layla
06.04.08,20:45
Ahojte! Neviem uz ako mam otcovi pomoct. cca pred dvoma tyzdnami mal priznaky chripky, isiel k lekarovi a ten mu predpisal antibiotika. Tie mu pomohli, ale len pri bolestiach hlavy, horucke atd. Jedine s cim sa doteraz trapi je, ze mu neustale tecie z nosa, alebo dokonca naopak - ma ho uplne upchaty. Minuly tyzden bol u lekara a ten povedal ze ma alergiu. Predpisal mu Zodac, ale ani ten mu nepomaha. Kvapky do nosa pouzival 1,5tyzdna ale musel ich vysadit, kvoli krvacaniu z nosa. Neviete mi poradit co s tym??? Za kazdu odpoved budem vdacna.
dancika
06.04.08,18:55
Na nadchu je super Olynth, ale ak to ma alergickeho povodu, tak nemusi zabrat, kazdopadne vsak pomoze. Na polinozu (sennu nadchu) sa do nosa pouziva napr. Alergodill.
layla
06.04.08,19:01
dakujem, a da sa kupit aj bez receptu???
kukučka
06.04.08,19:03
o alergii je tu toho dosť, daj si vyhľadať, okrem liekov v každom prípade vypnúť, oddychovať a jarné očistné kúry, čaje a tak podobne
petmar
06.04.08,19:06
Na takéto problémy používame naparovanie nad harmančekom - najlepšie ráno a večer, aspoň ráno.
dancika
06.04.08,19:06
dakujem, a da sa kupit aj bez receptu???

Olynth bez receptu, Alergodill je len na predpis, ak sa nemylim, treba sa spytat v lekarni.
layla
06.04.08,19:07
kukucka,len u neho je ten problem ze nemoze hocijake lieky, lebo je srdciar a diabetik. ale pozrem sa na to.

a skusali sme aj to naparovanie harmancekom
Rozalka
06.04.08,19:12
Nie na všetky typy nádchy je dobré naparovanie. Vlhko nie vždy pomôže. Skús ešte Muconasal (to sú streky do nosa).
layla
06.04.08,19:17
Rozalka, ten Muconasal skusal. z toho mu zacala tiect ta krv.
Reprografia
06.04.08,19:26
a čo tak skúsiť sa napariť nad horúcou vodou so soľou, najlepšie morskou soľou?
dancika
06.04.08,19:32
a čo tak skúsiť sa napariť nad horúcou vodou so soľou, najlepšie morskou soľou?

S morskou vodou je aj sprej do nosa - Sterimar, ten si mozu davat aj deti, moze pomoct. Tym urcite nic nepokazis.
Mne osobne zabral na nadchu Olynth za den, manzel je alergik, on si dava Alergodill a obcas aj Sterimar.
legolas
07.04.08,05:44
Ahojte! Neviem uz ako mam otcovi pomoct. cca pred dvoma tyzdnami mal priznaky chripky, isiel k lekarovi a ten mu predpisal antibiotika. Tie mu pomohli, ale len pri bolestiach hlavy, horucke atd. Jedine s cim sa doteraz trapi je, ze mu neustale tecie z nosa, alebo dokonca naopak - ma ho uplne upchaty. Minuly tyzden bol u lekara a ten povedal ze ma alergiu. Predpisal mu Zodac, ale ani ten mu nepomaha. Kvapky do nosa pouzival 1,5tyzdna ale musel ich vysadit, kvoli krvacaniu z nosa. Neviete mi poradit co
s tym??? Za kazdu odpoved budem vdacna.


Pekný deň, recept ktorý by mal pomôcť: 2lyžice harmančeka, 5 lyžíc výhonkov borovice /práve teraz rastú/ , 2 lyžice soli, 1 lyžicu sódy bycarbony , 1 lyžicu mäty. Povariť cca 10 min. ale sódu pridať až po varení inák by to vykypelo.Ihneď po tom naparovať a po naparovaní sa osúšiť a nahriať tvár soluxom cca15 min. . Robiť aspoň 3x denne. otcovi sa nos uvolní a tým aj predídete zápalu prínosných dutín ktoré sú sprievodným znakom po chrípke. Prajem rýchle uzdravenie.:)
BXLmiami
07.04.08,10:04
Otec má pravdepodobne alergiu a zrejme to časom prejde,ale dôležité je,aby mimo sezonu,vtedy ked už nebude mať ťažkosti,navštívil alergologa,testuje sa mimo alergickú sezonu.Nateraz by bolo dobré navštíviť krčiara,aby zmiernil opuch slizníc,lieky ako Alergodil,Cromobene,Livostin atd sú viazané na alergologa a krčného či očného,väčšinou sú to kortikoidy,takže sa s nimi veľmi nehrajte,aj ked sú to kvapky. :-DDD.Ako prvú pomoc si môže dať Sanorin Analergin,ale naozaj len na krátku dobu,sú to agresívne kvapky.Nakvapkajte na vatu a vypchajte mu nos.Celkove antihistaminiká typu Claritin alebo Zyrtec.A ozaj,naparovanie nad teplým alergický opuch slizníc zhorší.A už uplne ,,geniálne" je naparovanie nad bylinkami pri podozrení na trávovú alergiu.l
saska_1
07.04.08,12:09
Mne zabral Rhinocord, je to sprej do nosa ale je na recept a kedze je to kortikoid moc sa to neodporuca, ale mne po dvoch baleniach to zabralo a uz nemusim, resp. nepotrebujem...ja som alergicka na roztoče a vždy som sa rano budila s plnym nosom
Rozalka
07.04.08,16:53
Rozalka, ten Muconasal skusal. z toho mu zacala tiect ta krv.
To ma veľmi mrzí, chcela som ešte dopísať jeden roztok, nevedela som si spomenúť, ale už to tu niekto poradil: Sterimar, fakt je to vynikajúce (morská voda)
legolas
13.04.08,10:29
Otec má pravdepodobne alergiu a zrejme to časom prejde,ale dôležité je,aby mimo sezonu,vtedy ked už nebude mať ťažkosti,navštívil alergologa,testuje sa mimo alergickú sezonu.Nateraz by bolo dobré navštíviť krčiara,aby zmiernil opuch slizníc,lieky ako Alergodil,Cromobene,Livostin atd sú viazané na alergologa a krčného či očného,väčšinou sú to kortikoidy,takže sa s nimi veľmi nehrajte,aj ked sú to kvapky. :-DDD.Ako prvú pomoc si môže dať Sanorin Analergin,ale naozaj len na krátku dobu,sú to agresívne kvapky.Nakvapkajte na vatu a vypchajte mu nos.Celkove antihistaminiká typu Claritin alebo Zyrtec.A ozaj,naparovanie nad teplým alergický opuch slizníc zhorší.A už uplne ,,geniálne" je naparovanie nadbylinkami pri podozrení na trávovú alergiu.l

Prepáč, ale ale ako mohol obvodný lekár diagnostikovať u jej otca podozrenie na alergiu keď nie je odborníkom a pred tým ho liečil na chrípku? Apropo od Sanorinu sa stráca čuch. Ja som presvedčený, že naparovanie mu pomôže, je to osvedčený prostriedok na mne inak by mi už museli prebíjať nosné chrupavky lebo z toho upchatia sa mi vytvoril hnis v prinosných dutinách.
DanielaSL
13.04.08,10:47
Ak otec nemá zápal prínosových dutín , mohol by vyskúšať aj tento overený recept. Prevariť vodu, posoliť. Asi na kompótovú misku vody mokka lyžičku soli. Nechať vychladnúť na prijateľnú letnú teplotu. Potom do misky strčiť nos tak, aby si jednu dierku zapchal a druhou voľnou vdýchnuť vodu tak, aby stiekla cez nos . Opakovať niekoľkokrát oboma dierkami. Potom poriadne všetko vysmrkať, vypľuť . Robia to myslím jogíni. Ja som mala časté nádchy, ktoré trvali aj mesiac. Sanorin jediný mi zaberal, ale už som fakt bola na ňom závislá ...ináč som nebola schopná tie nádchy zvládnuť. Toto mi jediné pomohlo. Robím to aj preventívne v zime alebo v čase, keď sú rozšírené chrípky. Odvtedy nádchu mám veľmi zriedkavo a zvádam ju podstatne ľahšie a rýchlejšie. Ale ak ju už mám , tak používam Olynth.
cowboyka
14.04.08,05:37
Ahojte! Neviem uz ako mam otcovi pomoct. cca pred dvoma tyzdnami mal priznaky chripky, isiel k lekarovi a ten mu predpisal antibiotika. Tie mu pomohli, ale len pri bolestiach hlavy, horucke atd. Jedine s cim sa doteraz trapi je, ze mu neustale tecie z nosa, alebo dokonca naopak - ma ho uplne upchaty. Minuly tyzden bol u lekara a ten povedal ze ma alergiu. Predpisal mu Zodac, ale ani ten mu nepomaha. Kvapky do nosa pouzival 1,5tyzdna ale musel ich vysadit, kvoli krvacaniu z nosa. Neviete mi poradit co s tym??? Za kazdu odpoved budem vdacna.
bral mu lekár výter z nosa a hrdla na citlivosť, aby sa zistilo, či tam nemá nejaký vírus?
layla
14.04.08,08:01
bral mu lekár výter z nosa a hrdla na citlivosť, aby sa zistilo, či tam nemá nejaký vírus?

Nie nebral, dnes ide znova lekarovi tak uvidim co mu zase povie...
cowboyka
14.04.08,08:03
Nie nebral, dnes ide znova lekarovi tak uvidim co mu zase povie...
jednoznačne urobiť výtery, potom sa uvidí, či je to alergia alebo to má za následky nejaká bakteriálna príčina - držím palce
layla
22.04.08,11:35
tak nakoniec sa zistilo, ze je to alergia na psov.
cowboyka
22.04.08,11:36
tak nakoniec sa zistilo, ze je to alergia na psov.
no vidíš a problém je na svete