ebbie88
06.04.08,20:45
mam problém s reklamáciou botasiek značky adidas (1790SK), ktoré som bol reklamovať.Oni mi reklamáciu uznali, no vrátenie peňazí nepripadá v úvahy(podľa nich).Namiesto toho si mám vybrať iný tovar. Avšak mne sa žiaden iný tovar nepáči a to tam chodím už mesiac. Posledné 2 týždne sa domáham vrátenia peňazí, ale oni to vôbec neakceptujú a peniaze mi nechcú vrátiť.
Je nejaký paragraf/zákon ohľadom vrátenia peňazí za reklamovaný tovar, na ktorý sa môžem odvolať?
Fabiana
09.04.08,07:53
mam problém s reklamáciou botasiek značky adidas (1790SK), ktoré som bol reklamovať.Oni mi reklamáciu uznali, no vrátenie peňazí nepripadá v úvahy(podľa nich).Namiesto toho si mám vybrať iný tovar. Avšak mne sa žiaden iný tovar nepáči a to tam chodím už mesiac. Posledné 2 týždne sa domáham vrátenia peňazí, ale oni to vôbec neakceptujú a peniaze mi nechcú vrátiť.
Je nejaký paragraf/zákon ohľadom vrátenia peňazí za reklamovaný tovar, na ktorý sa môžem odvolať?

Možno Ti pomôže táto diskusia: Reklamačný poriadok (http://www.porada.sk/t23033-reklamacny-poriadok.html)
VladoaKatka
09.04.08,08:54
Máme tu viac tém na reklamácie. Skus tieto, tam nájdeš aj zákon aj vysvetlenia:

http://www.porada.sk/t56207-co-hovorite-na-novy-zakon-na-ochranu-spotrebitela.html

Ak zadáš do vyhľadávača : reklamácie
nájdeš viac tém.
betka631
09.04.08,09:11
VladoaKatka
09.04.08,09:29
Možno pomôže:

http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9

Na túto stránku by som sa nespoliehala, nakoľko posledné novinky sú z 09/2006 a tvrdeniami sa neopierajú o zákon č.250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa. Stránka je veľmi neaktuálna a môže byť zavádzajúca.
azla
09.04.08,09:38
mam problém s reklamáciou botasiek značky adidas (1790SK), ktoré som bol reklamovať.Oni mi reklamáciu uznali, no vrátenie peňazí nepripadá v úvahy(podľa nich).Namiesto toho si mám vybrať iný tovar. Avšak mne sa žiaden iný tovar nepáči a to tam chodím už mesiac. Posledné 2 týždne sa domáham vrátenia peňazí, ale oni to vôbec neakceptujú a peniaze mi nechcú vrátiť.
Je nejaký paragraf/zákon ohľadom vrátenia peňazí za reklamovaný tovar, na
ktorý sa môžem odvolať?

... z práv spotrebiteľa ....

Za vybavenie reklamácie sa považuje odovzdanie výrobku po oprave, výmene alebo zamietnutí reklamácie, príp. vrátenie peňazí pri odstúpení od zmluvy.Ak Ti tovar nevymenili za taký istý (bez chyby), tak máš právo odstúpiť od zmluvy a žiadať vrátenie peňazí. V reklamačnom poriadku majú mať uvedený postup pri vybavovaní reklamácií.
VladoaKatka
09.04.08,10:04
... z práv spotrebiteľa ....

Za vybavenie reklamácie sa považuje odovzdanie výrobku po oprave, výmene alebo zamietnutí reklamácie, príp. vrátenie peňazí pri odstúpení od zmluvy.Ak Ti tovar nevymenili za taký istý (bez chyby), tak máš právo odstúpiť od zmluvy a žiadať vrátenie peňazí. V reklamačnom poriadku majú mať uvedený postup pri vybavovaní reklamácií.

Nechápem konanie predajcu, že sa brání vrátenia peňazí. Pre neho či už vráti peniaze alebo dá iný nový tovar z finančného hľadiska by mali byť jedno, pokiaľ nemá iné úmysly ten ponúknutý tovar odpísať inak. Ale zase sa vystavuje k ďalšej možnej reklamácii, ak zákazník zoberie nový tovar.

A majú vôbec reklamačný poriadok? Najväčšou chybou väčšinu obchodníkov je, že nemajú reklamačný poriadok spracovaný, predavačky nie sú kompetentné rozhodnúť o reklamácii, vôbec nepozajú nový zákon, že musia dať výrobok na odborné posúdenie ak nechcú uznať.
Vždy by bolo lepšie hneď na začiatku reklamačného konania sa dohodnúť so spotrebiteľom na zľave a nemuseli by tieto reklamácie prerásť k totálnej nenávisti voči tej-ktorej maloobchodnej predajni.
mrploc
20.04.08,11:04
Zdravim,
myslim si, ze ak nie je mozne tovar opravit alebo vymenit predajca musi vratit peniaze, pripadne sa treba obratit na Slov. obchod inspekciu, myslim, ze da sa problem s nimi odkonzultovat aj po telefone
VladoaKatka
20.04.08,11:20
Včera som natrafila na túto stránku.
http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1193
arizona
20.04.08,20:22
mam problém s reklamáciou botasiek značky adidas (1790SK), ktoré som bol reklamovať.Oni mi reklamáciu uznali, no vrátenie peňazí nepripadá v úvahy(podľa nich).Namiesto toho si mám vybrať iný tovar. Avšak mne sa žiaden iný tovar nepáči a to tam chodím už mesiac. Posledné 2 týždne sa domáham vrátenia peňazí, ale oni to vôbec neakceptujú a peniaze mi nechcú vrátiť.
Je nejaký paragraf/zákon ohľadom vrátenia peňazí za reklamovaný tovar, na ktorý sa môžem odvolať?
Aj ja som mala problém s reklamáciou "Adidasiek". Stáli vyše 3000sk,a po 4 mesiacoch sa začali rozpadávať.Boli kupované na šport do haly,tam sa aj používali. Predavačka ma presviedčala, že museli vonku zmoknúť:eek: a na to neboli určené!
Nechcela ani uznať reklamáciu. Viem, že som mala na to právo právo , ale z toho obchodu som vyšla taká naštvaná,až no!:mad:
Od vtedy sa Adidaskám zďaleka vyhýbam,kupujeme iné značky a podobné problémy sme odvtedy nemali:)
Vyhrali síce jednu reklamáciu, no prišli o zákazníka,ktorý tam dovtedy kúpil desiatky párov obuvy pre celú rodinu.
Peniaze Ti musia vrátiť,ak sa nedá obuv opraviť(do 30 dní). Nanútiť iný druh Ti nemôžu,len skúšajú...Držím palce!
lu_lu
21.04.08,18:29
no, ak si sa uz dostal tak daleko, ze prijali a v podstate vybavili reklamaciu, tak si myslim, ze by to nemal byt problem z ich strany. Skor si myslim, ze v slovenskych predavacoch je zakorene "ak vratim peniaze, uz si u nas nic nekupi, a predaj je zisk".
Inac v pripade predaja "znackoveho" sportoveho oblecenia a predaja - pokial viem, tak s velkoobchodnikmi/vyrobcami maju velmi nevyhodne zmluvy, ovela viac ako vybavovat nase reklamacie s nimi sa im oplati dat to urobit nejakemu zivnostnikovi.
A co sa tyka vyberu, ze sa ti nic nepaci, tak opat - pokial mam spravne informacie, maloobchodnici vyberaju "znackovy" tovar minimalne 6 mesiacov dopredu a to priblizne 2x za rok
jogobelo
16.11.08,19:26
Zdravím Vás všetkých - AHOJTE :-)

Mám problem s reklamáciou botasiek zn Adidas ,kúpil som ich 23.06.2008 a asi o 2 mesiace mi začala ľavá teniska pri chôdzi vydávať zvuk - ako keby tam bola bublina !

Tak som si konečne našiel čas a zaniesol som ich do predajne kde som ich kúpil.
To bolo 16.10.2008 ,predavačka so mnou spísala reklamačný list,na ktorom som dopísal vadu : ľavá teniska vydáva pri chôdzi vrzgajúci zvuk !

Dole bolo zaškrtnuté a dopísané ,že sa mám dostaviť na predajňu najneskôr do 14.11.2008 ,čo som aj teda spravil a poctivo som čakal do 14.11.2008
Tak teda som predložil reklamačný list a predavačka išla po tenisky ,priniesla a podala ich na pult! Hneď som si do ruky zobral tú, ktorú som reklamoval, najskôr som si ju pozrel zo spodnej strany, tam nič ako keby ich ani nikto nemal,tak som si odtiahol jazyk a skoro ma tam natiahlo ,celé zničené vnútro ,dotrhané gumy na boku jazyka a odtrhnutá vložka !! No hrôza !
Ja na to, že: čo ta má byť,že je to cele zničené, že chcem späť peniaze, ona že nie, že to muselo byť už pred reklamáciou. Samozrejme ja jej na to, že kde to má poznačené na reklamačnom liste, že je zničená ľavá teniska !! ? Nikde !! Nech mi zavolá šéfa /toho som videl dole pri pokladni - ja som bol na poschodí / ,vtom pribehla nejaká neoznačená osoba, ktorá sa snažila so mnou komunikovať, ja jej na to, nech zavolá šéfa - ona, že tam už nie je. Ja na to nech mi dajú niekoho kompetentného na vybavovanie reklamácií..... Vtom zrazu šéf dobehol zospodu predajne,že čo je, čo sa deje, čo robím krik !!??
No kto by nerobil....

Že on mi peniaze nevráti a ani nové tenisky mi nedá, že závada je odstránená. A to, že som ja zodral !! Ja na to, nie, že to by som musel nosiť 10 rokov v jednom kuse a aj tak by som to takto nedotrhal a nezodral! On stále svoje, že závada je odstránená, že nech si to preberiem!! Ja nie nepreberiem chcem vrátiť peniaze, že neodídem pokiaľ mi nevráti peniaze alebo nedá nové tenisky !! On, že zavolá políciu, lebo, že zatvára, majú do 18:00, ja som prišiel pred pol 6 ! Ja mu na to,nech sa páči nech si zavolá,že ich počkám!! Potom sme sa ešte chvíľu vadili,on stále ,že zavolá políciu, ja na to:nech sa páči požičiam Vám mobil ? A potom už držal HUBU / sorry / !!
A začal tlačiť nejaký papier, že ide poslať na poštu, mne domov, že ma vyrozumel o reklamácií :-) Ja čo však som tu a prišiel som sám !! A tenisky nepreberiem! Tak som ich donútil napísať na pôvodný reklamač.list, že som prišiel - teda dátum 14.11.2008 !! Nad to som dopísal pred nimi : DŇA 14.11.2008 SOM PRIŠIEL PRE REKLAMÁCIU, NAKOĽKO JE VÝROBOK POŠKODENÝ A PRED REKLAMÁCIOU NEBOL, NESÚHLASÍM S PREBRATÍM VÝROBKU A ŽIADAM VRÁTIŤ PENIAZE. Podpis a škrt, nech si nič nedopisuje !! Mám kópiu a on originál a jednu kópiu, cez kopírak!!

Keď som to prvýkrát doniesol, tak mi zobrali záručný list a aj originál blok !!
Tak som si ho teraz žiadal späť !! Predavačka mi ho dala.
Povedal som im, že nech mi láskavo zavolajú o vybavení reklamácie !!
A odchádzal som preč, samozrejme prišiel "ŠÉF" a predavačka, že on si zobral záručný list aj s originál blokom !! Samozrejme pred tým ako mi ho dala som jej povedal, že nech si ho prefotia! Ona, že nie oni nefotia !!

Tak som odchádzal a "ŠÉF" po mne kričal, že reklamáciu nevybaví bez originál bloku !! Ja, že ho mali a mali možnosť prefotiť a majú zapísané v reklamačnom liste sumu a aj číslo bloku !!

DOVIDENIA

Prepáčte, za tak dlhý príspevok ! :-(

Prikladám aj pár fotiek z mobilu ako to vyzerá po oprave !!
Trochu nekvalita, ale aspoň niečo !!

Teraz mi prosím poraďte, čo mám spraviť !
SOI ?
Právnik sa mi asi neoplatí - cena tenisiek v akcii 1840,-

AKO ĎALEJ ????

edit 18.11.2008 16:45hod dnes som mal doručenku na poštu v schránke ,určite od idiota !! Už v piatok tam strašne niečo vypisoval !! NEPREBRAL SOM TO !

Veľmi pekne ĎAKUJEM ! No čo poradíte ?
Volal som aj na SOI ,ty mi moc nepomohli ,akurát mi odporučili združenie na ochranu soptrebiteľa !!
Písal som ím email,zatiaľ žiadna odpoveď !!
???
alaya1
17.11.08,06:51
ja mam zase problem s reklamaciou kolieskovych korcul, nie a nie vybavit, uz sme podali 3krat za sebou, viem, ze po tom mozeme dat zoadost o odstupeni od zmluvy o kupe, ma niekto taky vzor tejto ziadosti, velmi by mi to pomohlo, prosim, je to surne...dakujem.
milada.miladka
26.11.08,16:47
Stačí všetko poslať na SOI a hneď bude všetko vybavené!
jogobelo
16.12.08,18:33
Poslal som to na SOI ,som zvedavý ako to dopoadne,určite tak,že mu oznámia,že je povinný mi dať peniaze - teda dúfam,že aspoň tak !!
A ten HŇUP mi ich aj tak nevráti ,a bude sa to ťahať po súdoch !!
Ale ak k tomu dôjde,tak idem aj tam !!

Dam vedieť !!
MartinaZC
23.03.10,07:07
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť presne podľa akého § mám nárok na vrátenie peňazí pri reklamácii, keď mi ju uznali a nútia ma vybrať si iný tovar v tej istej hodnote a ja nemám záujem o iný a ten istý nemajú? Viem, že ma prinútiť nemôžu vybrať si druhý tovar, ale neviem podľa akého § a nechcem sa nechať len tak oklamať. Ďakujem