Leggy
06.04.08,14:15
V skole sa usporaduval voleybalovy zapas,ktory bol nepovinny.Nas triedny ucitel nas tam prihlasil sam od seba,pritom sa vsak odvolal na dve moje spoluziacky,ktore vsak o tom nic nevedia,ze by sa o takej teme vobec bavili.Nikto z nas teda nesiel hrat,kedze to bolo dobrovolne,nikto nas nemal preco nutit.Samozrejme nas triedny-mimochodom odusevneny sportovec,sa nahneval a nase telesne budu vyzerat po tomto nevydarenom ,,zapase,, asi takto-sprisnena gymnastika,nove normy,prisnejsie znamkovanie,nove prvky,budeme cvicit aj keby sme mali zomierat a neakceptuje zenske problemy,mozme sa vraj aj po zemi plazit ajtak vzdy budeme cvicit vsetky do jedneho.Dost ma to nastvalo a telesnu mi znechutil este viac.Konal vobec spravne?
kukučka
06.04.08,13:06
Asi vás nenútil, keď ste tam nešli...reprezentácia školy, nič?
Druhá téma o tel. výchove a nechuti k nej. My sme boli za telesnú vďační, okrem pohybu sme sa mohli aj zabaviť, hoci tiež nie každému všetko išlo, nerobila sa z toho tragédia. Máte to zadarmo, o pár rôčkov sa budete dobrovoľne trápiť po fitkách a platiť za možnosť cvičiť. Toľko môj názor.
Leggy
06.04.08,13:10
Nepisem o nechuti k telesnej,hlavny problem je to,ze teoreticky sme vsetci potrestany za nieco nepovinne,co sme vobec nemuseli robit.Ja som nesla hrat napriklad kvoli tomu,ze som si potrebovala opravit urcite znamky,spoluziacka sa necitila dobre,dalsia cast triedy k telesnej nema velmi blizko,samozrejme vacsinou sa vzdy dava za pravdu ucitelovi...
kukučka
06.04.08,13:27
to vieš, stará baba :D Na tvojom mieste by som to možno tiež ofrfľala, ale prežijete, hlavne že ste zdravé :)
Leggy
06.04.08,14:33
Neviem ci si uz skusala cvicit gymnastiku alebo rozne formy cvicenia ked mas svoje dni ale mozem povedat,ze to je utrpenie :( a on nam to nebude akceptovat,alebo budes mat migrenu alebo proste zly den,bude ti zle a ziadna vyhovorka neplati,vtedy si skus zacvicit a spomen si na mna,ze som mala pravdu.
tetrisss
06.04.08,14:36
Ucitel urcite nekonal spravne, ked vas prihlasil bez dohody, ale ked uz sa tak stalo, ani od vas to nebolo pekne, ze ste nesli. Predstav si ho, ako sa tam citil bez mansaftu, super, ze. Ani sa necudujem, ze vam to trocha osoli, neboj jeho to prejde.
tetrisss
06.04.08,14:38
Leggy, neviem kolko mas rokov, ale toto neberiem, ja uz mam po 50 tke a chodim na aerobic a cvicim vzdy dvakrat do tyzdna a mozem ti povedat, ze ak ma volaco boli, tak po cviceni prestane. Cvicim aj ked mam svoje dni, baby, nebudte rozmaznane.
Leggy
06.04.08,16:13
Leggy, neviem kolko mas rokov, ale toto neberiem, ja uz mam po 50 tke a chodim na aerobic a cvicim vzdy dvakrat do tyzdna a mozem ti povedat, ze ak ma volaco boli, tak po cviceni prestane. Cvicim aj ked mam svoje dni, baby, nebudte rozmaznane.
cvicis to co ta bavi
olio
06.04.08,17:06
V skole sa usporaduval voleybalovy zapas,ktory bol nepovinny.Nas triedny ucitel nas tam prihlasil sam od seba,pritom sa vsak odvolal na dve moje spoluziacky,ktore vsak o tom nic nevedia,ze by sa o takej teme vobec bavili.Nikto z nas teda nesiel hrat,kedze to bolo dobrovolne,nikto nas nemal preco nutit.Samozrejme nas triedny-mimochodom odusevneny sportovec,sa nahneval a nase telesne budu vyzerat po tomto nevydarenom ,,zapase,, asi takto-sprisnena gymnastika,nove normy,prisnejsie znamkovanie,nove prvky,budeme cvicit aj keby sme mali zomierat a neakceptuje zenske problemy,mozme sa vraj aj po zemi plazit ajtak vzdy budeme cvicit vsetky do jedneho.Dost ma to nastvalo a telesnu mi znechutil este viac.Konal vobec spravne?
Ahoj,
posielam Tebe, aj Tvojmu učiteľovi desatoro, nad ktorým by ste sa mali obe strany zamyslieť:
Desatoro pre žiaka
1. Som tvoj učiteľ, na tom nič nezmeníš!
2. Nevyslovuj často moje meno, lebo čert nikdy nespí!
3. Pamätaj, že každy deň v škole je úžasným zážitkom! (pre nás oboch)
4. Cti si ma, a keď hundreš, tak len potichu, aby som to nepočul!
5. Nekradni mi úsmev, lebo nie je nič horšie ako nevrlý učiteľ!
6. Nenič mi nervy, lebo keď sa nahnevám, nevyzerám bohvieako príjemne!
7. Pamätaj, že v slovnom súboji so mnou nevyhráš, preto mi nikdy neskáč do reči!
8. Pri písomkách odpisuj tak, aby som ťa nenachytal, inak neručím za výsledok!
9. Nekopíruj moje chyby – aj ja som len človek!
10. Teš sa na budúcnosť, možno raz budeme kolegovia a dobrí priatelia!
Vaši učitelia
Desatoro pre učiteľa
1. Som váš žiak. Iba váš žiak!
2. Chcem mať rád školu, pomôžte mi v tom!
3. Okrem priezviska mám aj krstné meno!
4. Moja hlava je ako litrová fľaša. Viac ako liter sa do nej nezmestí. Neprelievajte!
5. Som oheň i voda. Raz vzplaniem, inokedy plávam!
6. Ako každý človek i ja mám právo na dobrý i zlý deň!
7. Neobľubujem všetky predmety – odpusťte mi to!
8. Neznášam skúšanie pred tabuľou, potia sa mi ruky, červenajú uši!
9. Mám dušu i srdce! Všimli ste si?
10. Hľadám si vzory. Nechceli by ste to byť práve vy, páni učitelia?

Vaši žiaci

Autorom je môj bývalý učiteľ, na ktorého aj po 26-tich rokoch rada spomínam.
Ofélia
06.04.08,17:40
Ja keď som mala od 10 do 15, bože týrali sme učiteľa lebo sme boli stále v teplákoch akože máme svoje dni.....:):), nič mu nevadilo ani to že som bola po PN, 1500m som musela bežať, alebo aj celú hodinu.... športovala som všetko čo sa dalo, plávannie, volejbal, basketbal, beh na 50, hod oštepom, guľou neskôr aj disk :( s donútenia a ešte som bola vďačná učitelovi že som sa ulievala z hodín, lebo trenovať sa muselo? Keď som prišla zo školy tak neboli PC, zase som behala, bycikel, korčule, sánky.
Dnes na to spomínam s :) aj na učiteľa a keď som ho stretla po 15 rokoch ihneď ma spoznal aj po mene....... Baby baby také mladé a lenivé, čo budete hovoriť keď budete mať deti a budete musieť zvládať väčší zhon, myslím 24 hodinový a nieto v škole 2 x do týždňa telesná po 45 min!
Nika
06.04.08,17:51
Neviem ci si uz skusala cvicit gymnastiku alebo rozne formy cvicenia ked mas svoje dni ale mozem povedat,ze to je utrpenie :( a on nam to nebude akceptovat,alebo budes mat migrenu alebo proste zly den,bude ti zle a ziadna vyhovorka neplati,vtedy si skus zacvicit a spomen si na mna,ze som mala pravdu.

a vieš, že práve pohyb je najlepší na "svoje dni" ? Mám to odskúšané..:)
Leggy
07.04.08,03:34
Ja keď som mala od 10 do 15, bože týrali sme učiteľa lebo sme boli stále v teplákoch akože máme svoje dni.....:):), nič mu nevadilo ani to že som bola po PN, 1500m som musela bežať, alebo aj celú hodinu.... športovala som všetko čo sa dalo, plávannie, volejbal, basketbal, beh na 50, hod oštepom, guľou neskôr aj disk :( s donútenia a ešte som bola vďačná učitelovi že som sa ulievala z hodín, lebo trenovať sa muselo? Keď som prišla zo školy tak neboli PC, zase som behala, bycikel, korčule, sánky.
Dnes na to spomínam s :) aj na učiteľa a keď som ho stretla po 15 rokoch ihneď ma spoznal aj po mene....... Baby baby také mladé a lenivé, čo budete hovoriť keď budete mať deti a budete musieť zvládať väčší zhon, myslím 24 hodinový a nieto v škole 2 x do týždňa telesná po 45 min!
Sportujem kazdy den,nieje to o lenivosti.
Barbara
07.04.08,03:54
ozaj nič v zlom, ale ste mu mohli povedať, že tam nepôjdete a on by bol zohnal druhých, ktorí by tam radosťou išli.
podľa mňa to bolo od Vás nefér, že ste mu to nepovedali, že tam nepôjdete, takže to beriem, že Vás chce potrestať a právom. mali ste mu to povedať, že nepôjdete hrať a bolo by to fér mu to povedať, Vy ste sa k nemu zachovali nefér a teraz sa Vám nepáči, ako sa správa voči Vám. nejako to musí dať najavo, že ste sa nepekne zachovali.;)
Leggy
07.04.08,11:43
ozaj nič v zlom, ale ste mu mohli povedať, že tam nepôjdete a on by bol zohnal druhých, ktorí by tam radosťou išli.
podľa mňa to bolo od Vás nefér, že ste mu to nepovedali, že tam nepôjdete, takže to beriem, že Vás chce potrestať a právom. mali ste mu to povedať, že nepôjdete hrať a bolo by to fér mu to povedať, Vy ste sa k nemu zachovali nefér a teraz sa Vám nepáči, ako sa správa voči Vám. nejako to musí dať najavo, že ste sa nepekne zachovali.;)
dozvedeli sme sa to v den toho zapasu od neho to bolo este viac nefer,ze sa ani nikoho nic nespytal,mame uz svoje roky,ak by sme tam chceli ist,prihlasime sa sami.
Viera Klimentová
27.05.08,09:38
Viem, čo to je, aj aké to je v prípade "našich dní" , hoci to mám už dávno za sebou, veľmi dobre si ich pamätám. Ale dám ti jednu radu. Tvoja lekárka môže napísať potvrdenie, že nie je vhodné zaťažovať organizmus počas "tvojich dní" väčšou námahou. Pán učiteľ to musí 1 x v mesiaci rešpektovať.
iriska
27.05.08,17:26
poznám to - argument, že máme už svoje (pubertálne) roky a keby sme chceli tak sa prihlásime, neobstojí. niekomu to trvá aj do 50tky, že to čo povie iný (podľa neho nezaujímavý človek) všetko odignorujem, odmietnem alebo zmením, alebo ešte lepšie - pomstím sa mu za to. On možno len chcel byť kreatívny, urobil niečo nad rámec svojich povinností, chcel vás k niečomu nadchnúť a vy ste sa na neho jednoducho vy... Len preto, že sa vám nechcelo. poznám to, keď chcem náš pracovný kolektív motivovať k nejakej činnosti a jeden začne že je to trápne a také niečo on robiť nebude a jeho úzky okruh kolegov začne tiež, aby náhodou neboli iní a už je to tu. Keď niečo od niekoho potrebujem hneď je strašne chorý, nevládze na chrbticu, má svoje dni, práve musí niekde odbehnúť alebo mu umrela babka - to poznáme, každá banalita je vtedy dobrá ako výhovorka. Keď to proste nemáš ako prioritu, tak použiješ všetky možné prostriedky, aby si sa tomu vyhla. Pamätaj na to, keď budeš ty niečo od niekoho potrebovať.
michaela15
27.05.08,17:48
Z názorom že ak niečo bolí po cvičení prejde nesúhlasím učiteľ nekonal správne a telesná má svoje osnovy a musí sa prihliadať na schopnosti žiaka nemôžeme od žiaka s výškou143 cm žiadať aby preskočil 150cm telesná nie je o vrcholovom športe a mimoškolské súťaže sú pre tých ktorý na to majú chuť každý
sme dobrý v niečom inom. Na vašom mieste by som o vedení telesnej výchovy informovala riaditeľa školy.
svojar
27.05.08,18:10
Primešam sa tu ako chlap, pri telesnej všetko bolí, cvičiť nejde, ale na disko sa dá ísť, však sú na to aj v reklame vychvalované vložky.
tetrisss
27.05.08,18:20
Ja si myslim, ze Leggy uz od aprila na tu krivdu zabudla a ucitel im uz tiez odpustil:o.
michaela15
27.05.08,18:30
Nejde o to či sa dievčatám chce alebo nechce cvičiť ale o to že učiteľ nesmie ísť nad rámec schopností žiaka mám 37 a vdaka telesnej meriam 143cm bola som čistá jednotkárka no vždy veľmi drobná za komunistou bol takzvaný odznak zdatnosti v 5.triede podľa tabulky bolo treba preskočiť 150cm pritom som merala iba 110cm mala som solovú 3 z Tv a stres spôsobil že som prestala úplne rásť šťastím bolo že mám starých rodičou v Nemecku a vozili mi rastový hormon vdaka tomu mám 143
cm nie je dôležité či sa dievčatám chce cvičiť alebo či ich viac baví diskotéka ale psychická pohoda a radosť z pohybu
iriska
28.05.08,15:33
len na okraj - keby mňa v puberte niekto do niečoho nedokopal, tak ležím na gauči, mám depku, že nemám žiadnych kamarátov a 150 kíl. a teraz nemyslím len fyzickú aktivitu, ale aj napr. kariéru - tiež nevravím, že som ohromne úspešná, ale sama by som také rozhodnutia vtedy nespravila.