kaskader222
06.04.08,18:02
Ahojte, prosím radu. Pri kontrole daňových dokladov sme zistili, že na faktúrach za nájomné nemáme uvádzané IČ DPH. Ako požiadať o vystavenie nových správnych s uvedeným údajom, keď firma už nesídli tam kde sídlila a je zrušená? :(
ladakosice
06.04.08,16:09
Nie je možné z týchto dokladov odpočítať DPH, je potrebné, ak ste podali daňové priznenie, podať dodatočné, inak Vám to daňo-
vá kontrola neuzná ako odpočet DPH.
HankaS
06.04.08,16:42
Ja mám skúsenosť takú, že môj audítor mi na faktúry kde nebolo uvedené IČ kázal do políčka IČ
dopísať naše IČO. Dopísala som ho na písacom stroji a nik mi to nevyhodil.
Ja by som to dopísala.
kaskader222
06.04.08,16:50
A môže sa to tam teda dopísať? Ja som z toho už na nervy :( neviem či mi bude schopná tá spoločnoť ešte vystaviť tie isté faktúry z doplneným IČ DPH. Zajtra to budem obtelefonovávať, je to dokonca od roku 2005, kedy sme sa stali platcami DPH. Nakoľko to robila účtovníčka, nevedeli sme, že jej to chýba. Musí na všetkých faktúrach, tlačivách, nájme byť uvedený tento údaj? Je to moc závažná vec pri daňovej kontrole? Ďakujem vopred za rady:(
HankaS
06.04.08,16:55
A na nájomnej zmluve to máte uvedené? Skús zavolať , čo ti povedia,
ale IČ DPH musí byť na všetkých dokladoch, je to podmienka na uplatnenie DPH a jedna z náležitostí dokladov. Málo kedy sa stane, že to na dokladoch chýba ale môže sa stať.
kaskader222
06.04.08,17:04
Ak sme sa stali platcami DPH je potrebné vlastne všade to nahlásiť.. myslím tým napríklad telefonnemu operatorovi, na najomnu zmluvu atď?
Milan Benka
06.04.08,17:21
Ak sme sa stali platcami DPH je potrebné vlastne všade to nahlásiť.. myslím tým napríklad telefonnemu operatorovi, na najomnu zmluvu atď?

Je to potrebné. Aby Vám vystavovali fa správne - uvedenie IČ DPH je podmienkou vzniku nároku na odpočet DPH.