editasara
05.04.08,16:11
Milí poraďáci! Som nováčik a mám takýto problém. V roku 1995 som začala pracovať v banke ako klientsky pracovník + iné veci, čo nám postupne pridávali. V r. 2001 som nastúpila na materskú dovolenku, mám syna vo veku 7r., 6r. a dcérku, ktorá bude mať onedlho 3 roky. Mám informácie od zamestnávateľa, že budem nadbytočná, navrhuje mi rozviazať prac.pomer dohodou + "odmena" 2-mesačná. Pritom mám odpracovaných viac ako 5 rokov, pri výpovedi by som mala nárok na 3 mes. odstupné. ALE. Bola som sa informovať na úrade práce, či budem mať nárok aj na podporu - a vraj nemajú mi ju z čoho vypočítať. Ostala som v šoku, lebo som koketovala s myšlienkou, že začnem v niečom možno sama - s 3 malými deťmi si ťažko nájdem novú prácu - ale potrebovala by som na začiatok príspevok na podnikanie z ÚP - tam je podmienka byť nezamestnaný 4 mesiace. Je to začarovaný kruh - a ja teraz neviem, čo mám robiť a čo bude pre mňa najlepšie aj z hľadiska odvodov. Vôbec netuším, či sa mi tých 7 rokov vôbec ráta do dôchodku, ako to bude s odvodami, ked budem na úrade práce, alebo mám trvať na tom, aby ma zamestnal bývalý zamestnávateľ? On veľmi nechce, ale vraj ked som na rodičovskom, tak mi nemôže dať výpoveď.
K PODNIKANIU - manžel má po starých rodičoch malý domček so záhradou v našej dedine. Vlastníkom je on, o podnikaní nechce ani počuť. Ja som uvažovala zriadiť tam nejakú herňu pre deti - nechcem zbohatnúť, iba "prežiť" a popri tom sa postarať aj o svoje deti. Ako sa to dá vysporiadať - účtovne atď? Aby nás to nezruinovalo - čítala som o výhodách s.r.o.- možno by to bola jedna možnosť. Neviete ma posunúť v úvahách ďalej???:confused: