damati
04.04.08,18:27
Ak sa vám podarilo vypestovať rastlinu z kôstky avokáda, tak poraďte akú potrebuje starostlivosť. Ďakujem.:cool:
OS BA V
07.04.08,13:19
ahojček - kôstku od avokáda som najprv (asi 2 týždne dala do vody, kde kôstka praskla a vyhnala malý výhonok) potom som ju zasadila asi 2/3 do zeminy. Po mesiaci narástla cca 30 cm, zrezala som ju aby stonka zosilnela a teraz čakám čo bude, ale
vyzerá to nádejne - keď vypestujem nebodaj dajaké plody ozvem sa - Zuzka.
Modroocko
09.04.08,12:26
Avokádo je typické tým, že mu dlho trvá, kým vyklíči. Hlavne je treba trpezlivosť. Ja som kôstku najprv zasadila do kvetináča, pravidelne zalievala, denne kontrolovala a čakala. Potom ma to prestalo baviť, vyložila som kvetináč na balkón a prestala som si ho všímať. A čuduj sa svete, jedného dňa som spozorovala, že sa hlina akosi nadvihla.:)
Potom to už išlo rýchlejšie, ale musím povedať, že ten celkový vzhľad avokáda mne osobne akosi nevonia.:confused: Je to taká dlhá stonka (hádam aj 30 cm) a na jej konci je chumáč listov. Tak som teraz objednala jednu bugenvileu a zasadím ju ku avokádu, aby tú prázdnu stonku obmotala.
VladoaKatka
09.04.08,14:16
Vypestovanie nejakej rastliny z kôstky trvá vždy dlho, niekedy aj mesiace. Avokádo neni výnimkou, my sme takto vypestovali už mande a rovnaké je to aj s orechami.
Modroocko
29.04.08,07:12
Nakoniec som trošku zmenila popínavú kvetinu a miesto bugenviley som použila dipladéniu. Myslím, že podmienky pre ich rast sú dosť podobné. Zatiaľ to vyzerá celkom zaujímavo. Ako malá sestra pri veľkom bračekovi :-)
BXLmiami
25.02.12,08:12
Ako vyzerajú Vaše Avokáda?
wabi
01.03.12,11:07
ahojček - kôstku od avokáda som najprv (asi 2 týždne dala do vody, kde kôstka praskla a vyhnala malý výhonok) potom som ju zasadila asi 2/3 do zeminy. Po mesiaci narástla cca 30 cm, zrezala som ju aby stonka zosilnela a teraz čakám čo bude, ale
vyzerá to nádejne - keď vypestujem nebodaj dajaké plody ozvem sa - Zuzka.

Ak by niekto vypestoval v bežných bytových podmienkach a to aj pri najlepšej možnej starostlivosti na avokáde plody, rovnalo by sa to zázraku...
Sú to veľké tropické stromy a hoci sú údajne sorty, ktoré v náhorných plošinách mexika vydržia aj drobné mrazíky u nás je na ne prizima a v bytoch je málo miesta na veľký strom a podmienky nie sú ideálne. Veľký vykurovaný skleník je drahá záležitosť a kvôli niekoľkým neistým plodom avokáda to fakt nestojí za to...
Veď existujú druhy, kde to má význam a plodov a radosti z nich sa dočkáte s istotou, tak prečo márniť čas a energiu so semenami Avokáda...
Samozrejme keď niekto má dobrý pocit, že má za oknom zelenú izbovku avokádo, ktorá síce nikdy nezarodí ale nevadí, tak prečo nie...
2009
21.05.12,09:38
veronikasad
21.05.12,09:40
2009, zrovna mám jednu kôstku doma a rozmýšlam čo s ňou. Ako dlho trvalo vyklíčenie tej tvojej ?
2009
21.05.12,09:44
2 mesiace približne. Boli dve ujala sa iba jedna. Problém bude v tom, že je z obchodu a zrelo doma.
2009
24.05.12,06:29