lsulekova
30.03.05,13:01
Prosím Vás môžem dať HBO do nákladov? Dá sa to vôbec nejako zdôvodniť pre daňovákov?

* sme firma ktorá sa zaoberá údržbou centier (nákupných, bankových,...)

:confused: :D
Sefcikova
30.03.05,11:47
a to ako ? vaši zamestnanci upratujú nákupné centrum a pritom pozerajú HBO ?

odpoveď - nie
lsulekova
30.03.05,12:07
a to ako ? vaši zamestnanci upratujú nákupné centrum a pritom pozerajú HBO ?

odpoveď - nie
nie. TV spolu s kablovkou a internetom je v kancelarii, v administrativnom centre. Moj nadriadeny ma s tym stale otravuje, ze urcite existuje nejaka strbinka akoby som to mohla do tych nakladov dat. Tak sa informujem, ci som nahodou predsa len na nieco nezabudla.;)
anka1
30.03.05,12:51
nie. TV spolu s kablovkou a internetom je v kancelarii, v administrativnom centre. Moj nadriadeny ma s tym stale otravuje, ze urcite existuje nejaka strbinka akoby som to mohla do tych nakladov dat. Tak sa informujem, ci som nahodou predsa len na nieco nezabudla.;)
Určite nie! Neviem ako to chce tvoj sef obhajovat?
Sefcikova
30.03.05,12:56
pokiaľ viem tak internet cez káblovku sa dá dať aj samostatne, bez toho aby musel mať TV programy a HBO (no tak to už vôbec nie)

zaúčtuj internet do nákladov a FA za telku a HBO dávaj ako náklad neovplyvňujúci ZD - na konci roka - pripočítateľňá položka

pokiaľ si pán konateľ pred daňovákmi obháji prečo musí mať v nákladoch "telku" a HBO, tak nech si ju má, ošetri si to však písomne, aby po čase nechcel po tebe náhradu ak dostane zvýšenie dane a pokutu
evina
30.03.05,12:59
Určite nie, ale teraz sa bavím sama na sebe lebo na prvý moment som vôbec nepochopila, že by to mala byť TV, začala som rozmýšľať čo to je - hrubý neviem čo obežný........http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifmajetok , vidno, že je vysoký dátum
lsulekova
30.03.05,13:04
Ja som mu vravela, že jednoducho HBO nie! Je to pri našej firme absolútne non sense, ale vraj sa mám ešte poradiť, atď. atď. A tak sa radím. Viem, že 30.03. máte všetci roboty až nad hlavu, ale už som z neho začala byť sama vedľa. Nevedela som či ja som už blbá, alebo čo.

A tak Vám všetkým ďakujem.