julinosms
06.04.08,14:34
Dobrý deň vospolok!Som tu nový a preto mi prepáčte,ak som sa celkom netrafil s témou do danej porady :)
Zaujímalo by ma ako je to s daňou z predaja motorového vozidla.Pokiaľ viem,tak je to oslobodené od dane,keď auto predávam raz za rok.Ale čo v takom prípade,že v priebehu roka vystriedam viacero aút?Ďakujem Vám vopred a želám príjemný deň!
betka
06.04.08,12:52
Niektorí radi meníme OA.
Pozriem sa na to z osobného pohľadu. Kúpim auto, predám. Ide o oslobodenie od dane podľa par.9

Ak nakupujem a predávam autá, bola by vhodná živnosť, pretože ide o podnikanie a sú splnené charakter. znaky podnikania. Predpokladám, že to robíte i preto, že dosiahnete zisk z predaja. Už by som uvažovala nad podnikaním.
Zita5
06.04.08,13:01
Ak predáte väčší počet áut v určitom roku , táto veta vo mne evokuje pocit , že MV sa predávajú za účelom dosiahnutia určitého zisku .
Môžete mi to vyvrátiť , rešpektujem Vás , ale píšem tak ako som pochopila Váš dotaz .

Pripúšťam , ak niekto kupuje ojazdené auto ako súkromná osoba a kúpa sa nevydarí z dôvodu poruchovosti , že sa bude snažiť pri zistení porúch toto MV predať a napr.zakúpiť ďalšie , ale pri väčšom počte je to nejasné a môže byť chápané aj ako dosiahnutie zisku .Čiže ešte tie dve autá by som brala , ale viacej nie .
julinosms
06.04.08,18:47
Ďakujem za reakcie.V žiadnom prípade sa nejedná o nejaké podnikanie,či dosiahnutie zisku.Motorizmus je len moja veľká záľuba a chcel by som vyskúšať viacej áut a porovnať si to,čo naštudujem v literatúre aj na vlasnej koži.Niekto chodí do krčmičky,ja si radšej ušetrím na benzín a vozím sa len tak pre radosť :)
Chcel som sa informovať len preto,aby som sa nedaj Bože nedostal do nejakého problému,lebo som niekde zachytil tú informáciu,ktorú som písal na začiatku témy.