fachman
06.04.08,11:50
Poprosím oradu,preinštaloval som Windows,stiahol player 11 v slovenčine,nechce prehrať zvuk z dvd filmu,cez dvd x player to ide,kde je problém? Ďakujem.
Stevo5
06.04.08,10:26
Máš viac možností:
1.- Inštalácia WMP11 prebehla správne? Asocioval si s ním všetky prípony audio a video ktoré potrebuješ?
2.- Máš nainštalovaný niektorý balík kodekov - CCCP, FFDshow, K-lite codec pack a pod. ...? Ak nie, inštaluj hociktorý, ale len jeden.
3.- Skús použiť prehrávač ktorý má už väčšinu potrebných kodekov v sebe (napr. Gomplayer).

Balíky kodekov stiahneš napr. tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=kodeky
fachman
06.04.08,11:30
Ďakujem poprobujem niečo.
fachman
06.04.08,13:11
Skúsil som Gom player,pýta si find coder,stade mi ponúklo Dix bundle,nejde zvuk,nainštaloval som aj Codec pask all in ...,a zvuk nejde ani playeri 11 ani gom playeri? Tak neviem.
fachman
06.04.08,14:14
Dal som dané preč,a nainštaloval som K-lite codec pack,vznikol nový prehrávač-DVD media player clasic,ten funguje,no a windows player 11-ide už zvuk,ale okoby obraz niekedy trhlo v pohybe.
sthruska
07.04.08,05:12
windows player 11 je odobrý na hudbu (čo sa týka zvuku), ale už nie na video. Upozorňujem, že sa poza chrbát stále trepe na internet.
bepo
07.04.08,05:28
Poprosím oradu,preinštaloval som Windows,stiahol player 11 v slovenčine,nechce prehrať zvuk z dvd filmu,cez dvd x player to ide,kde je problém? Ďakujem.
Problém je v používaní Windows media player, začni používať iné prehrávače ;)
omega2.0
07.04.08,06:10
Neodporucam pouzivat Media Player od mrkvosoftu.
Moje odporucanie je KMPlayer , ktory prehrava vsetko ,aj image subory, zip a dokonca aj poskodene videa a vystaci si so svojimi internymi kodekmi.
Skuste si to.
fachman
07.04.08,13:32
Skúsil som KMP Player 2.9.3 ,páči sa mi,zatial to ide. Neinštaluje sa?Vďaka.
diry
07.04.08,14:21
Najlepší prehrávač, ktorý ma nikdy nesklamal-prehral aj poškodené súbory je VLC media player zo stránky: http://www.videolan.org/
Labut
07.04.08,14:41
Prosim Vas,
mne tiez preinstalovali Windows a teraz mi nejde zvuk na skype,ked dam
skusobny test skype ,vypisuje mi, ze mam stiseny mikrofon.Uz som nastavila
v Souns,Speech,and Audio Devices vsetko naplno a nic. Ja druhu stranu
pocujem, ale mna nepocut.Poradte.Dik.:(
diry
07.04.08,15:17
Skús štart-ovládacie panely-zvuky a zvukové zariadenia-na záložke hlas spusť test zariadení. Po tomto teste mi vždy zaplo mikrofón. Tiež mi to často na notebooku pri spustení Skype robí, ale týmto to vždy hneď odstránim.
Labut
07.04.08,17:56
Diry,
dakujem za radu,ale aj tak mi to nejde, mozno som to urobila zle,stale tam
mam peciarknuty mikrofon.Windows mam v anglictine, takze neviem.
Aj tak dakujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Chobot
08.04.08,07:02
Diry,
dakujem za radu,ale aj tak mi to nejde, mozno som to urobila zle,stale tam
mam peciarknuty mikrofon.Windows mam v anglictine, takze neviem.
Aj tak dakujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif

No ale potom musíš kliknúť na ten mikrofón a nastaviť hlasitosť!! Veď ty si si asi zapla MUTE...:confused:
Stefan2005
08.04.08,07:35
No osobne mám tiež problém so samostatným mikrofonom, a to najmä u integrovaných zvukových kariet NVidia na základnej doske (z 5 prípadov iba v jednom sa mi podarilo ho oživiť cez in-put mikrofon! - ani na zadnom, ani na prednom vstupe). Pri samostatných zvukových kartách som nikdy nemal podobný problém. Možná bude problém niekde v tom, že ten obyčajný mikrofon sa neznáša s HD-Audio...

Čo sa Skype týka, po reinštalácii systému a samotného systému treba skontrolovať i zvukové nastavenia v Skype. Jednak zariadenia zvuku (väčšinou je to Windows default), ale podstatné pri problémoch je odstaviť možnosť, aby Skype mohol ovládať tieto zvukové zariadenia - on zvykne totiž vypnúť možnosť nastavenia hlasitosti mikrofonu...

Nakoniec problém s mikrofonom sa mi podarilo vyriešiť jednoducho tak, že som si zvolil mikrofon u z WEB kamery, a v Skype všetko krásne ide (ale z Realtek Audio ani za svet).
Stevo5
08.04.08,08:58
No osobne mám tiež problém so samostatným mikrofonom, a to najmä u integrovaných zvukových kariet NVidia na základnej doske (z 5 prípadov iba v jednom sa mi podarilo ho oživiť cez in-put mikrofon! - ani na zadnom, ani na prednom vstupe). Pri samostatných zvukových kartách som nikdy nemal podobný problém. Možná bude problém niekde v tom, že ten obyčajný mikrofon sa neznáša s HD-Audio...

Čo sa Skype týka, po reinštalácii systému a samotného systému treba skontrolovať i zvukové nastavenia v Skype. Jednak zariadenia zvuku (väčšinou je to Windows default), ale podstatné pri problémoch je odstaviť možnosť, aby Skype mohol ovládať tieto zvukové zariadenia - on zvykne totiž vypnúť možnosť nastavenia hlasitosti mikrofonu...

Nakoniec problém s mikrofonom sa mi podarilo vyriešiť jednoducho tak, že som si zvolil mikrofon u z WEB kamery, a v Skype všetko krásne ide (ale z Realtek Audio ani za svet).

No neviem, ja mám MB M2A-VM od ASUS s integr. zvuk. kartou REALTEK a používam audio (ale len stereo), aj mikrofón na prednom aj zadnom paneli bez problémov. A je dokonca citlivejší ako mikrofón ktorý som mal na staršom PC na samostatnej zvuk. karte. Ovládače som si ale stiahol najnovšie rovno zo stránky matičnej dosky a nie len REALTEK - hoci aj tie by mali fungovať. (WinXP)

A pre FACHMANa - musíš mať v systéme trochu miš-maš z toho inštalovania rôznych kodekov a prehrávačov. Nie je dobre ak je v systéme nainštalovaných viac rovnakých kodekov. Potom niekedy nejde prehrať ani to, čo by inak šlo bez problémov - kodeky sa nevedia "dohodnúť".
Bolo by dobre keď sa už rozhodneš v čom budeš prehrávať, prečistiť trochu systém, odinštalovať nepotebné (nadbytočné) kodeky. Najlepšie úplne všetky, a nainštalovať si niektorý - ale len jeden - kompletný balík - napr. ten K-lite codec pack.
All in 1 nedoporučujem, jeho podpora sa zastavila a je už trochu "starší".

Mal by si rozlišovať dva spôsoby prehrávania v PC:
1.- Prehrávanie v prehrávačoch ktoré si vystačia s kodekmi ktoré majú v sebe (Gomplayer, FLV player ...)
2.- Prehrávanie v ostatných prehrávačoch - kedy sa systém rozhoduje sám ktorým kodekom čo otvorí (ak ho má v systéme nainštalovaný), ak nie tak si ho "pýta" - čo ale spoľahlivo ošetruje inštalácia "balíka kodekov".

Ak v systéme máš príslušné kodeky je vlastne potom jedno v akom prehrávači si video alebo audio spustíš, vyberieš si taký, ktorý ti najlepšie vyhovuje, prípadne sa ti páči jeho vzhľad alebo funkcie a nie taký "v ktorom to ide". Musí to ísť vždy, ak to ide v jednom prehrávači tak aj v iných by nemal byť problém. Ak to nejde, tak je chyba len medzi klávesnicou a stoličkou - bez urážky.
Len toľko na objasnenie.