia lehota do 14 dní
3. šité na mieru - 100%
4. promptné riešenie prípadných reklamácii
:)
omega2.0
07.04.08,07:48
mne usila potahy manzelka
latku som zohnal, robota zadarmo, takze super
nie je to originalne , ale myslim, ze na moje auto by som ani nic originalne nezohnal
s firmami, ktore sa tomu venuju, skusenosti nemam
duves
07.04.08,11:11
Podla mna stacia take obycajne. Ja som kupoval v Lidl obchode za par stovak. Zvlast pozor treba davat pri prednych sedadlach s airbagmi v sededlach. Pre istotu som to v inkriminovanom mieste rozstrihol a slabo zastehoval.
Aj teraz maju nejake v ponuke: http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20080410.p.Potahy_do_auta
hanelie
07.04.08,11:59
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20080410.p.Potahy_do_auta

pozor však na statickú elektrinu
lacné poťahy = umelé vlákna, žiadna výstuž
duves
07.04.08,13:26
pozor však na statickú elektrinu
lacné poťahy = umelé vlákna, žiadna výstuž
Aká výstuž? Poťah potrebujem, aby gro špiny zostalo na poťahu. Po 5 rokoch to vyhodím a kúpim nové.
hanelie
07.04.08,13:43
Poťah potrebujem, aby gro špiny zostalo na poťahu. Po 5 rokoch to vyhodím a kúpim nové.
v poho:)
radik999
09.04.08,17:00
zdravím vás, ja som si kúpil potahy od firmy, čo predáva po supermarketoch T...O, ale to nie je kvalita, akú som si predstavoval. Je omnolho tenšia, ako originál:D. Uz by som to nezopakoval.
dobsony
09.04.08,17:17
my sme objednali cez internet, na stránke sa dalo vybrať na aké auto, rok výroby,atď. všetky detaily sme mohli vybrať- špecifikovať, mali sme tam nejasnoti, hneď na druhý deň volali z firme že ako sme to vlastne chceli. Posali nám na dobierku, a bolo všetko OK, sedelo to, pasuje rovno na naše auto a je také čo sme predstavovali..
Jana2004
09.04.08,17:46
my sme objednali cez internet, na stránke sa dalo vybrať na aké auto, rok výroby,atď. všetky detaily sme mohli vybrať- špecifikovať, mali sme tam nejasnoti, hneď na druhý deň volali z firme že ako sme to vlastne chceli. Posali nám na dobierku, a bolo všetko OK, sedelo to, pasuje rovno na naše auto a je také čo sme predstavovali..


Prosím Ťa, nemohol by si sem prilepiť stránku, kde si to objednával? Ďakujem
dobsony
11.04.08,12:22
adresa: WWW.ak-autopotahy.sk (http://www.ak-autopotahy.sk)
Jana2004
12.04.08,22:18
Ďakujem
igi666
16.04.08,14:28
aj toto by som skusil:
abena-autopotahy bodka sk
beckova1
21.09.08,19:02
ja sa tiež pripájam, máme dobré skúsenosti, sedeli ako uliate ;)
odkial ste objednaval?
Silvia123
10.07.09,21:35
prosím vás kto mi vie poradiť aká látka je na auto poťahy najlepšia -lepšie povedané dobrá a cenovo prístupná -ja sa v tých názvoch nevyznám, neviem si predstaviť čo je postačujúce a čo nie. Žakar, flys, žinil, tkanina a iné... kto sa v tom vie zorientovať? Stačí mi tkanina?
Beella
11.07.09,04:29
aj toto by som skusil:
abena-autopotahy bodka sk

Máme od nich autopoťahy do druhého auta a maximálna spokojnosť. Kupujeme priamo u nich, nakoľko to máme blízko. Pri druhom aute chcel manžel pridať ešte akési vrecká na chrbát vodičovej sedačky. Nebol žiadny problém, maximálna ústretovosť a ochota a bez navýšenia ceny.
KEJKA
11.07.09,06:27
porovnanie ak a abena...............ak sú lacnejšie, ale abena má väčší výber materiálov.
Aký materiál sa vám osvedčil? tkanina? žinyl? flys? žakar?
ak ste si vybrali ten alebo onen, aké máte dôvody pre svoj výber?
Aké kritériá ste zvolili?
mám staré auto, treba aspoň nové poťahy :), poradíte?
Dakujem
Beella
11.07.09,06:49
porovnanie ak a abena...............ak sú lacnejšie, ale abena má väčší výber materiálov.
Aký materiál sa vám osvedčil? tkanina? žinyl? flys? žakar?
ak ste si vybrali ten alebo onen, aké máte dôvody pre svoj výber?
Aké kritériá ste zvolili?
mám staré auto, treba aspoň nové poťahy :), poradíte?
Dakujem


Manžel vybral žinyl. Pri výbere a kúpe nám bolo povedané, že je kvalitnejší ako žakar alebo flys (nespomínam si, že by sme sa bavili o tkanine....). Kvalitnejší v zmysle opotrebovania - ošúchanie, zvlnenie látky z dôvodu natiahnutia od sedenia ... A musím povedať že pri jednom aute ich máme štvrtý rok a okrem toho, že na sedáku vodiča je to jemne, ale fakt len jemne zvlnené (asi vyťahaná látka), sú ako nové. Jazdíme autom každodenne.
KEJKA
11.07.09,14:51
dakujem krásne, pomôže pri výbere.
ešte je materiál TEFLON - ten ponukaju na abena-stránke, ale zasa nemajú žinyl.
takže tie ponuky samozrejme nie je možne porovnavať, kedže nie je rovnaký materiál.
Ich prístup a ochota je zrejme rovnaká u oboch.
alfaekon
23.09.09,07:23
Ja som si dala ušiť od Autopoťahy s.r.o. a ich jednanie je neskutočné. Nič nesedelo, nemajú nové modely aút. Konateľka sa zatajuje, nikto kompetentný riešiť môj problém. Od tejto firmy RUKY PREČ!
petmar
30.09.09,17:57
Vie niekto povedať skúsenosti s poťahni od ak-autopotahy.sk ?
Alebo kde majú - šijú dobré a primerane lacné poťahy ? Ď
ssdream
17.01.11,13:11
Ja som kupoval na Citroen C5 u Autopotahy s.r.o na potahy.sk Inac, vybral som original latku, peknu cierno-striebornu. Povedali, ze montaz neponukaju, tak som sa s tym doma pohral taku hodku a bolo to. Mal som to na dobierku uz za 3 dni. radsej zaplatim viac ako mat smejd z hypermarketu.
Sliedič
03.08.13,10:31
Neoplatí sa mať poťahy. Vytepovanie sedadiel raz za rok za 20 eur a máš ich znova ako nové.
lujza.j
03.08.13,11:26
Neoplatí sa mať poťahy. Vytepovanie sedadiel raz za rok za 20 eur a máš ich znova ako nové.
jedna vec je spina druhá napr. prepálenie od cigy....poťah neprežije, ale sedadlo zväčša áno.....poťahy sa šupnú do práčky ako treba......