mamina h.
05.04.08,18:35
zaujimalo by ma, ake percento ludi na porade, je zastancami tej ktorej moznosti pri stavbe svojho byvania:

1 - som za katalogovy dom
2 - nemusi to byt katalogovy dom, ale rozhodne som za pernikovu chalupku (v pripade potreby mozem vysvetlit)
3 - som pristupny sucasnym trendom v architekture a stavebnictve, ktorych je na slovensku zalostne malo

pripajam statistiku, pekny vikend :)
tom_NR
05.04.08,17:17
Ak môžem, poprosím o vysvetlenie bodu 2, pretože zatiaľ som jednoznačne vylúčil ostatné. Ale tipujem, že to bude klasika v podobe napr. sedlovej strechy...?
mamina h.
05.04.08,17:36
Ak môžem, poprosím o vysvetlenie bodu 2, pretože zatiaľ som jednoznačne vylúčil ostatné. Ale tipujem, že to bude klasika v podobe napr. sedlovej strechy...?

myslim tym vacsinu rod. domov, ktore sa na slovensku teraz stavaju: sedlova strecha (vacsinou cervena), muskaty v okne :), okna pripadne aj dvere s oblucikmi, ved to poznate, nie?
AndrejG
05.04.08,17:46
Sice sa u nas stavia stale vela klasiky, ale postupne vidavat aj pekne moderne stavby, co je dobre. Ked si zoberieme niektore tradicne krajiny zap. Europy, tam som moderne domy nevidel vobec, v takom Holandsku, Anglicku, atd...ale nebol som vsade, tak nechcem hodnotit. Ale mam taky pocit, ze sme otvorenejsi novym trendom, stara Europa mi pripada cela taka prispata.
tom_NR
05.04.08,19:07
No jasné, takže som za bod 2. Osvedčená "kvalita", ktorá sa ušije na mieru. Súčasná architektúra mi nič nehovorí; dnes tu je a zajtra už nemusí (hlavne ako sledujem tie nové polyfunkcie a bizhnis centrá... :(
mlaco
05.04.08,19:17
3 - som pristupny sucasnym trendom v architekture a stavebnictve, ktorych je na slovensku zalostne malo

Treba vysvetlit....

Do tohto spadaju podla teba len nizkoenergeticke kocky, alebo aj individualny projekt so sedlovou strechou ale nie cervenou ani s oblukami?
AndrejG
05.04.08,19:58
Treba vysvetlit....

Do tohto spadaju podla teba len nizkoenergeticke kocky, alebo aj individualny projekt so sedlovou strechou ale nie cervenou ani s oblukami?

Pre mna je moderny(a krasny) aj takyto.
http://drevodom.tag.sk/
Aj ked ma sikmu strechu a "beznu" krytinu, v tomto pripade ranillu.
mamina h.
05.04.08,20:11
Treba vysvetlit....

Do tohto spadaju podla teba len nizkoenergeticke kocky, alebo aj individualny projekt so sedlovou strechou ale nie cervenou ani s oblukami?

kategoria 3 nie su len kocky (ci uz nizkoenergeticke alebo nie) :)
Ninna
06.04.08,13:25
zaujimalo by ma, ake percento ludi na porade, je zastancami tej ktorej moznosti pri stavbe svojho byvania:

1 - som za katalogovy dom
2 - nemusi to byt katalogovy dom, ale rozhodne som za pernikovu chalupku (v pripade potreby mozem vysvetlit)
3 - som pristupny sucasnym trendom v architekture a stavebnictve, ktorych je na slovensku zalostne malo

pripajam statistiku, pekny vikend :)
pridávam štatistiku som za bod 1/;)
hanka kralova
06.04.08,14:49
1 - som za katalogovy dom
2 - nemusi to byt katalogovy dom, ale rozhodne som za pernikovu chalupku (v pripade potreby mozem vysvetlit)
3 - som pristupny sucasnym trendom v architekture a stavebnictve, ktorych je na slovensku zalostne malo
som za 3, uz som to tu niekde pisala, ze nerozumiem preco ludia kupuju novodobe pocitace, jazdia na modernych autach, ale domy si stavaju ako pred 100-200 rokmi, ved predsa jazdi z vas niekto do prace na koni?

na druhej strane som si vedoma, ze sucasna moderna arch. na slovensku je v zalostnom stave, vo velkej miere je robia "reklamu" zli architekti, kazdopadne hlasujem za 3 :cool:
elenalen
06.04.08,17:16
3